Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nővérem a rossz döntéseivel...

A nővérem a rossz döntéseivel szétbarmolja a családunkat, mit csináljak?

Figyelt kérdés

2 gyereke van, amikor egy gyerekkel nem bír, folyton kiabál velük, pedig amikor az első született, én is tudtam, hogy nem lesz könnyű az élete, pedig akkor voltam 14-15 éves.

A házassága úgy szr, ahogy van, a sógorom nem is foglalkozik a gyerekeivel.


Ezt a stresszt a nővérem rajtunk és a gyerekein vezeti le, és én még nem vagyok olyan helyzetben, hogy ez ellen tenni tudjak.

Amikor áthozza a gyerekeket, akkor én bezárkózom a szobámba (szerencsére ezt már megtehetem), de nyilván nem full kussba ülnek a gyerekek.


2023. jan. 28. 10:54
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
21%
Nem akarom a te problémádat lealacsonyítani, de kiskorúként szerintem egy picit kevesebb és kisebb problémáid vannak, mint egy felnőtt nőnek, akinek egyedül kell küszködnie két kisgyerekkel. Nagyon sok nő esik bele abba a hibába, hogy csak az anyaság cukormázas oldalát hallja másoktól, aztán amikor ténylegesen anya lesz arcon csapja a valóság. Ő nem erre számított, főleg hogy még a párjától sem kapja meg a segítséget amit KELLENE.
2023. jan. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk tényleg nem értem, miért a kérdezőt cseszegetitek. Iskolába jár, érettségire készül, gondolom otthon is besegít valamennyit, esetleg társasági élete is van, ne neki kelljen már rendszeresen, heti szinte pesztrálnia a testvére gyerekeit, mert az olyannak szült, aki nem apának való. És akkor még rinyál is, meg cseszegeti őket.


Hogy a nagyszülők besegítenek valamennyit, oké, én nem vagyok ezt a "magadnak szültél" jelmondattal érvelő, dea testvérnek akkor sem feladata ez.

2023. jan. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
18%
Légy még megértőbb és, ha majd odáig jutsz hozz jobb döntést!
2023. jan. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
16%
12-es: senki sem mondta, hogy az ő feladata pesztrálni a gyerekeket! Kérdezte mit tegyen, mi meg válaszoltunk! A hozzáállása ígyis-úgyis önző! Én is hasonló cipőben jártam annó, de én imádtam unokahúgommal és unokaöcsémmel lenni, a mai napig jobb kapcsolatom van velük, mint a nővéremmel! Tegye akkor a gyerekekért, hogy többet segít, ahelyett, hogy nyavalyog. Önző egy világ…
2023. jan. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
83%
SEMMIT sem kell tennie a kérdezőnek. Szar a férje? Váljon. Neveletlen a kölke? Tegyen ellene, ő az anyjuk. K.urvára semmi köze hozzá a kérdezőnek. nem ingyen csicska, nem boxzsák hogy egy frusztrált picsa marja, nem az ő dolga egy tíz évvel öregebb nő idióta döntéseinek a következményeit orvosolni.
2023. jan. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 A kérdező kommentje:

Mert az nem önzés, hogy mert viszket nekem, ezért magam alá kettyintetek egy lusta emberrel két gyereket, majd amikor már meg van a két gyerek, akkor a gyerekeimet is tönkre vágom, és még a régi családomat (szülők, tesók) sem hagyom élni. Csak mert nekem gyerek kell. De amikor meg már megvannak, akkor úgy bánok velük, mint a kutyával, csak mert nem kis szobanövények.


Nem a két gyerek után lett ilyen a pali, nem is az első gyerek után, hanem a kezdetektől ilyen volt.

2023. jan. 28. 11:37
 17/65 anonim ***** válasza:
18%
Senki sem mondta, hogy a tesód nem önző, de miért kell neked is annak lenned?! Figyelj te feltettél egy kérdést mi a legjobb belátásunk szerint válaszoltunk neked! Az már más dolog, hogy neked tetszik-e vagy sem… Ha tudod a választ ne tedd fel a kérdést!
2023. jan. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
83%

Azta, ezek a válaszok!

Tehát adott megint egy nő, akinek szaporodnia se kellett volna, mert az anyaszerep neki a gyerekek megcsinálásáig tartott. Az nem kifogás, hogy jajj, a férj mégsem segít. Itt gyakorin is napi két kérdés feljön ebben a kategóriában, má mindenkinek kívülről kéne fújnia, hogy csak magának szül, annyit szüljön, amennyit nevelni is képes.

A kérdező meg érettségizni készül, majdnem hogy még gyerek. Nehogy már a fiatal testvér örökölje meg a problémákat, tiszta vicc.

Kérdező, a szüleid hogy állnak ehhez? Ők hogy viselik, hogy a nővéred odahozza a gyerekeit? Neked egyébként nincs dolgod ezzel, bár én a helyedben kifejezném az igényeimet, hogy nyugalom kell, hogy tanulhass. A szüleidnek sem mindegy, gondolom, hogy milyen eredményeid lesznek ennek hatására.

2023. jan. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
84%
Jó, hogy be tudsz zárkózni. A következő lépés, hogy felteszed a fejhallgatót vagy füldugót teszel be. Ha megkérnek, hogy segíts, hivatkozz a tanulmányaidra és zárkózz be. A különóráidat, munkádat lehetőleg olyan időpontokra szervezd, mikor nálatok vannak. Ennél többet nem tehetsz.
2023. jan. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
15%
Van még hová fejlődnöd kérdező, meg ahogy elnézem még pár válaszolónak is.
2023. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!