Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek halott nővérem...

Mit tegyek halott nővérem ruháival?

Figyelt kérdés

5 éve egy autóbalesetben halt meg. A férje felajánlotta, hogy ingyen lakhatok a régi lakásukban, ami azóta üresen áll. Csóró egyetemista vagyok, ez hatalmas segítség nekem. Elfogadtam.

A lakásban sok minden úgy állt, ahogy nővérem hagyta, hát eléggé megrázó volt!

A szekrények tele vannak a ruháival. A hely hiánya nem annyira zavar, nekem alig van ruhám, viszont átnéztem őket és van egy halom márkás nadrág, fölső, egybe ruha, kabát, 4 nagy fióknyi drága fehérnemű, egy részén még rajta a címke. Mindegyik az én méretem, de se hordani, se eladni nem merem. Férje most Kínában él, egyhamar nem jön haza, ahogy észrevettem, ő rég elengedte ezeket, még a kulcsot is postán küldte el. Anyám a pasija 35 négyzetméteres lakásában él most, nem hinném, hogy örülne neki, ha 10 zsák ruhát odahordanék. Egyébként sem vagyok jóban anyámmal. A családom sajnos eléggé hátrányos minden szempontból.

Mi lenne a helyes szerintetek?



2023. jan. 23. 12:38
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
89%
Én anyám sok cuccát (bútorok, háztartási gépek) eladtam a Facebook piactéren, dísztárgyakat a régiségvásáron. (Pont ruhák vannak még, ezeket a Máltai-szeretetszolgálathoz kéne elvinnem, de nincs autóm, így meg macerás.)
2023. jan. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
100%

Bátran, lelkiismeretfurdalás nélkül hordd a ruhákat!

Ami nem tetszik, azt add a barátnőidnek stb.

Én örülnék, ha a tesóim használnák a cuccaimat, szerintem ebben semmi rossz nincs.

2023. jan. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig az összes kommentet.

Nyilván van aki személyes tárgyként kezeli az elhunyt holmiját.

ha túl tudsz ezen lépni, akkor szerintem használd nyugodtan a drágább holmikat.

Hiszen senkinek sem kell, és eltüzelni kár. A cigányok meg vagy eladnák, vagy azzal fűtenének.

És feltételezem a nővéred is ezt mondaná.

2023. jan. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
100%
A halott már mindegy mit gondol, mert nincs közöttünk. Ha nem rendelkezett róla a végrendeletében, hogy (teljes neved)et kitagadom az örökségből, akkor ha a férje nekedadta, akkor kezeld úgy, mint saját tulajdonodat, azaz, ha nem tudod/nincs lelkierőd hordani, akkor bármelyik segélyszervezet kapva kap a minőségi ruhákért (persze ingyen és nem fognak miatta jobban, fellelkesültebben ujjongani/hozsannázni/lelkendezni, mint egy normális minőségű holland/francia/angol turis ruháért, nekik az akkor is csak 1 ruha marad a 100-ból), de ennyi.
2023. jan. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
0%
El kell adományozni.
2023. jan. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
17%

Mi a halott családtagok ruháit elégettük, ill. kidobtuk. (utóbbi nem jó opció, de nálunk az emeletesben nincs hol eltüzelni)

De ezek a férje tulajdonai, szóval mindenképpen beszélj vele.

2023. jan. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tudod, mit akarsz a ruhákkal.
2023. jan. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
67%

Nem kell egyben odahordani a 10 zsák ruhát. Oda lehet vinni apránként is, ma ezt, holnap, vagy a jövő héten azt, megint máskor amazt, és egyszer csak ott lesz az összes (feltételezem,hogy azért nem akkora mennyiségű ruháról van szó, hogy abból önmagában meg lehetne nyitni egy turkálót) ha csak ez a bajod (mármint a mennyiség.)

A többit, amit erről gondolok, azt leírtam 54.-ben.

2023. jan. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
100%
56: Egyik szavadat ütöd a másikkal - ha nem volt hol eltüzelni, hol égettétek el? Ruhát, fogyasztható élelmiszert elégetni amúgy is blőd dolog. (Környezeti terhelés, ártalom is és hülyeség is, mert más - hajléktalan, vagy rászoruló, akár lakhatással rendelkező ember is örülhet neki.)
2023. jan. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnéd hordani akkor nyugodtan hord, te tudod. Ha nem, akkor add el őket és vegyel a pénzből magadnak olyat, amiről nem ő jut eszedbe.
2023. jan. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!