Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyagi biztonság, vagy válás...

Anyagi biztonság, vagy válás és csonka család?

Figyelt kérdés

A férjemmel 8 éve vagyunk házasok, van egy 6 éves kislányunk.


A házasságunk az utóbbi fél- egy évben nem igazán éli a fénypontját, sok a vitánk nagyon, volt, hogy egy hónapig nem is voltam itthon a gyerekkel nyáron pl. A férjemnek nincs szeretője, ez biztos, válni sem akar. Viszont az én életembe belépett valaki 4 hónapja, akivel földöntúli boldogságot érzek, legszívesebben minden szabad percemet vele szeretném tölteni. Megfordult a fejemben a válás gondolata, azonban több probléma van.

-Van ugye egy kislányunk, aki mind a kettőnknek a világ közepe. Férjem is imádja, a lányunk is odavan érte. Anyukámmal beszélgettem erről, ő azt mondta, hogy felejtsem el, hogy belemenne a férjem abba, hogy "hétvégi apuka" legyen, biztos, hogy hosszú pereskedés lenne amiatt, hogy hol legyen elhelyezve a lányunk, hogyan gyakoroljuk a felügyeleti jogot. Közben a lányunk most kezdte az iskolát, nem tudom, milyen lelki hatásai lennének, ha elmondanánk neki, hogy mi mostantól külön...

-Az anyagiak. A férjem jól keres, megvan mellette a teljes anyagi biztonság, jól élünk nagyon. Nekem van ugyan diplomám, de sosem dolgoztam a szakmámban, most ősszel kezdtem el gondolkodni, hogy mibe kéne fogjak. Eddig a lányunk töltötte ki a napjaim nagy részét, mert az óvodából ebéd után hazahoztam, majd pedig kettesben/hármasban voltunk, vagy barátnőkkel programoztunk, nagyszülőztünk. Most lett egy kicsivel több időm, hogy elkezdte a sulit. Egy vállalkozás nem két perc alatt lesz sikeres, termel profitot, ha elindítom a válást, nem tudom, mennyi kapcsolatom maradna... Pályakezdőként, hagyományos úton elhelyezkedve viszont nem keresnék annyit, amennyiből megélnénk a lányommal. Most összeírtam a decemberi kiadásaimat, milliós nagyságrend... A párom/partnerem mondta, hogy ő segít, ne aggódjak ezen, de középvezetői állása van, nem tudná ezt a színvonalat huzamosabb ideig biztosítani nekünk. Valamint nem is akarnám, nem fogadnám el.


Édesanyám azon az elven van, hogy nem kell itt válni, pereskedni, mert higgyem el, hogy a nagy szerelem is elmúlik, nézzem meg magunkat a férjemmel... És hogy ugyanott leszek akkor, mint most, csak mellé jön majd az állandó stressz, hogy lesz-e elég pénzünk, hogyan keressek többet. Azt mondja, hogy engem megőrjítene ez, meg az, hogy nem engedhetem meg magamnak azt, ami éppen megtetszik, amihez éppen kedvem van. Valamint szerinte a férjem is biztosan ott tart be, ahol csak tud, nem lesz együttműködő semmiben. De közben úgy érzem, hogy itt vagyok 30 évesen, nem akarom egy boldogtalan, feszültséggel teli házasságban leélni az életemet. Vagy az anyagi biztonság ennyi "áldozatot" úgymond megérne? Fogalmam sincs, hogy kéne döntenem.



2022. dec. 30. 11:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/118 anonim ***** válasza:
82%
És az ilyenek mellett áll ki egy szuper férj, mint a kérdező. Sajnálom szegény férfit hogy veled cseszte meg az ég. Ne haragudj, de hányok tőled.
2022. dec. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/118 anonim ***** válasza:
82%
Bazeg, 8 éve eltartatod a pcsád, milliós kiadásaid vannak a férjed mellett aki szeret téged, szereti a gyereked, mindent megtesz, nem akar elhagyni sem, cserébe te félrekúrsz és hisztizel hogy a másik fszi nem tudja állni a havi milliós csekkedet..
2022. dec. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/118 A kérdező kommentje:

Igen, biztosan azért van romokban a házasságunk, mert annyira szeret.


Nem kell velem egyetérteni, empatikusnak lenni. De arra figyeljetek már, hogyan tárgyaltok idegenekkel!

SEMMIT nem tudtok a házasságunkról, azon kívül, hogy sokat vitázunk. Még azt sem tudjátok, miről!

2022. dec. 30. 12:04
 4/118 anonim ***** válasza:
78%

Nem értem továbbra sem, hogy az ilyen kérdezőknek miért nincs egyetlen olyan intim, empatikus kapcsolata sem, ahol ezek magánéleti kérdések megjelenhetnének. Hogyan éltetek eddig? Komolyan Marika mondja meg neked egy Győr melletti zsákfaluból, aki sz@rt sem tud az életedről, hogy hogyan élj?

Szerezzetek már önbizalmat, az istenért!

2022. dec. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/118 anonim ***** válasza:
80%
A férjed jobbat érdemel. Szerintem lépj le, hagyd a gyerekedet és a férjedet is. Majd csak talál olyan nőt, aki meg is érdemli. Szégyen vagy.
2022. dec. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/118 anonim ***** válasza:
87%

Akkor minek írsz ide? Szedd össze amid van, amit te tettél a házasságba és mehetesz.

Bár gondolom, hogy csak a bugyogódat tudnád magaddal vinni, lol.

2022. dec. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/118 A kérdező kommentje:

-szeret téged

Ez így szimplán nem igaz. Ha szeretne, nem viselkedne úgy, ahogy.

-szereti a gyereked

Miért, tán neki nem ugyanannyira a gyereke, mint nekem?! Nehogy már ez egy apának pirospont legyen, hogy szereti a SAJÁT gyerekét!

-mindent megtesz

Ez sem igaz, semmit nem tesz.

-nem akar elhagyni sem

Igen, mert közölte, hogy ő 54 évesen biztos nem fog válni, elhagyni minket, hogy aztán egyedül öregedjen meg.


Szóval ennyit a szuper, tökéletes férjemről.

2022. dec. 30. 12:07
 8/118 anonim ***** válasza:
64%
Na pont ezt írtam a 4-es kommentben, kérdező. Semmit nem tudunk, de most gyorsan tipmixeljünk egy választ. Remélem a gyereknek nem ilyen tanult tehetetlenséget mutatsz.
2022. dec. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/118 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem minden párkapcsolat alapja az őszinteség és a bizalom.


Legegyszerűbb lenne, ha leülnétek, elmondanád az érzésed és persze az elmúlt 4 hónapot. Aztán kiderül a férjed hogyan gondolja a jövőt veled.

2022. dec. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/118 A kérdező kommentje:

"Nem értem továbbra sem, hogy az ilyen kérdezőknek miért nincs egyetlen olyan intim, empatikus kapcsolata sem, ahol ezek magánéleti kérdések megjelenhetnének."


Édesanyámmal beszéltem erről, az ő véleményét csatoltam.

Barátnőim most az ünnepek miatt szanaszét vannak a világban, ez meg nem olyasmi, amit üzenetben, Facetimeon, telefonon beszélnék meg... Ráadásul azért a fél baráti társaságunkkal sem akarom ezeket a híreket közölni. Itt az anonimitás miatt nem érhet baj.

2022. dec. 30. 12:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!