Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek halott nővérem...

Mit tegyek halott nővérem ruháival?

Figyelt kérdés

5 éve egy autóbalesetben halt meg. A férje felajánlotta, hogy ingyen lakhatok a régi lakásukban, ami azóta üresen áll. Csóró egyetemista vagyok, ez hatalmas segítség nekem. Elfogadtam.

A lakásban sok minden úgy állt, ahogy nővérem hagyta, hát eléggé megrázó volt!

A szekrények tele vannak a ruháival. A hely hiánya nem annyira zavar, nekem alig van ruhám, viszont átnéztem őket és van egy halom márkás nadrág, fölső, egybe ruha, kabát, 4 nagy fióknyi drága fehérnemű, egy részén még rajta a címke. Mindegyik az én méretem, de se hordani, se eladni nem merem. Férje most Kínában él, egyhamar nem jön haza, ahogy észrevettem, ő rég elengedte ezeket, még a kulcsot is postán küldte el. Anyám a pasija 35 négyzetméteres lakásában él most, nem hinném, hogy örülne neki, ha 10 zsák ruhát odahordanék. Egyébként sem vagyok jóban anyámmal. A családom sajnos eléggé hátrányos minden szempontból.

Mi lenne a helyes szerintetek?



2023. jan. 23. 12:38
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
35%
Én a helyedben azért megkérdezném a férjét. Ha ő rábólint, én kidobnám. Én is kidobtam anyám ruháit a halála után, nem bírtam rájuk nézni, pláne nem hordani. Volt 1-2 doboz amiben érintetlenek voltak a ruhák.
2023. jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
96%

Mindenképpen a férjnek kell eldöntenie, hogy mit akar a ruhákkal.


Ma már hiába él valaki Kínában, telefonon, e-mailben vagy egyéb módon könnyedén elérhető (ha csak nem egy tibeti lámakolostorban a világtól elzárva éldegél). Szóval lépj vele kapcsolatba, kérdezz rá, mik a szándékai a ruhákkal. Valószínűleg nem akarja eladni őket, sem őrizgetni a végtelenségig, de hát mégiscsak neki kéne kimondania, hogy nincs rájuk szüksége. Nyugodtan megemlítheted neki, hogy szívesen hordanád, mert ugyanaz a méreted. Ha engedi, akkor használd, mint sajátodat. De amíg a férje erre nem bólint rá, addig ne kezdd el használni őket.

2023. jan. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
98%
Mondjuk nekem evidens lenne egy "Pisti, itt vannak még a Kati ruhai, táskái. Mi legyen velük? " kérdés az özvegy felé
2023. jan. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
87%
Férjjel beszélni, aztán összepakolni és eladományozni. Sajnálom.
2023. jan. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 A kérdező kommentje:

Ezen már túl vagyok. Nem kell neki.

"everything is yours"


Nem lenne szívem kidobni, csak az egyik zara kabátja 100 ezer! Ugyanakkor milyen lenne már ha elkezdeném hordani. Nem tudom!

2023. jan. 23. 12:54
 6/64 anonim ***** válasza:
20%
Megkérdezném a férjét, hogy leadhatom-e őket adománynak. Ha nem, akkor bedobozolnám és eltenném a tárolóba, alagsorba, vagy a szekrények aljába.
2023. jan. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
10%
Én anno anyám drága parfümjeit is kidobáltam. Megszagoltam, és majdnem elkapott a sírás. Nem hogy a ruháit... de nyilván mindenki más, én így éltem meg sajnos.
2023. jan. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
0%
Add el.
2023. jan. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 A kérdező kommentje:
Akkor inkább szétosztom a barátnők között, kizárt hogy adományba adjam. Ezzel fűtenek a cigók ahonnan én származok!
2023. jan. 23. 12:58
 10/64 anonim ***** válasza:
95%

Na de miért kene kibszni a kukába vagy elajándékozni? Gondolom ha 100ezres kabátjai voltak, akkor milliós tétel lenne ha eladnád őket... ki az a hülye aki csak úgy kidob ennyi pénzt az ablakon?

Értem, hordani nem akarod, na de ilyen fogyasztói társadalmas baromságot sem kell csinálni belőle h kibszod az új árcímkés ruhákat a kukába...

2023. jan. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!