Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi zsebpénzt adtok egy...

Mennyi zsebpénzt adtok egy tizenkettedikesnek?

Figyelt kérdés
Nálunk heti hétezer, de kevesli. Kaját kap, ha otthon van, tud enni.

2023. febr. 13. 09:49
 11/97 anonim ***** válasza:
78%

"A diákmunka pedig nem mehet a tanulás/pihenés/szórakozás rovására."


A szórakozáséra szerintem mehet, ha nem azért megy dolgozni, mert otthon kötelezik, hanem azért, mert ő akar.

Nagyon sokan diákmunkáznak, nyilván az ott töltött idő valaminek a rovására megy. A tanuláséra és a pihenésére ne menjen, de a szórakozáséra nyilván fog. Ez nem feltétlenül baj normális kereteken belül.

2023. febr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/97 anonim ***** válasza:
23%
Heti 7000ft baromira kevés egy 18-19 évesnek, ha szociális életet is él. Értsd elmegy hétvégente bulizni, hétköznap beülnek ide oda, moziba mennek. Minimum heti 10e adjál neki. Ha meg kocka és antiszociális, akkor elég neki a 7000. Minden máshoz kevés.
2023. febr. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/97 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ, hogy mire kell. Ha mindenre IS - ruha, cipő, tanfelszerelés, betét, stb, akkor kevés. Ha ebből menőzik a sulibüfében, kávézókban, plázákban, pizzázókban, úgy bőven elég.
2023. febr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/97 anonim ***** válasza:
77%

12!


Erre való a diakmunka.

2023. febr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/97 anonim ***** válasza:
73%

Nyilván nem erről szól a kérdés, nekem egyetem mellett heti 10 az amit szánok bármire is.

2 napra van kajám, a többit magamnak veszem, meg vizet és minden mást is. Ami marad azt leteszem. Mikor kevés a heti 10, akkor a letett pénzből pótolok, ha kell valami abból megveszem.


7 ezer forint az szerintem ennek fényében nem kevés. Az étkezés az ami sokba kerül. Mire kell neki ennyire a pénz?? Cigit tudom elképzelni ami sokba kerül vagy más hasonló dolgot. Mert ha lány is és vesz magának kozmetikai cuccokat meg mindent, az se olcsó, de sokáig elég. Tényleg nem tudom, hogy mi az amire nem lenne elég heti 7ezer, ha minden szükségest megkap.

2023. febr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/97 anonim ***** válasza:
62%
tehát kevesli a 18 éves a zsebpénzt: akkor mehet melózni. ennyike...
2023. febr. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/97 anonim ***** válasza:
80%
Ha énis hetente 7kt kaptam volna lehet egyetemre több 100 ezres! Megtakarításom lett volna.. Ígyis volt kB 150k de az elment az első évbe..
2023. febr. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/97 anonim ***** válasza:
20%

Nem értem miért pontoztatok le, 1 ezer Ft-ból alig tudsz valamit venni.

Hatalmas mértékű infláció van, oké lehet diákmunkázni de nem mindenki képes jól menedzselni az időt. 4-6 óra napi munka elég kimerítő tud lenni suli után.

Egyetem már rugalmasabb ilyen téren, de gimnázium/középsuli mellett teljes mértékben felejtős.

Hétvége meg arra való hogy szórakozzon, elvégre fiatal és a legszebb éveiről van szó.(ez a kommunizmusból ránkmaradt, menj el dolgozni 16 évesen mentalitás jó lenne ha kikopna, elég szomorú hogy a szűlők többsége úgy vállal gyereket hogy azon megy spórolás hogy 1 vagy 2 ezret kap a gyerek naponta)

2023. febr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/97 anonim ***** válasza:
12%
#17.Aztán mire elég a több százerzes megtakarítás? Amikor a fővárosban egy albérlet éves bérleti díja megközelítőleg 1 millió Ft?!
2023. febr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/97 anonim ***** válasza:
85%
Heti kb 1500-at kaptam.
2023. febr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!