Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek halott nővérem...

Mit tegyek halott nővérem ruháival?

Figyelt kérdés

5 éve egy autóbalesetben halt meg. A férje felajánlotta, hogy ingyen lakhatok a régi lakásukban, ami azóta üresen áll. Csóró egyetemista vagyok, ez hatalmas segítség nekem. Elfogadtam.

A lakásban sok minden úgy állt, ahogy nővérem hagyta, hát eléggé megrázó volt!

A szekrények tele vannak a ruháival. A hely hiánya nem annyira zavar, nekem alig van ruhám, viszont átnéztem őket és van egy halom márkás nadrág, fölső, egybe ruha, kabát, 4 nagy fióknyi drága fehérnemű, egy részén még rajta a címke. Mindegyik az én méretem, de se hordani, se eladni nem merem. Férje most Kínában él, egyhamar nem jön haza, ahogy észrevettem, ő rég elengedte ezeket, még a kulcsot is postán küldte el. Anyám a pasija 35 négyzetméteres lakásában él most, nem hinném, hogy örülne neki, ha 10 zsák ruhát odahordanék. Egyébként sem vagyok jóban anyámmal. A családom sajnos eléggé hátrányos minden szempontból.

Mi lenne a helyes szerintetek?



2023. jan. 23. 12:38
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem haragudna érte. Lehet, ha élne is odaadná, amit ő már nem hord. Neki már nincs rá szüksége. Szerintem nyugadtan hord.
2023. jan. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
4%

39!


Még mindig a Zara állítólagos 100ezres kabatja a kérdés

2023. jan. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
85%
Sose volt az a kérdés, bszki :D tök mindegy, hogy mennyi az a kabát, ember.
2023. jan. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lehető legrosszabb, amit tudsz tenni, az az, hogy kidobod. Megdöbbentem, hogy többen is ezt javasolják. Én forognék a síromban, ha kidobálná valaki a teljesen jól használható holmimat, mint valami szemetet. Hordd, add el, ajándékozd el, adományozd el, teljesen mindegy, de ne dobd ki. Legalábbis én így gondolom.
2023. jan. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hordd őket nyugodtan, a férje rád hagyta őket, a tesód pedig biztosan örülne neki, hogy ennyi év után nem csak kallódnak a dolgok, hanem valaki újra használja.
2023. jan. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
94%

Egyetértek a #44-gyel, bár én igen praktikus ember vagyok.


Ha én lennék a halott nővér, tuti visszajönnék kísérteni, ha a gyönyörű, márkás cuccaimat kidobnák!!!!


Annak örülnék a legjobban, ha haszna lenne! HORD baszki, HORD MINDET, örömmel, kihúzott háttal viselve menj bennük bárhova!

A ruhát hordani kell, nem kidobni.


A Zara kabátos válaszolónak pedig itt egy 200 ezres kabát, tessék:

[link]

2023. jan. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
0%

46!


De ez MOST 200e. A kérdező nővére 5 éve halott. 5 éve ez a kabát egészen biztosan nem volt 200e. Sőt, 50 se

2023. jan. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó viszonyban voltatok a nővéreddel, nem hiszem, hogy azt akarná, hogy ne használd a ruháit, ha ez téged nem zavar. Esetleg a férjet kérdezd meg, hogy probléma volna-e, ha azokat a darabokat, amelyek jók rád, használnád? - Bár nyilván ha külföldön él akkor mindegy neki, csak a te lelkiismereted megnyugtatása végett.

Amit nem tudsz használni, azt meg add el, ha ilyen értékesek. Ha nem akarsz ilyen oldalakon regisztrálni és vásárlókat felhajtani, akkor azt hiszem vannak ilyen helyek, amelyek a kifejezetten jó minőségű, értékes használt ruhákat felvásárolják, hogy később eladják olyanoknak, akik nem engedhetnék meg maguknak, hogy ilyesmit újonnan vegyenek. Így legalább te is kapnál érte valamit és nem "ezzel fűtenének be a kisebbségiek". ;)

2023. jan. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
100%
Engedjétek már el ezt a kva kabát témát bszki 😂😂
2023. jan. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyanok a ruhái, annak Karitász és segélyszervezetek örülnek.

Ha minőségi márkás ruhákról van szó, akkor meg hirdetőoldalak, de én megpróbálnám elsütni turkálóknak is, meg ahol csak bírnám, hirdetném (ezer ilyen oldal van, a gyakorikérdések.hu n nem akarok reklámozni azzal, hogy megnevesítem őket - meg a moderátorok valószínűleg úgyis törölnék az ilyen megnevezések miatt a kommentemet.)

2023. jan. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!