Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek halott nővérem...

Mit tegyek halott nővérem ruháival?

Figyelt kérdés

5 éve egy autóbalesetben halt meg. A férje felajánlotta, hogy ingyen lakhatok a régi lakásukban, ami azóta üresen áll. Csóró egyetemista vagyok, ez hatalmas segítség nekem. Elfogadtam.

A lakásban sok minden úgy állt, ahogy nővérem hagyta, hát eléggé megrázó volt!

A szekrények tele vannak a ruháival. A hely hiánya nem annyira zavar, nekem alig van ruhám, viszont átnéztem őket és van egy halom márkás nadrág, fölső, egybe ruha, kabát, 4 nagy fióknyi drága fehérnemű, egy részén még rajta a címke. Mindegyik az én méretem, de se hordani, se eladni nem merem. Férje most Kínában él, egyhamar nem jön haza, ahogy észrevettem, ő rég elengedte ezeket, még a kulcsot is postán küldte el. Anyám a pasija 35 négyzetméteres lakásában él most, nem hinném, hogy örülne neki, ha 10 zsák ruhát odahordanék. Egyébként sem vagyok jóban anyámmal. A családom sajnos eléggé hátrányos minden szempontból.

Mi lenne a helyes szerintetek?



2023. jan. 23. 12:38
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
27%

"...csak az egyik zara kabátja 100 ezer! "


Egy 5 éves kabát?

2023. jan. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
94%

Ja, értem. Hát, én máshogy értelmeztem a kérdést.

Nekem úgy tűnik, a férjét egyáltalán nem érdekli.

Ha neked szükség van valamire, pl. egy kabát, akkor szerintem hordd. Ha neked nem lenne kellemetlen. Másnak meg úgysem kell tudnia, hogy kié volt.

De ha vannak nagyon tipikus darabjai, ami nagyon hozzáköthető, pl. valami nem tucat, amikben pl. sok képen szerepel, azt tuti nem hordanám.

2023. jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
95%

Én megkérdezném a férjét és hordanám, ami tetszik és ami nem azt meg levinném vöröskeresztbe.


Szerintem ruha tök jó emlék. Nekem van apámtól és nagyapámtól is cucc amit hordok.

2023. jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
97%
De miért ne hordhatnád, ha szeretnéd? Férjet nem érdekli, neked úgy látom, tetszenek, akkor mi a probléma? A te testvéred volt.
2023. jan. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 A kérdező kommentje:
Sajnos igen, tetszenek, csak nem merem leírni. Soha még nem volt márkás ruhám.
2023. jan. 23. 13:09
 16/64 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem akarod hordani érzelmi okokból, akkor add el. Ha nem jelent problémát és a pasinak nem kell, használd te.
2023. jan. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
16%
Engem érdekelne milyen 5 éves kabát az, ami 100e forint
2023. jan. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
83%

17: Mi érdekel ezen? A határ a csillagos ég, egy-egy márka esetén.

Egy normális, minőségi, valóban gyapjúból készült szövetkabátnak meg még márkásnak se kell lennie ahhoz, hogy drága legyen.

2023. jan. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 Metionin ***** válasza:
91%
Figyelj, ha a férj neked adta őket, akkor kezeld örökségként. Ha nem okoz érzelmi törést a hordásuk, hordd nyugodtan, nincs rájuk írva, hogy kié volt, ha pedig nem érzed okésnak, akkor add el őket és az árából vegyél magadnak. A fehérneműket is ha jó rád, a címkéseket én elhasználnám, a már hordottakat pedig kiraknám lomtalanításkor. Ez nem kegyeletsértés, lehet egyfajta tiszteletnek is felfogni az elhunyt iránt, hogy a dolgai tovább vannak használva valaki által. Mitől félsz? Hogy valaki megjegyzést tesz, hogy hirtelen honnan lettek szép ruháid? Kaptad és kész, meg amúgy sincs senkinek semmi köze hozzá.
2023. jan. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
30%

18!


Mondjuk azért érdekel, mert egyértelmű kamu a történet? Adott egy minimum 5 éves Zara kabát, ami a kerdezo szerint 100e. Honnan veszi, hoyg annyi? Egy 5!!! éves kabát. Egy kb tomegmarka, mert a Zara az. Nem Gucci vagy Chanel, higybx évesen is értéke legyen.

2023. jan. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!