Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyagi biztonság, vagy válás...

Anyagi biztonság, vagy válás és csonka család?

Figyelt kérdés

A férjemmel 8 éve vagyunk házasok, van egy 6 éves kislányunk.


A házasságunk az utóbbi fél- egy évben nem igazán éli a fénypontját, sok a vitánk nagyon, volt, hogy egy hónapig nem is voltam itthon a gyerekkel nyáron pl. A férjemnek nincs szeretője, ez biztos, válni sem akar. Viszont az én életembe belépett valaki 4 hónapja, akivel földöntúli boldogságot érzek, legszívesebben minden szabad percemet vele szeretném tölteni. Megfordult a fejemben a válás gondolata, azonban több probléma van.

-Van ugye egy kislányunk, aki mind a kettőnknek a világ közepe. Férjem is imádja, a lányunk is odavan érte. Anyukámmal beszélgettem erről, ő azt mondta, hogy felejtsem el, hogy belemenne a férjem abba, hogy "hétvégi apuka" legyen, biztos, hogy hosszú pereskedés lenne amiatt, hogy hol legyen elhelyezve a lányunk, hogyan gyakoroljuk a felügyeleti jogot. Közben a lányunk most kezdte az iskolát, nem tudom, milyen lelki hatásai lennének, ha elmondanánk neki, hogy mi mostantól külön...

-Az anyagiak. A férjem jól keres, megvan mellette a teljes anyagi biztonság, jól élünk nagyon. Nekem van ugyan diplomám, de sosem dolgoztam a szakmámban, most ősszel kezdtem el gondolkodni, hogy mibe kéne fogjak. Eddig a lányunk töltötte ki a napjaim nagy részét, mert az óvodából ebéd után hazahoztam, majd pedig kettesben/hármasban voltunk, vagy barátnőkkel programoztunk, nagyszülőztünk. Most lett egy kicsivel több időm, hogy elkezdte a sulit. Egy vállalkozás nem két perc alatt lesz sikeres, termel profitot, ha elindítom a válást, nem tudom, mennyi kapcsolatom maradna... Pályakezdőként, hagyományos úton elhelyezkedve viszont nem keresnék annyit, amennyiből megélnénk a lányommal. Most összeírtam a decemberi kiadásaimat, milliós nagyságrend... A párom/partnerem mondta, hogy ő segít, ne aggódjak ezen, de középvezetői állása van, nem tudná ezt a színvonalat huzamosabb ideig biztosítani nekünk. Valamint nem is akarnám, nem fogadnám el.


Édesanyám azon az elven van, hogy nem kell itt válni, pereskedni, mert higgyem el, hogy a nagy szerelem is elmúlik, nézzem meg magunkat a férjemmel... És hogy ugyanott leszek akkor, mint most, csak mellé jön majd az állandó stressz, hogy lesz-e elég pénzünk, hogyan keressek többet. Azt mondja, hogy engem megőrjítene ez, meg az, hogy nem engedhetem meg magamnak azt, ami éppen megtetszik, amihez éppen kedvem van. Valamint szerinte a férjem is biztosan ott tart be, ahol csak tud, nem lesz együttműködő semmiben. De közben úgy érzem, hogy itt vagyok 30 évesen, nem akarom egy boldogtalan, feszültséggel teli házasságban leélni az életemet. Vagy az anyagi biztonság ennyi "áldozatot" úgymond megérne? Fogalmam sincs, hogy kéne döntenem.



2022. dec. 30. 11:58
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/118 anonim ***** válasza:
70%
Jó poén.
2022. dec. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/118 anonim ***** válasza:
86%

Én úgy érzem, a kérdező nem egy sima aranyásó, tényleg elcsábította őt ez a fazon 22 évesen, és aláírt neki bármit, mert bele volt esve és élvezte a pénzt. Most meg már beleszokott, belekényelmesedett, nem dolgozott még soha, nem is ismeri gyakorlatilag a mindennapi életet, ráadásul, ha jól értem, a férje sem teljesen közömbös neki még, de szerelmes lett másba. A férj pedig, mivel tudja, hogy bármit megtehet, hiszen a felesége 100%-ban töle függ, nem tesz semmit azért, hogy kicsit visszahozzák a kapcsolatot, megbeszéljék a problémákat, úgy van vele, hogy a felesége úgysem hagyja el soha, mert nem tudja, szóval jó lesz ez így. Ez azért egy nehéz helyzet, akármennyire irigyeljük az anyagi oldalát. Nekem is meg kell erőltetnem magam, hogy ne a keserűség beszéljen belőlem, miközben nyálcsorgatva nézem itt az ingatlan.comon a 3 hálószobás ingatlanokat, ami nekünk kéne, és hát meg évekig 50 négyzetméteren szorongunk sajnos, es nehezemre esik egy kicsit is empatizálni valakivel, aki milliókat szórt el csak úgy egy sima decemberben kedvtelésből, és nyilvan több hálószobája van háromnál. De mégis, próbáljunk empatikusak lenni, ez nem egy könnyű helyzet.

Kérdező, szerintem is maradnod kell, nem tudod eltartani a lányodat. Szerintem most egy kicsit jegelni kéne a szeretőt és valahogy mégis rávenni a férjedet, hogy beszéljen arról, mit érez, miért kell innia, miért nem foglalkozik veled. Próbálkozz. Muszáj neked, mert ő nem fog.

2022. dec. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/118 anonim ***** válasza:
80%
Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz. Tipikusan az a hülye kis pcsa vagy, aki "szerelemből" ment hozzá egy apja korabeli vén kujonhoz. Persze, hogyne. Szerelem volt a pénz felé. Ez a hihető. Tiszta Várkonyi kettő vagy. Fogd fel úgy, hogy a milliós költekezésnek ez az ára. Szóval, nincs mit sajnálni rajtad. Eladtad magad anno pénzért, mint egy prosti. Így jártál. Mostmár edd meg amit főztél. A férjed is megérdemli, mert csak egy ostoba kis libára állt fel neki. Itt nem kell tanácsolni semmit, mert nincs mire. Ezt választottad, akkor mostmár maradj csöndben. Rinyálj magadban, mindenki leszarja, hogy nem volt, és nincs eszed.
2022. dec. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/118 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó előtti, én nem irigykedem, mert én voltam az is, aki azt írta, hogy a kérdezőnek semki célja nincs. Szerintem így szar lehet élni, hogy gyakorlatilag semmit nem tudsz felmutatni önerőből, nincs célod, terveid, semmi, csak élsz bele a nagyvilágba és mástól függsz.


Nekem nincs milliós bevételem, de egy viszonylag jó eletet felépítettem, anyagilag teljesen biztonságban élek, és főleg: szabad vagyok, mert fenn tudom tartani magam, jó életem van.

2022. dec. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/118 anonim ***** válasza:
78%
Hova kerültem...Luxus prosti amikor jó dolgában megveszik.
2022. dec. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/118 anonim ***** válasza:
90%
Na, megérkezett a kérdező az 50%-val pirosat nyomkodni. 🤭Ehhez viszont ért, egyedül eltartani magàt ahhoz nem, holott ez lenne a lényeg.
2022. dec. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/118 anonim ***** válasza:
70%

Ja hogy a kérdező férje idősebb?

Akkor azér nincs digi-dugi. Értem már :(

2022. dec. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/118 anonim ***** válasza:
86%

Hát akkor majd kiderül. Nincs az a titok, ami ki ne derülne, ezt ne felejtsd el!

És talán idősebb a férjed, de remélhetőleg több esze van. És igenis, számító vagy. A pénzt feladod még a szerelemért is. Megérdemelnéd hogy pofára ess! A pasik meg boldogok legyenek mással. A gyereket sajnálom egyedül.

2022. dec. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/118 anonim ***** válasza:
100%

De most őszintén milyen választ vársz?


Vagy vele maradsz és elviseled hogy nem jó a hazassagotok, de legalább holnap is vehetsz egy új gucci táskát, vagy elválsz, eltartod magad és a gyereked palyakezdokent, ami azzal jár hogy be kell erned fél évente a kínai táskával, és majd talán egyszer meg tudod teremteni magadnak a jó létet és élsz boldogan vagy nem a "csak" középvezető pasiddal.

2022. dec. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/118 anonim ***** válasza:
100%
Semmi garancia sincs arra, hogy a másik pasival működne a dolog. Nem akarsz egy feszültséggel téli kihült kapcsolatban élni, de biztos vagy benne hogy a másik pasinak kellenél a hétköznapokban is, ráadásul gyerekestül?
2022. dec. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!