Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nővérem a rossz döntéseivel...

A nővérem a rossz döntéseivel szétbarmolja a családunkat, mit csináljak?

Figyelt kérdés

2 gyereke van, amikor egy gyerekkel nem bír, folyton kiabál velük, pedig amikor az első született, én is tudtam, hogy nem lesz könnyű az élete, pedig akkor voltam 14-15 éves.

A házassága úgy szr, ahogy van, a sógorom nem is foglalkozik a gyerekeivel.


Ezt a stresszt a nővérem rajtunk és a gyerekein vezeti le, és én még nem vagyok olyan helyzetben, hogy ez ellen tenni tudjak.

Amikor áthozza a gyerekeket, akkor én bezárkózom a szobámba (szerencsére ezt már megtehetem), de nyilván nem full kussba ülnek a gyerekek.


2023. jan. 28. 10:54
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
94%

A nagyszülők nyakába sem kène varrni a kölköket.

Foglalkozzanak velük a szüleik, az ő dolguk.

2023. jan. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
25%
Ez jogos, utolsó. De inkább a nagyik dolga mint egy gyereké.
2023. jan. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
85%

Legyél annyira jó viszonyban a gyerekekkel, hogy ha majd fizikailag is bántalmazza őket, merjék legalább neked elmondani.

Azon kívül meg nem értem, hogy mi közöd van neked hozzájuk. Ott vannak a szüleik, vigyázzanak rájuk ők.

2023. jan. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 A kérdező kommentje:

Anyám meg mostohaapám úgy áll hozzá, hogy attól, mert a nővéremnek családja van, még mi ugyanúgy egy család vagyunk, és felelősek vagyunk egymásért (nagyanyám is megmondta anyámnak még 30 éves korában is, hogy mit csináljon).


Én vállaltam a gyerekeket? Nem.

2023. jan. 28. 17:10
 45/65 anonim ***** válasza:
85%
44, miért nem kapják el az apuka grabancát? Családtag ő is.
2023. jan. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
15%

Önző vagy, kérdező. Attól mert a tesód szült gyereket, még segíthetnél neki igazán. Leülhetnétek megbeszélni vele.

Ahogy ő rajtad, te most itt adod ki a stresszt!

2023. jan. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
78%
Ja, a kérdező az önző, nem az aki egy szar alaknak szül kettőt is, és más nyakára bassz a kölkeit, mert útban vannak neki a saját ivadékai. Nem kell fialni, nincs gond... De ja, van aki inkább szül, csak dolgozni ne kelljen.
2023. jan. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy tudod hogy hívják azt akinek a nyakába oda lehet baszni a kölköt, és szarnak nézik érte? Nem önzetlennek, hanem baleknak.
2023. jan. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
95%

Sosem voltam ilyen helyzetben, de elképzelem: otthon élek, érettségire készülök, és a tesóm, aki szar házasságban él, folyton hozza a gyerekeit hozzánk, üvöltözik velük, velem, feszült a hangulat.

Ki az ördögnek jó ez? Ki tud így a tanulásra koncentrálni? Miért tőlem, a kiskorú testvértől várná el bárki, hogy megoldja a nővére problémáit?

Nekem is az lenne a vágyam, hogy kerüljek messze ettől a mérgező környezettől.

Kérdező, ha anyád és a mostohaapád szerint a család szent stb, akkor próbáljanak ők segíteni a nővérednek. Ha pedig ők csak a hátukat tartják, egyáltalán nem kell neked is azt tenned.

Nem tudsz időnként elmenni valahová tanulni, pl. könyvtárba vagy egy barátnődhöz?

2023. jan. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 A kérdező kommentje:

Igazából tök mindegy milyen korú vagyok, meg dolgozok vagy tanulok, én nem vagyok egy olyan személyiség, aki eltűri, hogy miután úgy beszél vele a saját tesója, mint a kutyával, nyajaskodva megkérdezi, hogy "Ne vigyázzak a gyerekeidre?".


Nyáron is saját szabadidőmben ott voltam vele, segítettem neki takarítani, szekrényt selejtezni, pesztráltam a gyerekeit, és néztem snapchaten, ahogy a velem egykorúak mit csinálnak. Aztán összeveszett a férjével, lejött kocsival, csak azért, hogy be tudjon szólni, mert én állandóan döglök és nem csinálok semmit, és mert nyáron reggel 10-ig alszok, és hogy én hogy nem szégyellem magam, stb.

2023. jan. 28. 20:34
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!