Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is nekem van igazam?

Szerintetek is nekem van igazam?

Figyelt kérdés

Férjemmel van egy lakásunk, ami most fele-fele arányban az övé és az enyém. Én javasoltam neki, hogy írassuk a két fiunkra és nekünk legyen haszonélvezeti jogunk.

Az oka egyszerű: férjemnek van egy lánya az előző házasságából. Nem szeretném, ha a férjem halála után örökölne a lakásunkból. Egyfelől neki már van egy családi háza. Az anyai nagymamától örökölt lakás árából vette és az anyja után is örököl majd. Az én fiaim csak ennyit örökölnek majd, amink most van. (Az én szüleimnek egy pici háza van egy nem túl jó vidéki városban, 2-3 milliót ér maximum)

Ráadásul bár fele arányban a férjemé a lakás, korántsem fele arányban vettük. A lakás árába milliókat adtak a szüleim. Olykor a lakáshitelből is fizettek egy-egy részletet. Az én fizetésem jelenleg is jóval magasabb, mint a férjemé, de volt idő, amikor ő munkanélküli volt hónapokig.

Nem tartom igazságosnak, hogy a férjem felnőtt, milliós ongatlannal rendelkező lánya kapjon abból, amiért én és a szüleim is megdolgoztunk. Nem vagyok gonosz, de jelenleg is két helyen dolgozom és ezt azért teszem, hogy a saját gyerekeimnek legyen jobb. A férjem lányával alig van kapcsolatunk. Nekem semmilyen, a férjem pedig évente párszor látja. De nem akarja "kisemmizni"


2023. jan. 21. 11:02
1 2 3 4 5 6
 21/60 A kérdező kommentje:

Én nem tettem semmit, hogy kapcsolatom legyen a lányával. Anyuka hozzánk nem engedte, a lány sem akart jönni, így a férjem ment hozzájuk vagy elmentek valahová programra. Ez kb 3-4 évig ment. Amikor nagykorú lett, elmaradoztak a találkozók és csak a nagyobb ünnepeken találkoztak. Én nyilván nem mentem el ezekre, mert nem láttak szívesen. A lánya sem. De nyilván kedvem sem nagyon volt azok után, hogy kijelentette, nem kíváncsi rám. Aztán jöttek a közös gyerekek, úgyhogy amúgy sem mászkáltam volna egy kamasszal, aki utál. A közös gyerekeinket egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor látta. Meg sem ismernék egymást az utcán. Nekem ez így teljesen jó is. A férjem is elvan egyébként nélküle. Az évek során elhidegültek egymástól. Néha telefonálnak. Időnként a férjem ad neki pénzt. Én azt sem adnék, de nem állok útjába. Akkor sem akadályoztam meg, amikor csak én dolgoztam és gyakorlatilag engem pumpolt a kisasszony.

De a lakást nem akarom neki adni. Igen, hülye voltam, hogy nem olyan arányban lett megállapítva a tulajdonjog. Esetleg megpróbálok beszélni a férjemmel, hogy írjuk át. És jó tipp ez, hogy ha 10 éven belül hal meg a férjem, akkor megtámadható, mert így az én és a szüleim részét íratom is a gyerekekre.

Illetve még hitel van a lakáson, így is lehet? A szüleim kifizetnék a maradék részletet, de így nem adnak, hogy más örökli a pénzüket. Akkor inkább a gyerekeknek gyűjtik. Azt is bánják, hogy ennyit beleadtak. Ők vetették fel hogy írassuk a gyerekekre, de nem gondoltuk, hogy férjem nem látja be, hogy a lánya már elindult az életben. Most a másik kettőt kellene elindítani. És hogy a lányának ehhez a lakáshoz semmi köze nincs.

2023. jan. 21. 14:32
 22/60 anonim ***** válasza:
19%

Sajnos az van, kérdező, hogy öröklésnél rohadtul mindegy, ki kit szeret meg kinek kivel van kapcsolata. Így fordulhat elő, hogy emberek olyanoktól is örökölhetnek, akit kb soha az életben nem láttak, amerikai nagybácsi és hasonlók. Itt csak a kőkemény jog van, és aszerint ha a lakás fele a férjedé, akkor az a fele négyfelé oszlik, a 3 gyerek plusz te, mert te a feleségeként szintén örökölsz egy gyermekrészt. Plusz amúgy ha előbb hal meg a férjed, mint a szülei, nekik is jár egy-egy gyermekrész. De persze ne legyen így.

A saját részedet felesleges az öröklés miatt a gyerekekre íratni, az biztonságban van, abból a férjed gyereke nem örököl. Hacsak uvye meg nem halsz hamarabb, mert akkor a tiedből jár egy gyermekrész a férjednek, es az megy is tovább a lányának. A végrendelet sem megoldás, mert kötelesrész akkor is van. Én is ügyveddel beszélnék, ha a férjed nem hajlandó lépni.

Amúgy mi is hasonló okokból írattuk a plusz lakást a gyerekekre. Így ugyan nem tudjuk eladni, de nem is akarjuk. Viszont a férjem szülei még élnek, és ha a férjemmel valami történne, rohannának tartani a markukat, illetve a férjem húga intézkedne azonnal helyettük, úgy csapna le mindenre, mint a keselyű, kirakatna a gyerekekkel a lakásból azonnal, rávetné magát a bankszámlára is. Megszakítottuk vele a kapcsolatot mar rég, de tudjuk, milyen. Soha ne kerüljön erre sor...

2023. jan. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
95%
15.04-es, téves, amit írsz. A házastárs csak a nem közösen lakott ingatlanból örökölne egy gyermek résznyit, a közösen lakott ingatlant csak a gyerekek öröklik és a házastárs holtig tartó haszonélvezetet kap.
2023. jan. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
34%
Mi lenne, ha eladnátok a lakást és házassági szerződéssel vennél egy másikat? Vagy mi van akkor, ha kifizetnéd a férjed részét neki és a tulajdoni hányadot házassági szerződéssel rátok írjátok?
2023. jan. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
84%
A férjed előbb döntse el, hogy a jelenlegi vagyonából mennyit szándékozna melyik gyerekének adni. Valamit biztosan akar a lányának is örökül hagyni. Ezt beszéljétek át.
2023. jan. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
81%
Nem art ügyvéd előtt emgtenni az átbeszélést.
2023. jan. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
38%

Neked. És olyan ritka mint a lila holló, de itt csak neked van igazad a leirtjaid alapján.

Nekem is van gyermekem és többet szeretnék, nem az első gyermekem másik szülőjétől, és ilyen helyzetben egyértelműen ezt tenném. Ha már kvázi helyre van rakva anyagilag az egyik gyermekem, minek még még még? A másik két gyerekre vár a ti lakásotok, ami lófost se ér, és felezésbe megy. Minek menjen három felé, egy olyannak harmadikra, akinek már van egy teljesen egészen. Érted...

Ha én lennék a gyermek, akkor nem csak megérteném, én akarnám ezt, hogy a 2 másik tesómnak is legyen már valami, főleg, hogy én már a célvonal után vagyok...


Ja akkor hatoda. Mindegy. ezrede..., akkor se.. Ne legyen a nevén sehanyad rész. Minek???

2023. jan. 22. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
29%

De tudtam, hogy a pasas előző házasságából származó gyerekkel bccnál ki. :D


Nevetséges vagy, az ő részével azt csinál, amit akar, és hogyha a lányának adná (jogosan), abba neked semmi beleszólásod.

2023. jan. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 A kérdező kommentje:

Valamennyi beleszólásom csak van, ha én gürcölök érte.

Peóbálok sokat beszélni erről a férjemmel. A gyerekeken keresztül megközelítve a témát. Hiszen a lányának már sínen van az élete, a mi fiainknak meg még így sem lesz saját lakásuk.

Ráadásul a férjem évekig lapátolta a pénzt az előző feleségével közös lakásba, amibe ő hiába adott bele, a mi gyerekeink abból nem kapnak. Az a volt feleségé és a lányáé. Amit meg velem teremt meg, az a miénk és a fiainké.

Talán időben megérti.

2023. jan. 22. 14:21
 30/60 anonim ***** válasza:
81%
Ügyvéd.
2023. jan. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!