Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi zsebpénzt adtok egy...

Mennyi zsebpénzt adtok egy tizenkettedikesnek?

Figyelt kérdés
Nálunk heti hétezer, de kevesli. Kaját kap, ha otthon van, tud enni.

2023. febr. 13. 09:49
 61/97 anonim ***** válasza:
82%

56!


Felsőoktatásban tanulsz és nem megy az értő olvasás? Látod, ez a baj, minden huyle azt hiszi, neki diploma kell. Segitek: "Átlag egyetem/főiskola mellett a kisherceg/hercegkisasszony nyugodtan dolgozhat" Atlag. Nem mind. Orvosi képzés mellett nyilván nem, de mérnök hallgatokent azért simán tud dolgozni.


Nem feltétlenül kell az ország másik végébe jelentkezni egyetemre, hameg igen, akkor ott a kollégium, albérlet el pedig lakótars.

2023. febr. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/97 anonim ***** válasza:
20%

#59.Média szerint igen, a valóságban a vállalkozók jól keresnek.

A munkások, akik végzik az ács és mindenes dolgokat, meg heti 6-7 napban robotolnak hogy elérjék azt a bért amiből kényelmesen meg tudnak élni.

Ha többen vesztek ki sem jön ki 60-70 ezer Ft alá havi szinten.

Kollégium továbbra is ismeretség, ill. betegségek után adnak.

Mivel Pestközpontú az ország ezért olyan sok lehetősége nincs.(munkát is kb. csak ott fog találni)

Kérdés hogy valaki munka miatt bukna ki, vagy anélkül sem megy, nyilván az utóbbi nem oda való...(előbbinek meg meg kéne adni a maximális támogatást, elvégre egy jó szakembert veszítenek el)

2023. febr. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/97 anonim ***** válasza:
63%
Ha kevés neki erre van a diákmeló.
2023. febr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/97 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk heti 10 ezer.
2023. febr. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/97 anonim ***** válasza:
41%
Én 15000ft-ot utálok neki 1-én,a kaját,innivalót itthonról viszi,ha mégsem, akkor arra adok külön pénzt.Ha suliba kell valami,azt is megvesszük,arra csak akkor kell költenie belőle,ha sos kell,és nem szólt előre.
2023. febr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/97 anonim ***** válasza:
85%

Én nem kaptam semennyit. Elvan kapatva a gyerek. Próblad meg, hogy nem adsz neki egy hónapig aztán majd nem fog hisztizni a heti 7000 fton.


Érdekes módon én otthon megcsináltam a szendvicsem este, eltettem néha sgy egy csokit, megtöltöttem a kulacsom vagy üditővel vagy teával, vìzzel és túléltem.


Igen infláció van pont ezért egy 18 éves ha bulizni akar menjen el és dolgozzon meg érte. Nem könnyű az alap dolgokkal sem lépést tartani szülőként nemhogy még én fizessem ahogy elkocsmázza. Amúgy heti 7000ből simán félre tudna tenni annyit, hogy ne a szülőnek kelljen fizetni a plusz programjait.

2023. febr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/97 anonim ***** válasza:
80%

Hát, én cáfolnálak. Kis megyeszékhelyen élek, építkezünk egy ideje, és édesapám is az építőiparban dolgozik, van némi rálátásom. Millió alatt átlag aszalos nem keres. A munkák között válogathat, heti 4-5 napot dolgozik, ott sem erőlteti meg magát. Burkoló, kőműves ismerősök azt vállalják el ami tetszik nekik, megtehetik, a lustábbak be szoktak iktatni 2-3 hét szünetet ha épp nincs kedvük dolgozni, megtehetik. Ácsot egyszerűen nem találunk a garázstetőnkhöz, ilyen kis munkákat meg ami ennyire keveset fizet (1.5 millió munkadij) már csak a kezdők vállalnak. Villanyszerelőkről már ne is beszéljünk. :D


De amúgy elég egysíkúan és pénzorientáltan látod a világot. Én a lehető legközelebbi egyetemre jelentkeztem. Egyáltalán nem volt szükségem sok pénzre, mégis hatalmas társaságom volt, simán beültünk valakihez a koliszobába, hozott valaki a nagypapa szar, agyonkénezett borábol és baromi jól elvoltunk nulla pénzből.


Informatikusként nem vagyok rászorulva arra, hogy Pestre menjek, már évekkel ezelőtt is full remote-ban dolgoztam bárhova. Férjem is. Ő meg egyetemre sem járt. A társaságunkban szinte senkinek sincs diplomája, mégis tökéletesen elboldogul mindenki, és nincs szar életük.

2023. febr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/97 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk habi 50000 az ösztöndíj,mellette diákmunkázik hétköznap heti 2-3szor,és hétvégéken 9 órákat. Ebből átlag havi 100000 ft-ja van. Mellette kap napi 2000 ft-ot. De ebből veszi meg magának a kaját a suliba. A diákmunkát sosem erőltettük,ő szeretett volna dolgozni. Annyi volt a feltételünk,hogy a tanulás rovására ne menjen. 16 évesen már szerződéssel dolgozott. Pár hónap múlva lesz 18. Buliba havi egyszer megy a barátnőivel. Inkább ruhákra szórja a pénzét.
2023. febr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/97 anonim ***** válasza:
19%

Elég sok olyan hely van, ahová belépőt kell fizetni. Az én gyerekem nem jár kocsmába, vagy buliba, de gyakran megy a barátaival moziba, koncertre, strandra/fürdőre, kézilabda meccsre és ezekre a helyeken belépőjegyet kell venni. Még mielőtt újra a diákmunkát javasolnátok, minden hétvégén dolgozik 4 órát, nyáron pedig 1 hónapot dolgozott. A keresetéből cipőt vett, illetve elstrandolta.

Aki heti 7 ezret ad, az merrefele lakik? Nem jár a gyerek semmilyen rendezvényre, vagy olyankor adtok neki plusz pénzt a belépőre?

2023. febr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/97 anonim ***** válasza:
90%

Én sohasem kaptam fix összeget, hanem amikor valamire kellett, arra kértem.


Nekünk ez így megfelelt, plusz apa egyedül nevelt, szóval 12-ben azon aggódtam inkább, hogy a szalagavatós minden fiszfszt ki tudja-e gazdálkodni (nem engedte a diákmunkát, mert az én dolgom a tanulás volt).

2023. febr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!