Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is nekem van igazam?

Szerintetek is nekem van igazam?

Figyelt kérdés

Férjemmel van egy lakásunk, ami most fele-fele arányban az övé és az enyém. Én javasoltam neki, hogy írassuk a két fiunkra és nekünk legyen haszonélvezeti jogunk.

Az oka egyszerű: férjemnek van egy lánya az előző házasságából. Nem szeretném, ha a férjem halála után örökölne a lakásunkból. Egyfelől neki már van egy családi háza. Az anyai nagymamától örökölt lakás árából vette és az anyja után is örököl majd. Az én fiaim csak ennyit örökölnek majd, amink most van. (Az én szüleimnek egy pici háza van egy nem túl jó vidéki városban, 2-3 milliót ér maximum)

Ráadásul bár fele arányban a férjemé a lakás, korántsem fele arányban vettük. A lakás árába milliókat adtak a szüleim. Olykor a lakáshitelből is fizettek egy-egy részletet. Az én fizetésem jelenleg is jóval magasabb, mint a férjemé, de volt idő, amikor ő munkanélküli volt hónapokig.

Nem tartom igazságosnak, hogy a férjem felnőtt, milliós ongatlannal rendelkező lánya kapjon abból, amiért én és a szüleim is megdolgoztunk. Nem vagyok gonosz, de jelenleg is két helyen dolgozom és ezt azért teszem, hogy a saját gyerekeimnek legyen jobb. A férjem lányával alig van kapcsolatunk. Nekem semmilyen, a férjem pedig évente párszor látja. De nem akarja "kisemmizni"


2023. jan. 21. 11:02
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
71%
Persze, hogy nem. A lánya. Ha nem akarja a gyerekekre íratni, akkor nem fogja. Hogy a lány mit örökölt anyai oldalról es mit fog még, ahhoz meg neked semmi, de semmi közöd. A felének a harmadát örökölné a lakásból, tegyetek félre pénzt, hogy a gyerekek majd ki tudják őt fizetni, és kesz.
2023. jan. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
72%
Én viszont azt teljesen igazságtalannak tartanám, ha a lánya semmit nem örökölne az apja után. Nehezen hiszem el, hogy egyedül a lány tehetne arról, hogy nincs kapcsolat, de ez egyébként is irreleváns. Valami konszenzus kellene.
2023. jan. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
26%
Pedig igazad van.
2023. jan. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
71%
Félreértések elkerülése végett: nem azt mondtam, hogy a lakásból járna a lánynak, de azért abszurd, hogy a férjed ledolgozik egy életet, és semmit nem hagy a lánya után.
2023. jan. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
21%

Milyen konszenzus?

2 a szülő közös tulajdonát a 2 szülő közös gyerekei öröklik, pont.

Jogilag ez mondjuk nagyon nehézkes, mert kb. minden a gyereket védi és kb. lehetetlen kizárni.

Amúgy az olvasottak alapján nem fog megtörténni, a férjed nem fogja kizárni a lányát.(jogtalanul)

2023. jan. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:
Neki már nincs szüksége erre a pénzre, van neki elég. Az én gyerekeimnek még semmilye nincs. Lakáshitelt fizetünk. Gürcölöl, mint az állat és nem azért, hogy egy pénzes idegennek legyen majd belőle pénz. A lakás eddig kifizetett részének a szüleim fizették a 40%-át, kb 40-et én és 20-at a férjem. Miért járna akkor a lányának a lakás hatoda? Tudom, az elején elrontottam, mert vagy az egészet az én nevemre kellett volna íratni vagy a szüleimnek is kellett volna résztulajdont adni. De így úgy érzem, hogy másnak keresem a pénzt.
2023. jan. 21. 11:24
 7/60 anonim ***** válasza:
92%
Hát én apám után még egy gombot sem kaptam :D Pedig nem tudok arról, hogy kizárt volna és szerintem még végrendelete sem volt.
2023. jan. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
84%
Meg mondjuk én ezért nem veszek senkivel sem közös ingatlant. Inkább szenvedek érte többet, de akkor az legyen csak az enyém. És annak adhassam, akinek akarom.
2023. jan. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
95%

Ki írta, hogy szerinted a hatoda járna neki?

És miért nevezed idegennek?

2023. jan. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:

Mivel a férjemé a lakás fele, amit három felé osztanak, az a hatoda. Vagy nem ennyi jár neki?

És azért nevezem idegennek, mert életemben talán háromszor láttam.


Egyébként ez is, hogy a férjem egy életet ledolgozott és ne hagyjon rá semmit. Én 10 éve vagyok a férjemmel, az előző feleségével 16 évig élt. Nyilván az akkori lakásukat közösen vették. Amit majd a lánya örököl. A férjem azt a volt feleségére íratta váláskor.

2023. jan. 21. 11:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!