Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek a dolga fizetni az otthont?

Kinek a dolga fizetni az otthont?

Figyelt kérdés

Édesanyám sajnos mentálisan olyan állapotban van, hogy már állandó felügyeletre szorul. Beszéltem is erről a húgommal, megegyeztünk, hogy egy bentlakásos otthon lenne számára a legmegfelelőbb, mivel ő is és én is dolgozunk.

Egész addig együttműködő volt, amíg a finanszírozás nem került szóba. Tudniillik, csak a beugró többmillió forint és édesanyám nyugdíja a havi díjat sem fedezné. Az én ötletem az volt, hogy adjuk el a lakást, de kiderült, hogy egy lépéssel előttem járva kijátszottak. Nyíltan megmondva, hogy mivel nekem és a lányomnak már van lakásunk, nekik meg a fiuknak pedig nincs, így évekkel korábban anyuval a húgom fiának ajándékoztatták a lakást. Hogy ne kelljen velem osztozkodni majd, és ne legyen hogy még egy lakást sem tudnak venni. Mondanom sem kell, mennyire feldühített a dolog és mennyire elárulva érzem magam. Arra is gondoltam, hogy talán édesanyám már akkor sem lehetett teljesen ép, mert nem tudom elképzelni, hogy ezt tette volna velem.

De emellett a keserű érzés mellett még mindig ott van a finanszírozás kérdése. Úgy gondoltam fairnek, hogy ebben az esetben az unokaöcsém adja el a lakást és fizesse anyu ellátását, ha már mindenét ő kapta meg. Nyilván erre nem hajlandó, sőt, az undorító féreg örül, hogy bevackolhatja magát a lakásba. Húgom szintén nem járul hozzá anyagilag, mondván, nincs miből, albérletben él, adjam el én az egyik lakást. Csakhogy az a lakás a lányomé lesz, ahhoz nekik semmi közük.

Ilyenkor mit lehet csinálni? Lehet valahogy érvényteleníteni az ajándékozást beszámíthatatlanságra hivatkozva? Vagy az örököst kényszeríteni, hogy állja legalább a bekerülési költséget? Esetleg húgomat kötelezni, hogy ő is beszálljon?


2022. nov. 6. 07:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
42%

Gondolhatsz, amit akarsz, de nem, nem az unokaocsed dolga a te anyad életének a finanszírozása, hanem a tiéd és a testvéredé.


Örökös nincs, hiszen anyad él még. Legközelebbi hozzatartozo te vagy és a hugod, benneteket lehet kötelezni AZONOS mértékben

2022. nov. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
12%
Hát mivel nem neki kell intzni igy logikus hogy nem emgy bele mosolyogva ebbe.
2022. nov. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
94%
Remek ötletem van. Ha az anyukád még a lakásában él maradjon is ott :) Attól, hogy Neked meg a lányodnak van lakása az a Ti dolgotok, Ti vettétek. Aki bekvártéjozta magát oda így, az meg gondoskodjon a mamáról. Ha kijátszani volt esze, akkor erre is legyen :) Jelzed, hogy akármennyi pénzetek is van, sajnos neked ez nem fér bele, rokon ide vagy oda. Ha a testvérednek meg nem tetszik, fogadjon ügyvédet!
2022. nov. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
80%
Válasszatok másik otthont, akár messzebbit. Nem mindenhol van beugró, igaz, akkor általában várólista van.
2022. nov. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
83%

3!


Rendkívül okos ötlet... Kár, hogy értelmetlen.

1, A tulaj már x éve a kérdező unokaocsse, így-hacsak nincs haszonélvezeti joga az anyanak- simán kirakhatja onnan a nőt.

2, Ha a testvér ügyvédet fogad, azonnal nyert ugye van, ugyanis a rokontartas mindig minden közvetlen egyenesagi leszarmazot érint, nincs olyan, hogy csak az egyik gyerek fizet.

2022. nov. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
98%
Mondjuk félretéve a jogi dolgokat, az tényleg ocsmány dolog, hogy kijátsszuk az egyik gyereket a másik javára. Külön gusztustalan, hogy a kérdező háta mögött történt.
2022. nov. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
92%
Tavasszal Debrecenben csak beugró nélküli otthonokat találtunk fix havidíjért. Volt jobb és rosszabb, de nem voltak várólisták. Nem csak önkormányzati fenntartásuák vannak, rengeteg a magán. Érdemes tovább nézegetni.
2022. nov. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
88%
Pontozzatok le nyugodtan, de egy ilyen után én biztosan azt mondanám a testvéremnek, hogy ha így állunk, akkor oldják meg ők a helyzetet. Nem az örökség miatt, hanem azért, mert képesek voltak ezt megcsinálni a hátam mögött.
2022. nov. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
93%

Amíg anyátok él, nincs értelme örökösről beszélni.

Egyszerű a képlet: nem futja otthonra. Vagy kerestek olcsóbbat. De én őszintén szólva elengedném a dolgot, maximum igényelnék szociális gondozást, a tesóéknak meg odabökném, hogy amúgy ha az unokaöccs úgyis ott akar lakni majd, akkor lehet ápolni is a mamát.

Én nem törném magam a helyedben egy olyan családért, akik a hátad mögött ilyen döntést hoztak. Ha akkor jó volt téged kijátszani, akkor most nehogy már te fizess pluszban...

2022. nov. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
58%
Fogadjon ügyvédet a kérdező testvére! Simán beleállnék a témába. Előadnám, hogy hogy játszották ki a saját ivadékai a szülőt, milyen spekuláns módon. Ha mégis azt hozzák ki, hogy fizetni kell fele fele arányban, kikötném, hogy két havi nem fizetés után kérem a végrehajtó igénybevételét!
2022. nov. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!