Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek halott nővérem...

Mit tegyek halott nővérem ruháival?

Figyelt kérdés

5 éve egy autóbalesetben halt meg. A férje felajánlotta, hogy ingyen lakhatok a régi lakásukban, ami azóta üresen áll. Csóró egyetemista vagyok, ez hatalmas segítség nekem. Elfogadtam.

A lakásban sok minden úgy állt, ahogy nővérem hagyta, hát eléggé megrázó volt!

A szekrények tele vannak a ruháival. A hely hiánya nem annyira zavar, nekem alig van ruhám, viszont átnéztem őket és van egy halom márkás nadrág, fölső, egybe ruha, kabát, 4 nagy fióknyi drága fehérnemű, egy részén még rajta a címke. Mindegyik az én méretem, de se hordani, se eladni nem merem. Férje most Kínában él, egyhamar nem jön haza, ahogy észrevettem, ő rég elengedte ezeket, még a kulcsot is postán küldte el. Anyám a pasija 35 négyzetméteres lakásában él most, nem hinném, hogy örülne neki, ha 10 zsák ruhát odahordanék. Egyébként sem vagyok jóban anyámmal. A családom sajnos eléggé hátrányos minden szempontból.

Mi lenne a helyes szerintetek?



2023. jan. 23. 12:38
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
17%

Alap esetben azt írtam volna, hogy adományozd el, de végig gondoltam a dolgot és ha ennyire közeli hozzátartozóm hunyna el, képtelen lennék másnak odaadni a ruhákat, nagyon zavarna a tudat, hogy a halott testvérem ruháit hordják.


Ha kedves volt számodra a nővéred és nem idegenkedsz az ilyesmitől, akkor tudom ajánlani azokat a cégeket, akik erre szakosodtak és pl. takarót varrnak az elhunyt ruháiból vagy akár egy kedves macit. Sokan dicsérik: [link]

Így veled maradhatna belőle valami, amire ha ránézel, jó érzés fog el, persze csak ha így érzed.

2023. jan. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó szerintem meg nagyon morbid, a Cápák közöttben is volt egy ilyen nő házalni ezzel, a gyomrom forgott.
2023. jan. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
94%
Úgy is fel lehet fogni hogy azzal tisztelegsz az emlékének, hogy hordod a ruhákat.
2023. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
79%
#22 Van, akinek morbid, van akinek nem. Úgy láttam, nagyon jól megy neki a cég, tehát van rá igény. Én sem tudom még jelenleg elképzelni, hogy ilyesmihez folyamodjak, de sosem lehet tudni, mit fog belőlem kiváltani, ha elveszítek egy számomra fontos embert.
2023. jan. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
93%

Én hordanám őket.

Ha nem akarod, add el, amit lehet.

Amit nem lehet, azt adományod el, ha lehet.

A többit dobd ki.

2023. jan. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
96%

20-as, lehet, hogy a kérdező rosszul ítélte meg és nem annyi. Drága kabát, ennyi a lényeg. Ettől lenne kamu a történet? Szerintem nem az.


Kérdező, ha jól értem, teneked azt nehéz lelkileg megemésztened, hogy szegény létedre öledbe pottyant egy csomó divatos, drága ruha, ráadásul a nővéred halála miatt.

Nos, én azt mondom, ebből ne csinálj lelki problémát! A nővérednek már nem tudnak hasznot hozni, örömet okozni ezek a ruhák. Ha te a lelked mélyén örömmel hordanád őket, akkor ne legyen emiatt lelkiismeret-furdalásod! Vállald fel nyíltan ezt az érzést, nincs ebben semmi szégyellnivaló! Hordd örömmel a ruháit!

2023. jan. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
18%

Nem tudom, kamu e a történet, de a 100 ezres Zara kabát elég gyanús.

A Zara egy tucatmárka, én nem láttam náluk 100 ezerért még kabátot. ( pláne 5 éve tuti még nem volt , akkoriban az egyik üzletben dolgoztam )

2023. jan. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
60%

20: Miért lenne kamu? Simán kerül Zarában ennyibe egy szövetkabát.

Pl. onnan veszi, hogy szokott Zarában járni és látja az árakat.

Nyilván nem ugyanaz a kabát, de olyan jellegű, típusú és ugyanaz a márka.

Én is tudom, hogy kb. mi mennyi kerül. Az már kérdés, hogy ki mennyit adna, vagy ad érte.

2023. jan. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
13%

28!


De egy 5 éves kabát NEM kerül annyiba és nem is er annyit.

2023. jan. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
95%
Úgy is érthette, hogy ezek a kabátok abban a boltban jelenleg 100e Ft-ba kerülnek. De szerintem kár ezen a részleten ennyit lovagolni.
2023. jan. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!