Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell lenézni, belém...

Miért kell lenézni, belém kötni, amiért fontos számomra az anyagi biztonság?

Figyelt kérdés

A közeli rokonságban rövid időn belül a második eset, hogy az egyik lány (most az unokatesóm) terhes lesz. Bármiféle végzettség, munka, biztos háttér nélkül. Konkrétan a szülői házból költözik a barátja szüleinek a házába... Előtte egy másik rokonom ugyanígy, annyi különbséggel, hogy ő már egyetemre járt és azt hagyta ott, majd költözött oda a pasihoz. Nekem erről az a véleményem, hogy ez elég veszélyes játék, mert egy csapásra vége lehet a nagy szerelemnek (főleg 19-20 évesen), és akkor aztán jön a meglepődés, hogy a 30-40 ezres gyerektartás semmire sem elég (már ha apuka fizeti). Unokatesóm is most oda, meg vissza van, hogy napközben vezetheti a barátja anyjának a terepjáróját, és hogy az udvarban van medence is. Úgy viselkedik, mintha akár a kocsi, akár a medence az ő érdeme lenne, és szerintem fel sem fogja, hogyha szakítanak, akkor nem fog többet ott medencézgetni, és terepjáró helyett járhat busszal majd a gyerekével együtt.


Tőlem is kérdezték, hogy én mikor szeretnék már gyereket (24 vagyok, tavaly lett diplomám). Mondtam, hogy amíg nem lesz meg a szakvizsgám, biztosan nem és még utána is vannak nagyobb céljaim, szóval olyan 28-30 éves korom körül szeretnék anya lenni. De ha később sikerül, akkor sem fog összedőlni a világ. Megkaptam, hogy mennyire anyagias vagyok, mert mondtam, hogy nekem fontos, hogy ne másfél szobára vállaljak 1-2 gyereket, és hogy a fizetésem felét ne vigye el a kocsi hitele, és rendesen tudjak félretenni akár a gyerek mellett is majd. Ne az legyen, hogy a családi előtt pár számolgassam az aprót a pénztárcámban. Mert segítettek a szüleim, van egy jónak mondható lakásom, kocsim is, dolgozom, de úgy érzem, hogy ez még nem az a szint, ahol gyereket kéne vállalnom. Plusza munkám miatt sok család életébe belelátok és tudom, hogy nincs örök szerelem. Ezért nekem az is fontos, hogy akár egyedül is képes legyek eltartani magam és a gyerekemet egy jó életszínvonalon, ne csak abban gondolkozzak, hogy majd a párom/férjem/akárkim segíteni fog úgyis. Szerintem ez sokkal érthetőbb és elfogadhatóbb, mint az, ha másnak a pénzére szülnék, mégis azt érzem, hogy a családomban inkább ez az "elítélendő"...


2020. máj. 2. 13:11
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
93%
Ezzel nincs is semmi baj, a rokonok meg még majd saját kárukon megtanuljak, nem a te dolgod.
2020. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
42%

Jó.Te így. Más máshogy. A rokonság /szomszédság ugat össze-vissza. Ez az egész ugyan a lőtéri kutyát sem érdekli, de a gyakorin naponta 2x megjelenik, mint égető kérdés, és nyomban száz hörgés. azért tanács is legyen:

"ez elég veszélyes játék, mert egy csapásra vége lehet a nagy szerelemnek "

Te se ítélkezz! Téged se ítéljenek el!

2020. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Sehol nem írtam, hogy ezt közöltem volna velük. :) Úgyhogy ne kezdjetek el támadni olyasmiért, amit nem is tettem. Ezért is esik rosszul, hogy amíg én semmit nem mondok az ilyenekre, engem folyamatosan támadnak.
2020. máj. 2. 13:25
 4/36 anonim ***** válasza:
94%
én nem nézlek le és nem kötök beléd , a rokonság az meg csak rokonság
2020. máj. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
85%
Máshogy gondolkodnak az biztos. Hogy miért a lenézés, az jó kérdés. Lehet van irigység benne, nem kevés.
2020. máj. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
15%

"Sehol nem írtam, hogy ezt közöltem volna velük."

Én sem írtam, hogy közölted velük.

De itt közölted, tehát mi tudunk róla, hogy ítélkezve pufogsz magadban. És alattomos baljóslatokat teszel - fölösleges.

Sok energiát visz el az ilyesmi tőled.

2020. máj. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
17%

A te értékrendszeredet úgyis csak te tudod felülírni...

Ha neked a karrier van előrébb akkor az van.

Ez nem zár ki akár egy egészséges párkapcsolatot sem vagy akár többet is...

Csak meg kell találni a megfelelő partnert hozzá....

De egyébként gyerek mellett is lehet valakinek karrierje ha a szülők besegítenek.

Sőt akár diplomázhat is valaki.

Ezek egymástól független dolgok.

De ha valakinek csak annyi az életcélja, hogy továbbítsa a génjeit hát ilyen is van..

Itt nem fogsz megerősítésre találni ha arra vágysz.

Képzeld el, hogy régen már jóval 20 alatt mentek férjhez a nők és az is tudott működni.

Viszont azért abba is gondolj bele, hogy ha 30 felett szülsz lehet nem éred meg, hogy az unokáid lásd.

Szóval ez ilyen sokrétű téma mint a hagyma.

2020. máj. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy most lenéznek és beléd kötnek, de majd ha 10 év múlva te jó anyagi helyzetben fogod nevelni a gyerekedet, ők meg még mindig -az akkor már gyűlölt- anyóssal élnek, akkor majd te leszel az irigyelt ember. Ne törődj velük.
2020. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonymousreview60 ***** válasza:
87%

Kérdező, teljesen jól látod a helyzetet. Nem példa nélküli az együtmaradásuk, de igen, pont az ilyen kapcsolatok szoktak tönkremenni 3-5 év alatt, mert éretlen, önmagukat sem eléggé ismerő, a felelősségre (pontosabban az azzal járó szürkeségre) fel nem készült emberek kötötték őket. Az, aki nem lakott együtt a párjával 1+ évet, annak fingja sincs, milyen az az ember.

"Viszont azért abba is gondolj bele, hogy ha 30 felett szülsz lehet nem éred meg, hogy az unokáid lásd."

A kb. rád passzoló 75 éves várható élettartammal megéred. Vigyázol magadra, lehetsz még 90 éves is.

"Képzeld el, hogy régen már jóval 20 alatt mentek férjhez a nők és az is tudott működni." Nem is voltak állásban, szívtak is nagyon, ha a családfenntartó kiesett (válás, halál, stb.), az egyéb dolgokról nem is beszélve.

Alig van olyan kolléganőm, aki 30 előtt szült, pedig annyira nem voltak magas polcon, nem is törtek karrierre, csak így jött ki a lépés. Most mind boldog családanya.

2020. máj. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
79%

Épeszű ember nem azért tanul,dolgozik,hogy 1-et menjen előre,2-őt hátra.


Ez nem anyagiasság,hanem józan gondolkodás.


Tegnap láttam egy ismerősömet,30 éves férfi.

Kb 10 éve találkoztunk utoljára.

El van hízva,tologatja a bevásárolókocsit,az arca teljesen leharcolt.

2 gyerekes apuka,8 általánossal.


Baromi boldog lehet az élete,30 évesen mások sikeresek,élik az életüket,neki meg annyi jut,hogy tologathatja a bevásároló kocsit.


Sajnos sok az ilyen proli,nekik ennyi az igényük.


Ezzel csak az a baj,hogy a gyereket is belekényszerítik ebbe az életben,sz-r gyerekkor,18 évesen meg alig várja,hogy lelépjen ebből az igénytelenségből.


Az meg baromi buta lehet,akinek az a legnagyobb öröm,hogy terepjárót vezethet,meg medence van a házban.

Egy alárendelt szerepet fog játszani a házban,az anyós majd állandóan érezteti vele,hogy ő csak egy senki.

És sajnos igaza is lesz.

2020. máj. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!