Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is nekem van igazam?

Szerintetek is nekem van igazam?

Figyelt kérdés

Férjemmel van egy lakásunk, ami most fele-fele arányban az övé és az enyém. Én javasoltam neki, hogy írassuk a két fiunkra és nekünk legyen haszonélvezeti jogunk.

Az oka egyszerű: férjemnek van egy lánya az előző házasságából. Nem szeretném, ha a férjem halála után örökölne a lakásunkból. Egyfelől neki már van egy családi háza. Az anyai nagymamától örökölt lakás árából vette és az anyja után is örököl majd. Az én fiaim csak ennyit örökölnek majd, amink most van. (Az én szüleimnek egy pici háza van egy nem túl jó vidéki városban, 2-3 milliót ér maximum)

Ráadásul bár fele arányban a férjemé a lakás, korántsem fele arányban vettük. A lakás árába milliókat adtak a szüleim. Olykor a lakáshitelből is fizettek egy-egy részletet. Az én fizetésem jelenleg is jóval magasabb, mint a férjemé, de volt idő, amikor ő munkanélküli volt hónapokig.

Nem tartom igazságosnak, hogy a férjem felnőtt, milliós ongatlannal rendelkező lánya kapjon abból, amiért én és a szüleim is megdolgoztunk. Nem vagyok gonosz, de jelenleg is két helyen dolgozom és ezt azért teszem, hogy a saját gyerekeimnek legyen jobb. A férjem lányával alig van kapcsolatunk. Nekem semmilyen, a férjem pedig évente párszor látja. De nem akarja "kisemmizni"


2023. jan. 21. 11:02
1 2 3 4 5 6
 41/60 A kérdező kommentje:

Nyilván nem azért szeretik. Vagy esetleg ismered a családomat? Tudod milyen a kapcsolata a férjemnek a fiaival?

És a kettő nagyon nem ugyanaz. A gyerekeim azt örökölnék, amiért a szüleik megdolgoztak. Nem követelnének semmit, nem haragudnának, ha nem adnám nekik. De az például eszükbe sem jutna, hogy olyanra tartsanak igényt, amihez semmi közük.

2023. jan. 23. 13:35
 42/60 anonim ***** válasza:
86%

"De az például eszükbe sem jutna, hogy olyanra tartsanak igényt, amihez semmi közük."

Csakhogy a lánynak van köze hozzá, abban az esetben, ha az az öröksége.

2023. jan. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
82%
Hogyne lenne a lányának köze hozzá, hát az apja után örököl. Te voltal a hülye, hogy az apját ennyivel segítetted pénzben, de a lány 100%ig jogosan örököl utána. Ez nem kérdés.
2023. jan. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, te nagyon dühös vagy erre a lányra, pedig ő nem kért semmit, azt se tudja, hogy ez a probléma létezik. Nem rá kéne ilyen dühösnek lenned. Elsősorban magadra, amiért nem gondolkodtál előre. Másodsorban pedig a férjedre, aki pucér seggel jött a házasságotokba, és nem jutott eszébe, hogy neki nem kéne 50% tulajdonrész.
2023. jan. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 A kérdező kommentje:

Nem, nincs hozzá köze. Törvényileg van, azért mert hibáztam. Mert bár a lakásra az önerőt én vittem, úgy voltam vele, hogy közösen fizetjük a hitelt, legyen fele-fele. Nem gondoltam, hogy a szüleim több havi törlesztőt kifizetnek majd. Azt sem, hogy a férjem hónapokig munkanélküli lesz.

Szóval ha törvényileg jár is neki, gyakorlatilag potyapénz, amit ő is tudja, hogy nem jogos. Már csak azért sem, mert semmit nem tesz érte. Ha a férjem beteg lenne, egy pohár vizet nem adna neki. De az örökségért tartaná a markát. Azért, amit én hoztam össze. Az a nő, akit semmibe se néz.

2023. jan. 24. 08:03
 46/60 anonim ***** válasza:
85%

"Törvényileg van, azért mert hibáztam. "


Pontosan drága, az öröklés egy jogi dolog. Kutyát nem fogja érdekelni, hogy szerinted azt illene elfogadni vagy sem.

2023. jan. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
85%
Az örökségért nem kell megdolgozni. Törvényileg JÁR. Még az is meg van szabva, hogy milyen esetekben nem jár. Az nem tartozik ide, hogy apuka új r.bancát nem szereti a lányka, akkor nem örököl, lol, vicces lenne. Te is kvára vicces vagy.
2023. jan. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 A kérdező kommentje:

Aeról nwgyon is tud, hogy neki is jár majd örökség. Biztos forrásból tudom, hogy számol is vele.

Pont úgy jutott eszembe, hogy ezzel a helyzettel kezdeni kell valamit, hogy ismerőstől visszahallottam, hogy milyen szerencsés ez a lány, hogy már megteremtette az életét, ez is van, az is van. És majd még tőlünk is örököl. Ezt állítólag maga a lány anyja mondta annak, akitől én hallottam. És igen, lehet hogy csak pletyka, de simán elhiszem, hogy igaz. Mert ismerem annyira a párom exét. A lánya meg ugyanaz.

Egyébként igen, dühös vagyok. Mert első perctől ellenséges volt velem. Pedig nem érdemeltem meg. Mert amikor megszülettek a gyerekek, annyit nem mondott, hogy gratulálok. Később a szemembe vágta, hogy neki a fiaim nem testvérei. De azért az örökségüket elvenné tőlük. A hagyatékin már testvérei lennének?

2023. jan. 24. 08:10
 49/60 A kérdező kommentje:

Nyilván jogi dolog. Persze vannak, akiknek gerince is van. Ami nyilván nem jogi dolog.

Maradjunk annyiban, nekem nem lenne pofám tartani a markom, ha életében nem törődtem valakivel. Azért meg pláne nem lenne, ami lényegében annak a tulajdona, akivel olyan voltam mindig, mint a kutyával. Főleg, ha engem felvetne a pénz.

De semmi gond. Addig nem nyugszom, amíg ez nem lesz elintézve.

2023. jan. 24. 08:13
 50/60 anonim ***** válasza:
68%

"Aeról nwgyon is tud, hogy neki is jár majd örökség. Biztos forrásból tudom, hogy számol is vele."


Mert jogosan jár neki, ez egyértelmű. Rajtad kívül mindenki tudja, nyilván a lány is.


Mellesleg a hagyatékin sem lennének a testvérei, ha nincs velük jó kapcsolatban. Nehogymár az örökölhessen, aki szereti a féltestvéreit, aki meg nem, az nem :D SEMMI köze ehhez a testvérek egymáshoz való kapcsolatának.


Nem veszed észre, hogy oldalakon keresztül egyetlen embert sem találtál, aki egyetértene veled?

2023. jan. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!