Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell lenézni, belém...

Miért kell lenézni, belém kötni, amiért fontos számomra az anyagi biztonság?

Figyelt kérdés

A közeli rokonságban rövid időn belül a második eset, hogy az egyik lány (most az unokatesóm) terhes lesz. Bármiféle végzettség, munka, biztos háttér nélkül. Konkrétan a szülői házból költözik a barátja szüleinek a házába... Előtte egy másik rokonom ugyanígy, annyi különbséggel, hogy ő már egyetemre járt és azt hagyta ott, majd költözött oda a pasihoz. Nekem erről az a véleményem, hogy ez elég veszélyes játék, mert egy csapásra vége lehet a nagy szerelemnek (főleg 19-20 évesen), és akkor aztán jön a meglepődés, hogy a 30-40 ezres gyerektartás semmire sem elég (már ha apuka fizeti). Unokatesóm is most oda, meg vissza van, hogy napközben vezetheti a barátja anyjának a terepjáróját, és hogy az udvarban van medence is. Úgy viselkedik, mintha akár a kocsi, akár a medence az ő érdeme lenne, és szerintem fel sem fogja, hogyha szakítanak, akkor nem fog többet ott medencézgetni, és terepjáró helyett járhat busszal majd a gyerekével együtt.


Tőlem is kérdezték, hogy én mikor szeretnék már gyereket (24 vagyok, tavaly lett diplomám). Mondtam, hogy amíg nem lesz meg a szakvizsgám, biztosan nem és még utána is vannak nagyobb céljaim, szóval olyan 28-30 éves korom körül szeretnék anya lenni. De ha később sikerül, akkor sem fog összedőlni a világ. Megkaptam, hogy mennyire anyagias vagyok, mert mondtam, hogy nekem fontos, hogy ne másfél szobára vállaljak 1-2 gyereket, és hogy a fizetésem felét ne vigye el a kocsi hitele, és rendesen tudjak félretenni akár a gyerek mellett is majd. Ne az legyen, hogy a családi előtt pár számolgassam az aprót a pénztárcámban. Mert segítettek a szüleim, van egy jónak mondható lakásom, kocsim is, dolgozom, de úgy érzem, hogy ez még nem az a szint, ahol gyereket kéne vállalnom. Plusza munkám miatt sok család életébe belelátok és tudom, hogy nincs örök szerelem. Ezért nekem az is fontos, hogy akár egyedül is képes legyek eltartani magam és a gyerekemet egy jó életszínvonalon, ne csak abban gondolkozzak, hogy majd a párom/férjem/akárkim segíteni fog úgyis. Szerintem ez sokkal érthetőbb és elfogadhatóbb, mint az, ha másnak a pénzére szülnék, mégis azt érzem, hogy a családomban inkább ez az "elítélendő"...


2020. máj. 2. 13:11
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
92%

Ismerős fiatal lány, 22 éves, bekerül A céghez. Van neki párja, "élete szerelme". 6 hét után már az egyik főnök k.rogatja. Szép ház, szép fizetés, új kocsi, telefon, ruha... 6 hónap után esküvő! Persze, mert útban is volt már az első gyerek, 3 hónapos terhesen már nem nent munkába, mert félt. Persze, ha gyerek nincs, nem fogja meg a palit! Csakhogy a feketeleves része, anyósék mellett van a ház. Mindenbe beleszólnak, a fiúkat nem zavarja, segít nekik mindenben, családod vállalkozásba is besegít, hétvégén is dolgozik stb. Ezt elvárnák a lánytól is. Az elején még elvan, ott a gyerek, akit rettenetesen elkényeztet, egész nap képeket posztol, drágábbnál drágább ruhákban parádéztatja. Aztán még egy éven belül jön a második. Lassan visszasírja a szingliséget, nem mehet sehova, nem mennek nyaralni (hisz valakinek dolgoznia kell) stb. Ha teheti szidja a férjét mindenkinek (veri, megcsalja - kár, hogy senki nem hisz neki).

Most válnak, 2,5 év után, ott áll a csaj 0 ft-tal, 2 gyerekkel, albérletben. Semmi munkatapasztalata nincs, csak két gyereke meg a keserűség. Majd fog magának valami másik hülyét.



Vége a mesének, remélem, valaki számára tanulsággal szolgált.

2020. máj. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
36%

#21,

leírtál egy esetet, de ez csak egy eset, amit te ismersz. A záró mondatból úgy veszem észre, hogy általánosítani akarsz és rá akarod kenni minden fiatalra. Biztos, hogy van ennek az esetnek ellenkezője is.

Tisztelt Kérdező!

Teljesen egyet értek a nézeteddel. Nem veszem úgy, hogy a rokonaid életébe avatkoztál volna.A gyerekvállalást azért ne húzd ki a végső határ közelébe, mert (írták is fentebb) nem biztos, hogy azonnal áldott állapotba kerülsz. Minden jót!

Ffi.

2020. máj. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
82%

Sokáig úgy gondoltam, mintvte, aztán 30 évesen alakult úgy, hogy elkezdtunk próbálkozni. 35 évesen első babankat varjuk, 6 inszemináció és 3 lombik után.

24 évesen jöttünk össze, de anyagi okok miatt, meg hogy legyen egzisztencia, saját lakás stb, vártunk. Mire odakerultunk, hogy jöhet a baba, már nem jött össze természetesen, és még mindig csak félve örülök, el se hisszük sokszor, 35 hetes vagyok.

Orvos szerint 25 évesen még simán megfogant volna, szóval ha ezt tudjuk, inkább belevágtunk volna már hamarabb is.

Ezt is vedd figyelembe.


Amúgy hiába vagyok vezető, mire visszamegyek dolgozni, valszeg nagyon nehéz dolgom lesz, mert a szakmámban a friss fiatal tudás ér a legtöbbet, és ha esetleg jönne tesó is, 40 évesen 2 kisgyerekkel nagyon hátrányba kerülök.

Ugyanúgy vissza kell építeni a karriert, mint az elején, így lehet jobb korán szülni, 30 évesen még fiatal vki, és már van gyerek is, tud előre törni.

2020. máj. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
62%

Csak nem értem,ha valaki karriert akar,minek vállalna egy olyan nővel gyereket,akinek semmi célja azon kívül az életben,hogy gyereket vállaljon.


Ki ilyen balek?

2020. máj. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
86%

"Ja és megsugom attól, hogy te majd 30 feletti vénlányként rádöbbensz, hogy mégiscsak szeretnél gyereket, lehet nem fog rögtön vagy egyáltalán összejönni. Akkor cseszheted hány nyelven beszélsz, ha majd akarsz és nem lesz."


????? Aztán miért ne lenne?

Mert egy semmire szült irigy tartozásokban úszó nő azt mondja? Te max csak szeretnéd. 30 évesen meg mitől vénlány valaki? Miért ne lehetne attól férhe/párja? Te valami középkorban ragadt szerencsétlen lehetsz akinek élete fő müve a potyogtatás. Hát el is hiszem hogy fújsz az intelligens nőtársaidra akik képesek voltak megalapozni az életüket szülés előtt.

Amúgy az átlagéletkor nöknél első gyereknél ma olyan 29év, amiben benne van ugye egy réteg aki ezt jól lehúzza a maga tizenéves szüléseivel.

Szóval ennyit a "kedves" jóslataidról , hogy 30+osan nem lehet gyereke.

De lehet, neked meg ritka savanyú lehet a szőllő.

2020. máj. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Őszintén, én nem tartom az élet középpontjának a gyereket. Persze, fontos hogy legyen, mert ez a "norma", de ha később mégsem jönne össze, akkor sem lennék öngyilkos. Úgy gondolom, hogy rengeteg dolog van az életben, amitől boldogok lehetünk. Nem csak a család, kisgyerekek.


Ha 20 évesen szültem volna, az sem lenne garancia, hogy láthatom az unokáimat majd. Mert mit csinálok, ha az én gyerekem nem akar gyereket?!:D Elkezdem zsarolni, hogy én bezzeg mekkora áldozatokat hoztam miatta...? Az ember ne azért szüljön, hogy később a tulajdonának tekintse a gyerekét.


"Ha mindig, mindenki, akkor szülne amikor nem tudom mennyi megtakarítása, meg saját háza stb lenne, baromi kevesen vállalnának családot." Szerintem inkább vállaljanak valamennyivel kevesebben, de legalább jobb körülmények közé gyereket. Nagymamám óvónő volt, és mondta, hogy rengeteg gyerek egyedül az óvodában kapott meleg ételt... De persze, lehet szülni segélyre is, aztán szidni az országot/kormányt/éppen valakit, hogy miért nincs pénz.

2020. máj. 3. 13:37
 27/36 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező nem kell magyarázkodnod az ilyen alakoknak. Amúgy miért ne lenne már gyereked 30évesen??? Ha olyan bajod van 30előtt se lesz, ha meg egészséges vagy 30évesen is összejon ahogy nők millióinak így a 21.században

Ezt csak azt tagadja aki hót sötét, meg aki frusztrált a ssját anyagi helyzete miatt, meg mert semmire se vitte, és minden lehetőséget megragad hogy belemarjon abba, aki többre volt képes.

2020. máj. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
18%

és dr.Kérdező, most sem érted, amit 2-ben, 6-ban írtam? Ha jogot végeztél, nem lenne célszerűbb egy magasabb szinten megélni az életed? mint hogy hasonlítgatod magad másokhoz, és itt szidatod az ellenséged? Ez elég szégyenletes, alacsony szint. Szánalmas, ha azt hiszi valaki, mert más az élete, azért az jobb, és így akar naggyá válni.

Magunkat kell megérteni, magunk természetét felismerni, és magunkat kell legyőzni is.

2020. máj. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
79%
Aha utolsó,de aki a kérdezőt szidja az életben, meg itt, és rosszat kívánnak neki habzó szájjal, azokat bezzeg nem szólod le mi? Miért mindig a normális embernek kell lenyelni mások mocskolódását, mert az "adósságbab úszó" prosztójának csak a szülés megy és ezert máson veri le a komolexusait??
2020. máj. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
17%

29 te mi a lószrról beszélsz? Ki bántott? itt senki nem szidta a kérdezőt, habzó szájjal, ő acsarkodik az egyik unokatestvérére, mert máshogy él. Csak azt mondom: nem hasonlítgatni kell, hanem saját természetének megfelelően alakítani az életét. Az nem azt jelenti, hogy a szomszédokhoz igazítja.

Persze, te ezt nem érted, mert elborítja az agyad a düh.

Saját epés mérgeid öntöd ide 29.

2020. máj. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!