Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyagi biztonság, vagy válás...

Anyagi biztonság, vagy válás és csonka család?

Figyelt kérdés

A férjemmel 8 éve vagyunk házasok, van egy 6 éves kislányunk.


A házasságunk az utóbbi fél- egy évben nem igazán éli a fénypontját, sok a vitánk nagyon, volt, hogy egy hónapig nem is voltam itthon a gyerekkel nyáron pl. A férjemnek nincs szeretője, ez biztos, válni sem akar. Viszont az én életembe belépett valaki 4 hónapja, akivel földöntúli boldogságot érzek, legszívesebben minden szabad percemet vele szeretném tölteni. Megfordult a fejemben a válás gondolata, azonban több probléma van.

-Van ugye egy kislányunk, aki mind a kettőnknek a világ közepe. Férjem is imádja, a lányunk is odavan érte. Anyukámmal beszélgettem erről, ő azt mondta, hogy felejtsem el, hogy belemenne a férjem abba, hogy "hétvégi apuka" legyen, biztos, hogy hosszú pereskedés lenne amiatt, hogy hol legyen elhelyezve a lányunk, hogyan gyakoroljuk a felügyeleti jogot. Közben a lányunk most kezdte az iskolát, nem tudom, milyen lelki hatásai lennének, ha elmondanánk neki, hogy mi mostantól külön...

-Az anyagiak. A férjem jól keres, megvan mellette a teljes anyagi biztonság, jól élünk nagyon. Nekem van ugyan diplomám, de sosem dolgoztam a szakmámban, most ősszel kezdtem el gondolkodni, hogy mibe kéne fogjak. Eddig a lányunk töltötte ki a napjaim nagy részét, mert az óvodából ebéd után hazahoztam, majd pedig kettesben/hármasban voltunk, vagy barátnőkkel programoztunk, nagyszülőztünk. Most lett egy kicsivel több időm, hogy elkezdte a sulit. Egy vállalkozás nem két perc alatt lesz sikeres, termel profitot, ha elindítom a válást, nem tudom, mennyi kapcsolatom maradna... Pályakezdőként, hagyományos úton elhelyezkedve viszont nem keresnék annyit, amennyiből megélnénk a lányommal. Most összeírtam a decemberi kiadásaimat, milliós nagyságrend... A párom/partnerem mondta, hogy ő segít, ne aggódjak ezen, de középvezetői állása van, nem tudná ezt a színvonalat huzamosabb ideig biztosítani nekünk. Valamint nem is akarnám, nem fogadnám el.


Édesanyám azon az elven van, hogy nem kell itt válni, pereskedni, mert higgyem el, hogy a nagy szerelem is elmúlik, nézzem meg magunkat a férjemmel... És hogy ugyanott leszek akkor, mint most, csak mellé jön majd az állandó stressz, hogy lesz-e elég pénzünk, hogyan keressek többet. Azt mondja, hogy engem megőrjítene ez, meg az, hogy nem engedhetem meg magamnak azt, ami éppen megtetszik, amihez éppen kedvem van. Valamint szerinte a férjem is biztosan ott tart be, ahol csak tud, nem lesz együttműködő semmiben. De közben úgy érzem, hogy itt vagyok 30 évesen, nem akarom egy boldogtalan, feszültséggel teli házasságban leélni az életemet. Vagy az anyagi biztonság ennyi "áldozatot" úgymond megérne? Fogalmam sincs, hogy kéne döntenem.



2022. dec. 30. 11:58
 81/118 anonim ***** válasza:
94%
Továbbra sem értem, hogy ha, nem tudod eltartani a gyerekedet, akkor mi a kérdés. Maradsz a fenekeden.
2022. dec. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/118 anonim ***** válasza:
94%

A vásárlásfüggőségedhez (és a vetélés feldolgozásához, ha ennek még mindig van szerepe) azt hiszem, kéne egy pszichológus. Máris eggyel előrébb lennél, ha nem lennének ekkora kiadásaid. Ha már a férjeden nem tudsz javítani, legalább magadon javíts.

Sajnos igaza van azoknak, akik azt írják, az eltartotti léttel automatikusan együtt vállaltad a kiszolgáltatottságot, és azt, hogy ha kiborul az álombili, te nyakig leszel szószos (azaz vagy szar házasságban sínylődsz és nyeled a keserű pirulákat, vagy hirtelen fájdalmasan csóró leszel). Késő bánat, de legalább tanulj belőle, és ne megint egy ilyenbe menj bele. Ha elválsz, kezdj el szépen összeszedni saját megélhetést és vagyonkát. Tulajdonképpen akkor is, ha (most) nem válsz el.

A gyereket lehet oviba vinni fél 8-ra is, és érte menni 4-kor is, az enyém sem alszik, de ott van. Ez gyenge kifogás volt arra, hogy ne dolgozz. Most, hogy iskolás, végképp lehetne munkád (bár akkor lehet, hogy nem jutna időd szeretőre).


Egy 4 hónapos szeretői kapcsolat, lopott, bujkálós találkákkal, a gyereked megismerése nélkül, és huzamosabb idő együtt töltése nélkül körülbelül semmi. Két hét alatt elmúlhat, ha szembesültök azzal, hogy egy valódi kapcsolat köztetek mivel jár. Például agyára megy a gyereked, vagy a vele járó kötöttség, vagy megígérte ugyan, hogy anyagilag segít, de kiábrándul, mikor azt látja, hogy a világ pénzét el tudnád költeni, és nem is zavar, hogy szívességből kapod. Lehet, hogy te úgy érzed, visszafogottan költekezel, mert nem sok dolgot veszel, de őt kiakasztja, hogy egy darab holmiból is irreálisan drágát választasz, vagy szerinte szükség sincs arra a szarra. Ha válsz is, nagyon ne apellálj arra, hogy majd ez a pasi ott lesz védőhálónak, és megoldja az életedet.

Mérlegeld te, hogy mit nyersz vagy veszítesz a válással vagy a maradással, de akárhogy döntesz, egyvalamit mindenképp kezdj el: pénzt keresni. Ha esetleg még házasságban alapítasz vállalkozást vagy jutsz vagyonhoz, remélem az a szerződés alapján a tiéd marad válás után is. Erre figyelj oda.


A gyermekelhelyezési perben attól tartok, jó esélyei lennének a férjednek, mivel te a gyereknek (főleg a jelenlegi életszínvonalát tekintve) nagyjából semmit nem tudsz biztosítani. Most nem olvasom vissza, de mintha valahol azt írtad volna, hogy egy lakásod legalább van, ahová mehetnétek. Ha az sincs, neked bukta. Kötve hiszem, hogy a bíróság annál helyezné el a gyereket, aki a teljes lakhatási és anyagi biztonsággal szemben annyit tud felmutatni, hogy lakhatnak valakinél, aki megígérte, hogy kisegít.

2022. dec. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/118 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, mi a kérdés. Ha a férjed nélkül éhen haltok a gyerekkel, akkor tán nem kéne elválni. Főleg nem egy 4 hónapos kapcsolatra a fszival alapozni.
2022. dec. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/118 anonim ***** válasza:
93%
tényleg gyerek 3 éves koråban vissza mehetél volna dolgozni vagy elkezdhetél volna dolgozni a szakmådban. legyen sajåt pėnzed.
2022. dec. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/118 anonim ***** válasza:
95%
Én is azt látom, amit sokan írnak. Egyszerűen olyan, mintha a saját kis buborékodban élnél, nem tudod, hogyan működik a világ, és ebben az országban az emberek nagy része el sem tudja képzelni a te életszínvonaladat. Erre szokták mondani, hogy a pénz nem minden. Lehet most azt írod, hogy nem a pénze vonzott a pasinak, a barátnőm is épp ezzel győzködi magat 23 évesen, amikor a 44 éves pasija ide-oda viszi utazgatni. De én látom rajta, hogy nem kiegyensúlyozott. Amióta összejöttek szarik az egyetemre, félvállról veszi az egészet, már csak arra var hogy kézhez kapja a diplomát, hogy utána egy percet se dolgozzon. Szomorú tényleg, hogy neki ez így elég lesz, pedig a pasi már most alkoholista. De ezt nem azért írom hogy bárkit is bántsak, egyszerűen reprezentálja a folyamatos rossz döntéseket, amit te is hoztál. Ha nem maradtál volna otthon 5-6 évet, akkor már lehet tök jo karriert futnal. egy évet szoktak otthonmaradni, csak mondom, ha nem tudnád. Más meg viszi oviba a gyereket és nem egyedül van, hanem megy dolgozni. Mindenesetre nem véletlenül vagy mist boldogtalan. Barátnőm is látja hogy minden nap iszik a palija, de érdekes, valamiért nem zavarja. Nem hiszem el, hogy te ezeket nem lattad vagy hirtelen ilyen alkoholista lett... Csak mostmár a gyerek élete is ott van, amiért felelősséget kell vállalni. Ha meg vallni akarsz akkor igenis adj le az életszínvonaladbol, meg ne a masik palitol vard hogy majd ő segít, meg eltart. Hanem önmagadtol kene. Ilyen felelőtlen viselkedéssel sajnos a lányod is ezt fogja átvenni.
2022. dec. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/118 anonim ***** válasza:
89%
Szóval a férjed pénze jó, de az hogy munkát rakjatok bele, arra nem.
2022. dec. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/118 anonim ***** válasza:
85%

"Nem ellaposodásról van szó a házasságunkban. Komoly problémákról."


Jesszusom, tudod mik a komoly problémák? Ha nem tudsz a gyerekednek enni adni és nincs fedél a fejetek fölött... Nagyon el vagy tévedve, szállj le a földre a halandó emberek közé...

2022. dec. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/118 anonim ***** válasza:
98%

Ha elhagyod a férjed, a szeretőd nem biztos, hogy jó opció.

De hagyd el a férjed, mert undorító, amit csinálsz vele.

2022. dec. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/118 anonim ***** válasza:
87%

Miért lenne undorító? Neki nem férje van, hanem bérlője. Határozatlan időre szóló bérleti szerződést kötöttek, nem házasságot. Amíg tart a szerződés, a bérlő állja a bérlemény összes költségét. Nem hiába vagyonos ember a "férj".

Kérdező, az már megvan, mi lenne az amivel szívesen foglalkoznál? Talán azt el tudnád érni, hogy indítsatok a nevedre egy vállalkozást, az már legalább csak a tiéd. Ezen gondolkodj inkább, ne másik palit keress, kezdd el megalapozni a jövőtöket ha bármi történne.

2022. dec. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/118 anonim ***** válasza:
96%
Ha csak egy csepp eszed van, maradsz. A szeretői viszony 99% hogy ellaposodik ha együtt fogtok élni. Maximum 2 éven belül.
2022. dec. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!