Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek a dolga fizetni az otthont?

Kinek a dolga fizetni az otthont?

Figyelt kérdés

Édesanyám sajnos mentálisan olyan állapotban van, hogy már állandó felügyeletre szorul. Beszéltem is erről a húgommal, megegyeztünk, hogy egy bentlakásos otthon lenne számára a legmegfelelőbb, mivel ő is és én is dolgozunk.

Egész addig együttműködő volt, amíg a finanszírozás nem került szóba. Tudniillik, csak a beugró többmillió forint és édesanyám nyugdíja a havi díjat sem fedezné. Az én ötletem az volt, hogy adjuk el a lakást, de kiderült, hogy egy lépéssel előttem járva kijátszottak. Nyíltan megmondva, hogy mivel nekem és a lányomnak már van lakásunk, nekik meg a fiuknak pedig nincs, így évekkel korábban anyuval a húgom fiának ajándékoztatták a lakást. Hogy ne kelljen velem osztozkodni majd, és ne legyen hogy még egy lakást sem tudnak venni. Mondanom sem kell, mennyire feldühített a dolog és mennyire elárulva érzem magam. Arra is gondoltam, hogy talán édesanyám már akkor sem lehetett teljesen ép, mert nem tudom elképzelni, hogy ezt tette volna velem.

De emellett a keserű érzés mellett még mindig ott van a finanszírozás kérdése. Úgy gondoltam fairnek, hogy ebben az esetben az unokaöcsém adja el a lakást és fizesse anyu ellátását, ha már mindenét ő kapta meg. Nyilván erre nem hajlandó, sőt, az undorító féreg örül, hogy bevackolhatja magát a lakásba. Húgom szintén nem járul hozzá anyagilag, mondván, nincs miből, albérletben él, adjam el én az egyik lakást. Csakhogy az a lakás a lányomé lesz, ahhoz nekik semmi közük.

Ilyenkor mit lehet csinálni? Lehet valahogy érvényteleníteni az ajándékozást beszámíthatatlanságra hivatkozva? Vagy az örököst kényszeríteni, hogy állja legalább a bekerülési költséget? Esetleg húgomat kötelezni, hogy ő is beszálljon?


2022. nov. 6. 07:42
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
21%

". A kérdezőnek meg joga van úgy gondolni, hogy ő nem segít az anyjának, segítsen vissza az, aki segítséget kapott tőle."


Itt jön a tévedés. Mivel nem kötöttek eltartasi szerződést, bizony a kérdező és a testvére KOTELESSEGE az anyjukrol gondoskodni, méghozzá AZONOS mértékben. Lehet pert indítani, annak is ez lesz a vége.

2022. nov. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
85%
Igen, kötelessége, ahogy már írtuk havi 10.000,-Ft körüli összeggel. Nem milliókkal és havi többtízezerrel. Az otthon pedig annyi. Ez az ami nem kötelessége.
2022. nov. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
5%

42!


Azt majd a bíróság fogja eldonteni, ha indul per a szulotartasert.

2022. nov. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
94%
43, így van, ez pedig a szokásos összeg. A bíróság szerint milyen vagyoni helyzetnek kellene ott lenni ahol ekkora felmerülő költséget -saját megélhetése ellehetetlenítése nélkül- ki tud pengetni valaki? Viccnek is rossz.
2022. nov. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
5%

44!


Nincs olyan, hogy "szokásos osszeg". Csak olyan van, hogy adott helyzet. Mindegyik más. Mindegyiket egyedileg fogják elbíralni. Lehet 10e lesz az összeg, lehet 50e, lehet 5e. Majd meglatjak.

2022. nov. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
89%

Az otthon fizetesere SENKIT sem kotelezhetnek, max. rokontartasra, ami az egy heti etkezesre sem elegendo osszeg!

Kezdjuk onnan, hogy az otthonokba sem egyszeru helyet kapni!

Szoval hiaba frocsognek itt egyesek, nem kotelezhetnek ra!

2022. nov. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
30%
A leírtak alapján egyértelműen az tűnik tisztességesnek, ha a húgod az ajándék lakásért cserébe finanszírozná az otthont.
2022. nov. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
94%
Az ételrendelés jó ötlet, apámnak mi is rendelünk. De ne teletálat, felénk van ilyen kimondott nyugdíjas menü, leves + második hétfőtől szombatig 25ezer egy hónapra. Érdeklődd meg az önkormányzatnál nálatok van-e ilyesmi.
2022. nov. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem itt a néni egyszerűen ostobán intezte a dolgait. Erején felül pénzelte a gyerekeit, ész nélkül odaadott mindenkinek mindent, csak arra nem gondolt, hogy így hatalmas teher lesz a gyerekein öregkorában. Kérdező, te is kaptál sok mindent, a húgodék is, anyád elosztogatta mindenét, nem gondolkodott előre, igen, megszívtátok. De ha a húgod se kapálózott, hogy miért vesz neked anyád fél lakást meg fizeti a hiteledet, akkor most neked se nagyon van miért balhézni. A lakasodat nem kell eladnod, de ugyanúgy neki se kell. Nem kell szidni az unikaöcsédet, csak elfogadta, amit adtak neki, ahogy te magad is elfogadtad. Olyan megoldás kell, amit közösen tudtok fizetni. De a szomszédok ingyenmunkáját sürgősen ki kell iktatni. Akármikor megunhatják, őket semmiért nem lehet felelőssé tenni, akármi történik. Ez egy demens idős esetében nem tartható.
2022. nov. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
80%

A 49-esnél a pont.


Anyátok mindenét elosztogatta nektek botor módon, most akkor adjátok el mindketten a lakásotokat, és dobjátok össze azt a pénzt mai értéken, amit anyátok nektek adott és adjátok neki vissza.


Vagy mint írtuk, marad minden úgy, mint eddig, aztán majd lesz egyszer vele valami.

2022. nov. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!