Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is nekem van igazam?

Szerintetek is nekem van igazam?

Figyelt kérdés

Férjemmel van egy lakásunk, ami most fele-fele arányban az övé és az enyém. Én javasoltam neki, hogy írassuk a két fiunkra és nekünk legyen haszonélvezeti jogunk.

Az oka egyszerű: férjemnek van egy lánya az előző házasságából. Nem szeretném, ha a férjem halála után örökölne a lakásunkból. Egyfelől neki már van egy családi háza. Az anyai nagymamától örökölt lakás árából vette és az anyja után is örököl majd. Az én fiaim csak ennyit örökölnek majd, amink most van. (Az én szüleimnek egy pici háza van egy nem túl jó vidéki városban, 2-3 milliót ér maximum)

Ráadásul bár fele arányban a férjemé a lakás, korántsem fele arányban vettük. A lakás árába milliókat adtak a szüleim. Olykor a lakáshitelből is fizettek egy-egy részletet. Az én fizetésem jelenleg is jóval magasabb, mint a férjemé, de volt idő, amikor ő munkanélküli volt hónapokig.

Nem tartom igazságosnak, hogy a férjem felnőtt, milliós ongatlannal rendelkező lánya kapjon abból, amiért én és a szüleim is megdolgoztunk. Nem vagyok gonosz, de jelenleg is két helyen dolgozom és ezt azért teszem, hogy a saját gyerekeimnek legyen jobb. A férjem lányával alig van kapcsolatunk. Nekem semmilyen, a férjem pedig évente párszor látja. De nem akarja "kisemmizni"


2023. jan. 21. 11:02
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
66%

Bírnám, ha apuka holnapután elválna, és vinné a fele házat, teljesen függetlenül attól, hogy majd ki örökli tőle :D


Ezért nem iratunk senkire puci seggre fél házat, zsenikém.

2023. jan. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 A kérdező kommentje:
Nem, ne az örökölhessen, aki szereti a testvéreit. De én neki idegen vagyok, megmondta ezt is. Akkor miért érzi úgy, hogy abból a pénzből, amiért én 16 éves korom óta dolgozom, neki bármi is járna?
2023. jan. 24. 08:54
 53/60 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert voltál olyan barom, hogy annak a pénznek a felét az apjának adtad. Így jár.
2023. jan. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, fejezd már be. Fogd fel, hogy ezt te rontottad el. Öröklésnél senkit nem érdekel, hogy ki kit szeret vagy ki miért dolgozott vagy nem dolgozott. Ezt eddig is tudtad. Nem a lányon kene vergődnöd, mert hozzá tenyleg semmi közöd. Ellenben a mulya, pucér seggel a lakásodba beleülő férjedhez volna, ugyanis hogyha morális kifogásaid vannak az ellen, hogy a lány elfogadná az örökséget, az vajon miért van tök rendben, hogy a férjednek semmi kifogása nem volt az 50-50% ellen, miközben pontosan tudta, hogy kb az egész pénz tőled származik? Es most annyi nincs benne, hogy azt mondja, igazad van, hanem még neked kell puhítani? Rá kéne dühösnek lenned, nem a lányára, aki csak őszintén megmondta, hogy nem akarja, hogy köze legyen hozzátok. Amúgy honnan tudja, hogy a férjednek 50% tulajdonrésze van abban az ingatlanban? Csak nem a drága férjed büszkélkedett nekik, hogy milyen ügyesen elérte, hogy a semmire kapjon egy fél lakást a nőjétől?
2023. jan. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
91%
Hogy lehet a 21.században valakiennyire kőbuta, hogy fél lakásokat a másikra írat? Hogyan???? Amikor MINDENHOL erről van szó, hogy NE.
2023. jan. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 A kérdező kommentje:
Nálunk úgy szokás a házasságban, hogy ami az enyém, az a tiéd. A férjemé. És nem a szökőéventr megjelenő lányáé.
2023. jan. 24. 10:23
 57/60 anonim ***** válasza:
94%
És az eszedbe sem jutott, hogy a férjed meghal, mi? Nálatok úgy szokás, hogy a fele a férjedé, ő meg úgyis örökké él, miért kéne előre gondolkodni :D
2023. jan. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
85%

56, de hát nem a lányáé, az isten áldjon meg.

Nem és nem vagy hajlandó megérteni, mert nem akarod megérteni, hogy itt a férjed a hunyó, nem a lánya. A dühödtől nem látod, ami a szemed előtt van. Közöld a férjeddel, higy a lakás a két gyerekre lesz íratva. Ha nemet mond, akkor ügyvéd. Ha tényleg a gyerekeid számítanak, es nem az, hogy mennyire gyűlölöd a férjed lányát, akkor ezt teszed.

2023. jan. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
64%

"Szerintetek is nekem van igazam?"


Senki szerint nincs igazad. Ugorjunk, itt te vagy az idióta.

2023. jan. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 A kérdező kommentje:
Ne beszélj mások nevében, mert volt aki nekem adott igazat.
2023. jan. 24. 11:36
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!