Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is nekem van igazam?

Szerintetek is nekem van igazam?

Figyelt kérdés

Férjemmel van egy lakásunk, ami most fele-fele arányban az övé és az enyém. Én javasoltam neki, hogy írassuk a két fiunkra és nekünk legyen haszonélvezeti jogunk.

Az oka egyszerű: férjemnek van egy lánya az előző házasságából. Nem szeretném, ha a férjem halála után örökölne a lakásunkból. Egyfelől neki már van egy családi háza. Az anyai nagymamától örökölt lakás árából vette és az anyja után is örököl majd. Az én fiaim csak ennyit örökölnek majd, amink most van. (Az én szüleimnek egy pici háza van egy nem túl jó vidéki városban, 2-3 milliót ér maximum)

Ráadásul bár fele arányban a férjemé a lakás, korántsem fele arányban vettük. A lakás árába milliókat adtak a szüleim. Olykor a lakáshitelből is fizettek egy-egy részletet. Az én fizetésem jelenleg is jóval magasabb, mint a férjemé, de volt idő, amikor ő munkanélküli volt hónapokig.

Nem tartom igazságosnak, hogy a férjem felnőtt, milliós ongatlannal rendelkező lánya kapjon abból, amiért én és a szüleim is megdolgoztunk. Nem vagyok gonosz, de jelenleg is két helyen dolgozom és ezt azért teszem, hogy a saját gyerekeimnek legyen jobb. A férjem lányával alig van kapcsolatunk. Nekem semmilyen, a férjem pedig évente párszor látja. De nem akarja "kisemmizni"


2023. jan. 21. 11:02
1 2 3 4 5 6
 31/60 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, nem tudom ilyet lehet-e. Hogy az én részemre tudok-e a fiúknak haszonélvezeti jogot adatni? Akkor a lánya hiába örököl, amíg az én gyerekeim élnek, nem jut az örökséghez. Meglehet, hogy ilyenformán le is mond róla. Bár erre kicsi az esély, mert minden kellene neki. Lenne képe elfogadni azt, amiért én dolgozom meg és amit a szüleim spóeoltak össze.
2023. jan. 22. 14:25
 32/60 A kérdező kommentje:
Elmennék ügyvédhez, de azt már nem bocsátaná meg a férjem, ha a háta mögött szervezkednék. Mivel még hosszú ideig szeretnék vele élni, így a családi békét nem zavarnám meg ilyesmivel.
2023. jan. 22. 14:26
 33/60 anonim ***** válasza:
77%

Tudsz haszonélvezetet adni, de azzal "bebetonozod" őket, mert halálukig nem fogják tudni eladni. (Illetve: el tudják adni és kifizetni a féltestvért, de neked nem ez a célod.)

Én értem a problémádat - valóban, a tulajdonjogi arányok el lettek szúrva -, szóval a pároddal egyezkedjél. És hogy sikeresebb legyél: egy picit gondolkodj az ő fejével is. Van egy lánya, akivel kb. 10 éve megszakadt a kapcsolata. Szerintem ez bántja őt. És nem szeretne egyszer majd úgy távozni ebből a világból, hogy az elsőszülöttje utálattal gondol rá. "Na, az apám még a halálával/örökléssel is rúgott egyet belém.."

2023. jan. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 A kérdező kommentje:
De hiszen összehozott már neki egy lakást az első feleségével. Mégis mennyit akar örökölni a férjem után?
2023. jan. 22. 14:44
 35/60 A kérdező kommentje:
A haszonélvezetet időhúzásnak gondoltam, hátha így nem kell a lánynak. De valóban, azzal a gyerekeim sem nyernek semmit. Akkor lenne jó, ha csak egy gyerek lenne vagy két lakás és akkor abban élnek amíg akarnak.
2023. jan. 22. 14:46
 36/60 anonim ***** válasza:
80%
34, az a baj, tudod, hogy az ember nem ilyen. Jog szerint jár neki valami és arról az ember nem szívesen mond le. Nem szokott olyan lenni mondjuk, hogy jómódúak lemondanak pl a gyesről vagy a csp-ről, mert nincsenek rászorulva. Hiszen az jár. Te sem szívesen mondatnád le a gyerekeidet semmiről, ami jár nekik jog szerint. Itt most tényleg arról van szó, hogy tükrözni kellene a tulajdoni lapon, hogy ki mennyit adott bele. Azzal nem tudsz mit csinálni, hogy a férjed lánya örököl majd az apja után, bankszámláról is, stb. De ezt ennél a lakásnál meg kell oldani.
2023. jan. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
82%

Bszki, attól még, hogy az embernek megvan egy saját lakása, attól még az örökség jár.


Ugyanolyan vagy, mint a testvérek, ahol Marika otthon bszódik pedagógus fizuval, tesó meg jól keres saját lakást vett, ugyan legyen már a családi ház csak Marikáé, mert ő amúgy eletképtelen. Hát anyád.

2023. jan. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 A kérdező kommentje:

Tudod, nekem a pofámról lesülne a bőr, a Marikás példát nézve, ha én jól keresnék és tartanám a markom az örökségért, holott van saját ingatlanom, a testvérem meg nyögi az albérletet. Normális esetben az ember a testvérét segíti, a javát akarja. Nem harácsol és nézi mit tud tőle elhappolni.

Ismerek egy családot. Az idősebb testvérnek két családi háza van (a nagymama után kizárólag ő örökölt egy belvárosi lakást) a fiatalabb meg albérletben él a családjával. Mert ő egy fillért sem kapott sehonnan, nem egy lakást. Ha az anyjuk meghal, a fél lakás árából nem fognak tudni semmit venni. A testvér, akinek az egyik ház fialja a pénzt, mert bérbe van adva, majd hozzácsapja az örökséget a millióihoz és vesz egy harmadik ingatlant is. Ez aztán marha igazságos.

Persze úgy könnyü életképesnek lenni, ha az ember segge alá tolnak egy sokat érő lakást, míg a másik egy bőröndnyi ruhával kezdi az életét.

2023. jan. 23. 10:56
 39/60 A kérdező kommentje:

Szerencsére úgy tűnik a férjemet kis adagokban lehet befolyásolni a helyes irányba. Most próbálok lassú léptekkel haladni. Felhoztam az első feleségével közös lakást, amiből a mi gyerekeinknek nem jár semmi. Tekintve hogy a volt feleségének és később majd a lányának adta.

Ráadásul ugye ha a lánya nem szereti, akkor az örökség ezen nem változtat. Ha meg szereti, ne a pénzért szeresse.

És vázoltam neki a tulajdoni viszonyok mögött rejlő tényleges befektetést is, ami erősen a mi javunkra tolja el a százalékokat.

2023. jan. 23. 11:00
 40/60 anonim ***** válasza:
70%

"Ráadásul ugye ha a lánya nem szereti, akkor az örökség ezen nem változtat. Ha meg szereti, ne a pénzért szeresse."

Akkor a te gyerekeid se a pénzéért szeressék!

2023. jan. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!