Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell lenézni, belém...

Miért kell lenézni, belém kötni, amiért fontos számomra az anyagi biztonság?

Figyelt kérdés

A közeli rokonságban rövid időn belül a második eset, hogy az egyik lány (most az unokatesóm) terhes lesz. Bármiféle végzettség, munka, biztos háttér nélkül. Konkrétan a szülői házból költözik a barátja szüleinek a házába... Előtte egy másik rokonom ugyanígy, annyi különbséggel, hogy ő már egyetemre járt és azt hagyta ott, majd költözött oda a pasihoz. Nekem erről az a véleményem, hogy ez elég veszélyes játék, mert egy csapásra vége lehet a nagy szerelemnek (főleg 19-20 évesen), és akkor aztán jön a meglepődés, hogy a 30-40 ezres gyerektartás semmire sem elég (már ha apuka fizeti). Unokatesóm is most oda, meg vissza van, hogy napközben vezetheti a barátja anyjának a terepjáróját, és hogy az udvarban van medence is. Úgy viselkedik, mintha akár a kocsi, akár a medence az ő érdeme lenne, és szerintem fel sem fogja, hogyha szakítanak, akkor nem fog többet ott medencézgetni, és terepjáró helyett járhat busszal majd a gyerekével együtt.


Tőlem is kérdezték, hogy én mikor szeretnék már gyereket (24 vagyok, tavaly lett diplomám). Mondtam, hogy amíg nem lesz meg a szakvizsgám, biztosan nem és még utána is vannak nagyobb céljaim, szóval olyan 28-30 éves korom körül szeretnék anya lenni. De ha később sikerül, akkor sem fog összedőlni a világ. Megkaptam, hogy mennyire anyagias vagyok, mert mondtam, hogy nekem fontos, hogy ne másfél szobára vállaljak 1-2 gyereket, és hogy a fizetésem felét ne vigye el a kocsi hitele, és rendesen tudjak félretenni akár a gyerek mellett is majd. Ne az legyen, hogy a családi előtt pár számolgassam az aprót a pénztárcámban. Mert segítettek a szüleim, van egy jónak mondható lakásom, kocsim is, dolgozom, de úgy érzem, hogy ez még nem az a szint, ahol gyereket kéne vállalnom. Plusza munkám miatt sok család életébe belelátok és tudom, hogy nincs örök szerelem. Ezért nekem az is fontos, hogy akár egyedül is képes legyek eltartani magam és a gyerekemet egy jó életszínvonalon, ne csak abban gondolkozzak, hogy majd a párom/férjem/akárkim segíteni fog úgyis. Szerintem ez sokkal érthetőbb és elfogadhatóbb, mint az, ha másnak a pénzére szülnék, mégis azt érzem, hogy a családomban inkább ez az "elítélendő"...


2020. máj. 2. 13:11
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
33%

Én úgylátom, már, hogy nekik van igazuk, én 18 évig próbáltam "karriert" építeni, és nem állok jobban mint ha csak simán lett volna egy másodállásom mindíg is, vagy bóvlibbnál bóvlibb munkahelyeket váltogattam volna.


Ebben az országban munkával nem lehet rendes pénzt keresni, és képzettséggel sem.


1 : Egyéni tudással, vállalkozva lehet, még legalább öt alkalmazottal akik neked termelnek te meg őket fölözöd, és közben trükközöl az adókkal.


2 : Politikával lehet.


3 : Londonozol, Bécsezel, Dubajozol.


4 : Mindíg is két munkahelyed van, vagy havi legalább 300 munkaórát töltesz a munkahelyeden.


5: Fusizol a jövedelmező hobbiddal (lásd első pont, csak vállalkozás meg emberek nélkül magánba)


Ennyit érsz magyarországgal.

De ez csak az én közel húszéves tapasztalatom.

2020. máj. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Jogász vagyok, 3 nyelven beszélek és már a diplomám átvétele előtt volt biztos helyem, ahová mehettem. Hidd el, ha tanul az ember és tehetséges, okos is, akkor mindig talál olyan állást, ahol meg is fizetik.
2020. máj. 2. 14:12
 13/36 A kérdező kommentje:
Plusz a "bóvli" munkahelyekkel nem hiszem, hogy az ember megengedhetné magának a megfelelő életszínvonalat, vagy ha 2-3 állása van, akkor mégis mikor jut ideje élni?
2020. máj. 2. 14:17
 14/36 anonim ***** válasza:
23%

"Nekem erről az a véleményem, hogy ez elég veszélyes játék"


Igen, de hát a pasi az egy MENŐ fiú!! Az ám! Hát akitől nedves lesz, tudod.... Meg hát van terepjáró, van medence, van 400 négyzetméteres családi villa...

Attól ám nagy szerelembe tud esni a nő! (és amúgy igen, a férfi a jólétben mindjárt tud sokkal kedvesebb, lovagiasabb, macsóbb, humorosabb lenni)


"mert egy csapásra vége lehet a nagy szerelemnek (főleg 19-20 évesen)"

Véget is fog. De nem azért, mert Ő egy tipikus szappanoperás kapcsolatba ment bele, hanem mert >>MINDEN<< férfi görény. Majd akkor jön a nagy feminista korszaka. ;)


"és akkor aztán jön a meglepődés, hogy a 30-40 ezres gyerektartás semmire sem elég"


Ugyan már! Szerinted azt Ő egyáltalán ki fogja harcolni?! Vagy egyáltalán igényelni?

A nagy feminizmusban azért majd néha vissza kell járni az exhez... tudod, a kettő nem fér össze!


Lényeg a lényeg, ő most simizi azt a nagy-nagy pociját nagyon-nagyon mosolyogva, miközben megy a medencébe...


De azért Te vagy az anyagias vénlány.... Hogy rohadnának meg az ilyen rokonaid a qrv@ élet "igazságosságával" együtt. =(


24 évesen saját lakáshoz meg amúgy őszintén gratulálok! Nekem csak egy albérlet-szerűséget sikerült összehozni (munkám velejárója, így anyagilag nem kell fizessek érte), bár mellette szerencsére ha éppen nem dolgozom, szüleim még mindig visszavárnak a családi házba. Csakhát ha ez nem így lenne, lehetne sokkal rosszabb is...

2020. máj. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
88%

Ez az Ő döntésük, az Ő életük, szerintem Te nézed le Őket.

Nem biztos, hogy Te leszel a boldogabb ember. Az nem mindig az anyagiaktól függ.

Ettől függetlenül tudatosabban élsz és gondolkodsz.

2020. máj. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
15%

Istenem.. Ha mindig, mindenki, akkor szülne amikor nem tudom mennyi megtakarítása, meg saját háza stb lenne, baromi kevesen vállalnának családot. Azon kívül, hogy természetesen az alap dolgoknak, rezsi, kaja, szórakozás pénz stb megvan, a gyerekhez nem pénz kell. Régebben rengeteg szegény családok volt, mamámék pl, mégis a legboldogabb gyerekek onnan kerültek ki

Mi is használtan vettünk csomó mindent, tartozasunk is van, igaz saját ház és kocsi is, de mindig arra várni, hogy majd... Ja és megsugom attól, hogy te majd 30 feletti vénlányként rádöbbensz, hogy mégiscsak szeretnél gyereket, lehet nem fog rögtön vagy egyáltalán összejönni. Akkor cseszheted hány nyelven beszélsz, ha majd akarsz és nem lesz.

2020. máj. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
17%
Ja és azért néznek le, mert te is lenézdd őket. Mit vársz?
2020. máj. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ez lenne a normális! Az ember tanul, dolgozik, termel, megteremti a saját anyagi biztonságát, nem pedig egy másik embertől függ, és családot vállal (ha akar, de gyerek nélkül is van család!). Én szomorúnak találom az ilyet, de ez az én véleményem csak. :/

Ne foglalkozz mással, nincs beleszólásuk a te életedbe, neked sincs az övékbe. Véleménye attól mindenkinek lehet :)

2020. máj. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
86%

Na,igen,utolsó!

A baj ott kezdődik,hogy már eleve sokan a párkapcsolattól függősítik az életüket.


Ezért nem adnak annyi fizetést sem,hogy egyedül megélj,mert a többségnek megfelel,hogy a saját munkája által ne éljen meg,hanem függjön még egy másik ember(párkapcsolat) fizetésétől.


Ez alól kivétel az,aki magasan képzett,és 2 átlag fizetéssel rendelkezik.

Na,az ilyen emberek,ha egymásra találnak 30 felett,abból lesz a normális,sikeres élet.


Már eleve nem azért keresik egymást,hogy megélhessenek,hanem önállóan is képesek megélni,de ők ennek ellenére akarnak kapcsolatot.

Az ilyen emberek vállalnak tudatosan gyereket is.

Ezeknek az embereknek a gyerekeiből is sikeresebb ember lesz,mert a szüleiktől ezt a mintát látják.


De hát mit lehet azzal kezdeni,akinek nem kell a függetlenség,hanem inkább helyette gyereket csinál,és függősíti magát 20-25 évre?

Ezekből lesznek a válások idővel.


Sajnos a tudatosság nem nagyon jellemző nálunk.

2020. máj. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
95%
Neked van igazad, és te látod jól. Nagyon jó érzés látni, hogy vannak még emberek akik így gondolkodnak, mint te, mert ez a helyes nem az amit ők csinálnak. Ne hagyd, hogy valaha bárkinek is a téves nézetei, vagy a kritikussága megingasson.
2020. máj. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!