Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyagi biztonság, vagy válás...

Anyagi biztonság, vagy válás és csonka család?

Figyelt kérdés

A férjemmel 8 éve vagyunk házasok, van egy 6 éves kislányunk.


A házasságunk az utóbbi fél- egy évben nem igazán éli a fénypontját, sok a vitánk nagyon, volt, hogy egy hónapig nem is voltam itthon a gyerekkel nyáron pl. A férjemnek nincs szeretője, ez biztos, válni sem akar. Viszont az én életembe belépett valaki 4 hónapja, akivel földöntúli boldogságot érzek, legszívesebben minden szabad percemet vele szeretném tölteni. Megfordult a fejemben a válás gondolata, azonban több probléma van.

-Van ugye egy kislányunk, aki mind a kettőnknek a világ közepe. Férjem is imádja, a lányunk is odavan érte. Anyukámmal beszélgettem erről, ő azt mondta, hogy felejtsem el, hogy belemenne a férjem abba, hogy "hétvégi apuka" legyen, biztos, hogy hosszú pereskedés lenne amiatt, hogy hol legyen elhelyezve a lányunk, hogyan gyakoroljuk a felügyeleti jogot. Közben a lányunk most kezdte az iskolát, nem tudom, milyen lelki hatásai lennének, ha elmondanánk neki, hogy mi mostantól külön...

-Az anyagiak. A férjem jól keres, megvan mellette a teljes anyagi biztonság, jól élünk nagyon. Nekem van ugyan diplomám, de sosem dolgoztam a szakmámban, most ősszel kezdtem el gondolkodni, hogy mibe kéne fogjak. Eddig a lányunk töltötte ki a napjaim nagy részét, mert az óvodából ebéd után hazahoztam, majd pedig kettesben/hármasban voltunk, vagy barátnőkkel programoztunk, nagyszülőztünk. Most lett egy kicsivel több időm, hogy elkezdte a sulit. Egy vállalkozás nem két perc alatt lesz sikeres, termel profitot, ha elindítom a válást, nem tudom, mennyi kapcsolatom maradna... Pályakezdőként, hagyományos úton elhelyezkedve viszont nem keresnék annyit, amennyiből megélnénk a lányommal. Most összeírtam a decemberi kiadásaimat, milliós nagyságrend... A párom/partnerem mondta, hogy ő segít, ne aggódjak ezen, de középvezetői állása van, nem tudná ezt a színvonalat huzamosabb ideig biztosítani nekünk. Valamint nem is akarnám, nem fogadnám el.


Édesanyám azon az elven van, hogy nem kell itt válni, pereskedni, mert higgyem el, hogy a nagy szerelem is elmúlik, nézzem meg magunkat a férjemmel... És hogy ugyanott leszek akkor, mint most, csak mellé jön majd az állandó stressz, hogy lesz-e elég pénzünk, hogyan keressek többet. Azt mondja, hogy engem megőrjítene ez, meg az, hogy nem engedhetem meg magamnak azt, ami éppen megtetszik, amihez éppen kedvem van. Valamint szerinte a férjem is biztosan ott tart be, ahol csak tud, nem lesz együttműködő semmiben. De közben úgy érzem, hogy itt vagyok 30 évesen, nem akarom egy boldogtalan, feszültséggel teli házasságban leélni az életemet. Vagy az anyagi biztonság ennyi "áldozatot" úgymond megérne? Fogalmam sincs, hogy kéne döntenem.



2022. dec. 30. 11:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/118 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudom, mit hordanak itt le meg el mindennek. Nem tudom, miből gondolják, hogy a férjed szeret, az, hogy nem akar válni, erre nem bizonyíték. Ha szeretné a férje, akkor azt a kérdező is tudná. Ha boldogtalan vagy, akkor ki kell lépni, mert még vagy 60 éved hátravan. Akkor is, ha anyagilag rosszabb. A gyereket jó eséllyel neked ítélik, vagy fele-fele alapon, csak az a gyereknek nem jó. Milyen milliós kiadás?
2022. dec. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/118 A kérdező kommentje:
21-es, van egy kislányom is. Nem élhetek bele a vakvilágba, mondván, hogy "majd lesz valahogy". Az ő érdekei az elsők! De ismételten kérlek, hogy ne írj, mert látszik, hogy nem tudsz pártatlan lenni a kérdést illetően.
2022. dec. 30. 12:24
 23/118 A kérdező kommentje:

"Milyen milliós kiadás?"


A mindennapi költségem, kiadásaim. Amik az életemhez tartoznak.

Plusz ugye a lányunk is itt van, ő is pl. magániskolába jár, neki is megvannak a saját kis költségei.

2022. dec. 30. 12:25
 24/118 anonim ***** válasza:
96%

Nem élhetek bele a vakvilágba, mondván, hogy "majd lesz valahogy".


Akkor leszel kedves elmenni dolgozni, nem a sültgalambot várod a szádba. Nem tudod magatokat eltartani!!! Anyagi függetlenség, mond valamit?

2022. dec. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/118 anonim ***** válasza:
95%
Őszintén szólva szerintem is picit többet képzelsz magadról, mint amennyi a valóságban van benned. Ha tényleg akkora lenne a szerelem, nem gondolkodnál itt ezen, higy hogy lehetne a pénzszórós életszinvonalat fenntartani. Egy középvezető mellett remekül el lehet vezetni egy induló vállalkozást, iskolás gyerekkel. Csak a te igényeidnek ez nem felel meg. Sajnos így tényleg nehéz neked mit mondani. Boldogtalan vagy, de a pénz mégis kell. Most neked kell eldönteni, mi a fontosabb.
2022. dec. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/118 anonim ***** válasza:
99%
Ugyan, fejtsd már ki mik azok a milliós költségek, amik annyira hozzátartoznak a kis életedhez, hogy muszáj.
2022. dec. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/118 anonim válasza:
68%
Maradj vele! Az kell még a lányodnak, hogy egy nincstelen lecsúszott anyja legyen , egy keresőképtelen mostoha apa mellett. Saját vagyonod nincsen? Házasság alatt vett ingatlanok fele a tied lenne.
2022. dec. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/118 A kérdező kommentje:
Persze, csak ott van a bizonytalanság is... Hogy mi lesz, ha anyukámnak lesz igaza és a hétköznapokban már nem lesz meg a párom és köztem ez a pezsgés, vonzalom? Mert pl. sosem éltünk együtt, nagyon nagyon ritkán alszunk együtt is. A lányommal sem ismerik egymást. Neki nincs gyereke, azt mondja, hogy rokon gyerekekkel, ismerősök gyerekeivel jól kijön, de más találkozni egy gyerekkel kéthétben 1,5 órára, meg más az, mikor együtt kell élni vele, köré kell szervezni mindent.
2022. dec. 30. 12:31
 29/118 anonim ***** válasza:
96%
Azért azt már ne mondd nekem, hogy az átlagos élethez milliós kiadás kell! A magániskola se kerül annyiba, meg hát nem kötelező oda járatni, ha nincs miből. Lehet, hogy bedőltem egy válaszvadász álkérdésnek?
2022. dec. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/118 anonim ***** válasza:
92%
A kérdező nem válaszvadász hanem pénzvadász.
2022. dec. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!