Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Biszexuális vagyok, hogyan...

Biszexuális vagyok, hogyan mondjam el a férjemnek, a családomnak, a barátaimnak?

Figyelt kérdés

2-3 évvel ezelőtt vallottam be magamnak, hogy biszexuális vagyok, addig csak kíváncsi heterónak tartottam magam.

A férjem és a közös baráti társaságunk nem kimondottan homofóbok, de nem örülnének neki, hogyha lenne egy olyan közöttük. Sokszor poénkodnak a transzokon is, ami nekem rosszul esik, de ők persze nem tudják. Amikor behozták a melegellenes törvényt, hogy ne lehessen érzékenyíteni, meg az örökbe fogadást megszüntették az egyedülállóknak, akkor egyet értettek vele, hogy milyen jó, hogy korlátozzák, és nem kapnak meleg párok babát. Akkor nekem rosszul esett.


Férjem haverjáék gyereket várnak, és poénkodtak, hogy milyen neme lesz, és rohadtul rosszul esett. el akarom mondani a férjemnek legalább, hogy mi a helyzet (nincs másik nő, se ferfi), de félek, hogy hogyan reagál rá. Van egy 2 hónapos kislányunk.


2023. jan. 6. 19:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
11%

Így kicsit érthetőbb.

Honnan tudod, hogy biszexuális vagy? Honnan lehet ezt tudni? Volt kapcsolatod nővel, vagy vágysz egy nőre? Mert szerintem ezt valahogy el kell majd magyaráznod és valószínűleg a férjedet érdekelni fogja a gyakorlati része.

2023. jan. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 anonim ***** válasza:
97%

Itt most nem arról van szó, hogy könnyű okosnak lenni utólag, avagy sem, vagy hogy ki mennyire ismer téged és lát bele az életedbe.

A férjed és a társaságotok homofób volt eddig is. Te ezt 2-3 éve tudod magadról, mégis vállaltál ebbe a kapcsolatba gyereket, ismerve a férjed hozzáállását a dologhoz.

Persze utólag már mindegy, de ha akkor nem volt fontos, most hormonok, gyermekágy ide vagy oda, most se legyen.

Kivárhattál volna, megnézhetted volna miképpen alakul, hova kristályosodik ez ki benned, erre szültél inkább.

Jómagam heteroszexuális vagyok, de még így sem lennék együtt homofób párral és barátként is kilométerről kerülném az olyan szűklátókörű embereket.

A családját nem választhatja meg az ember, de a párját, barátait igen.

Értem én a bizonytalanságodat, de biszexuálisan családalapításba vágni egy nyíltan homofóbbal és sleppjével a te döntésed volt kizárólag, most ennek a következményeivel kell együtt élned.

Friss anyukaként van épp elég teher rajtad, szerintem koncentrálj a babádra, bizonyára nagyon kimerült is lehetsz, most nem ez kellene a legnagyobb problémád legyen, akkor sem, ha nyomaszt. Fókuszálj a babádra, a családra, aztán a jövőben majd meglátod mit tudsz, mit akarsz kezdeni a helyzeteddel, ha már úgy döntöttél önszántadból, hogy belevágsz a családalapításba, amire senki sem kényszerített. 2 hónappal szülés után hidd, el, nem ez a legnagyobb gondod. a férjed adott, eddig is az volt, a barátokkal meg nem muszáj találkozni, ha ilyen kedves népek, megleszel nélkülük is tökéletesen.

Gondolom azért nem az összes ember ilyen a környezetedben, a saját, régi kapcsolataidban csak akad már legalább egyetlen normális ember, akivel megoszthatnád ami a lelked nyomja, ha ott sincsen ilyen, azért már tényleg nem okolható rajtad kívül senki sem.

2023. jan. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 anonim válasza:
77%
Sajnálom, hogy szinte csak ilyen értetlen vagy rosszindulatú válaszok érkeztek! "Minek kellene elmondani???" Írogatják, hogy biztos megcsalni akarod a férjedet... Pedig teljesen érthető, hogy nem szeretnél szorongva, titkolózva élni. Ez igenis a részed, ha nem is vagy éppen nővel. Viszont tényleg nehéz az ilyesmit elmondani. Ha egyébként általában jól elvagy a férjeddel, de attól tartasz, hogy ez feszültséget okozna, akkor tényleg várj ezzel szerintem, egy ideig még figyelgesd a reakcióit. Ha valamin poénkodik ő vagy a haverjai, annyit mondhatsz, hogy szerinted ez nem jópofa, vagy ilyesmi. És gondold végig, hátha van-e mégis egy barát, akinek elmondhatnád. Vagy kereshetsz újakat is, persze nem ezen az oldalon, ahol soha semmiről sem szabad beszélni a nagytöbbség szerint. xd
2023. jan. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 anonim ***** válasza:
0%
Hát akkor mondd el. De írd le mi lett a reakció, mert kíváncsi vagyok.
2023. jan. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/82 anonim ***** válasza:
5%
Te titkoloztál, nálam ez az átverés kategória amit művelsz, akárhogy szepíted. Mar ott a gyerek ,biztos nem könnyen hagyna ott a férjed. Erre neked áll feljebb hogy nem fogadják el azt amit nem is tudnak rólad. Meg neked rosszul esik..a férjednek nem fog hogy x év utan kiderül nőkre vágysz? Ha nem így lenne gondolom nem lenne téma. Max elnyomod magadban pár évig, mielőtt nővel kezdesz.
2023. jan. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/82 anonim ***** válasza:
100%

Rosszindulatú barátokat ki kell zárni az ember életéből. Toxikus környezetekből menekülni kell.

Férjedet meg szimplán kérd meg, hogy ne poénkodjon ilyenekről, mert te is bi vagy és fáj. Ha normális és tényleg szeret, le fog állni. Egészséges kapcsolatnál fel se kéne merüljön a megcsalás gyanuja (bármilyen nemű partnerrel). Bi vagy, őt választottad, aki egy férfi, pont. Nem keresed se másik nő, se férfi társaságát. Ha ezen kiakad vagy elkezd gyanúsítgatni, akkor az nem egy egészséges kapcsolat (ami nyilván jobb lett volna, ha még gyerek előtt kiderül, de ez van).

Én mondjuk nem jönnék össze olyannal, aki poénosnak találja, ha 0/24 mocskolódik valamilyen csoporton, legyen az vallási felekezet, szexuálitás vagy egy rassz, de ez már személyes vélemény.

2023. jan. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 anonim ***** válasza:
84%

46-os!

Egészséges kapcsolatban nincs 2-3 évig titkolózás sem.

2023. jan. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 anonim ***** válasza:
32%
"Azért akarok elmondani, hogy leessen a teher a vállamról." tehát legyen csak másnak szar, de neked legyen könnyebb.... Milyen vagy azzal akit nem szeretsz, ha ennyire szarsz arra akit elvileg igen?
2023. jan. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 anonim ***** válasza:
25%
A nők zöme ilyen mert a szexi csajok fülledt dolgait teszi kirakatba a média. Kérdező is még kiváncsi, sőt az első pár ilyen alkalom után is még csak kiváncsi lenne míg nem tudja belőni hányadán is viszonyul ehhez a atipikus szexhez. Ha én felizgulok xy híres nőcire de nem akarom megcsalni a feleségemet akkor miért kössem az orrára, vagy ha a bulvárhíreket fogyasztó cimbik szidni kezdik mennyire ledér kezdjek veszekedni hogy én márpedig sokszor gondolok rá a kádban??!!
2023. jan. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem bi nincs, csak bizonytalan ember akinek nem a szex és a nemi szerep a fontos hanem a másik személyisége. Amikor meg megtalálják az igazit hirtelen rájönnek hogy őkmelegek,leszbikus vagy bik, pedig csak szimplán nem a testi vagy hajtja őket. Több "bi" ismerősöm idővel rájött melyik oldalon áll mert vagy magával sem volt őszinte mondván ő nem meleg hanem bi( meleg lett vagyis rájött hogy az) vagy csak bizonytalan volt saját magában ezért mindent kipróbált, de aztán lenyugodott. Vagy van a boldogtalan aki a bi-séggel akarja kitőlteni az űrt de amint megtalálja a boldogságot már nem is bi( utolsó a férjem,azóta gyerekünk is van).

Amit te csinálszbármelyik okmiatt lehet,de egy tuti te már nem vagy boldog és nem szereted a férjed,de sanszos hogy baby blues-od van vagy szülés utáni depid.

2023. jan. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!