Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az esküvőt kinek szokás...

Az esküvőt kinek szokás fizetni? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés

Nálunk a (szűkebb) családban erről soha nem volt szó, a tágabb családban és baráti körben pedig változó, hogy ki hogy intézte. Számomra valamiért mindig is egyértelmű volt, hogy ha lesz egyszer esküvőm, azt én és a párom fizetjük majd. Viszont hárman vagyunk lány testvérek és a távolabbi (főleg idősebb, férfi) rokonok a családi összejöveteleken mindig egymást túllicitálva sajnálják apámat, amiért majd kénytelen lesz adósságba vernie magát, mire mindhármunkat "férjhez ad", ránk pedig kacsintgatnak, hogy remélik, a párjaink majd gazdag családból származnak, hogy a családjuk átvállalja az esküvő költségeit. Nekem baromi furcsa, hogy a szüleimtől, de pláne a párom szüleitől kunyeráljak majd pénzt egy olyan dologra, amit elsősorban én/mi akartam/akartunk, nem ők.


Inkább az érdekelne, hogy van-e erre valami szokás/hagyomány, vagy csak simán az fizeti, aki tudja/akarja?


2022. máj. 2. 14:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Ez régen volt szokás, hogy a lányos apa fizeti az esküvőt. De akkoriban még a "háztól" ment férjhez a lány, a szüleitől. Tehát olyan fiatalon, hogy még nem is volt önálló keresete.
2022. máj. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Nalunk Szekelyfoldon joforman a vendegek fizetik. A mi idonkben atlag 10 ezer forintot atszamolva tettek a boritekba szemelyenkent, csaladtagok 2-3x tobbet.

Most lehet 15 ezer, max 20.

Egy atlag lagzi 100-200 szemely, de inkabb 150 felett.

Ebbol kb mindenre futja, es ha nem razod a rongyot, meg is marad a penzbol.


A romanoknal is kb hasonlo a folyamat, csak naluk min 2x tobbet "kell" a boritekba rakni. Igaz ok nem nagyon sporolnak ilyenkor.

2022. máj. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
80%
Nekünk idén lesz az esküvőnk. Én vidéki vagyok, az én családomban fel sem merült senkiben, hogy ne a szülők fizessék az esküvőt. A menyasszony viszont budapesti, ők nekik meg se fordult a fejükben, hogy nekik kellene fizetni. Szóval ahogy látom, ez nagyon a családtól függ, hogy hol mi a szokás
2022. máj. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
Nálunk senki sem fizetett semmit. Az esküvő ugyanis teljesen ingyen van.
2022. máj. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ez függ a házasulandók korától is. Egy fiatalabb párnak még okés ha a szülők állják, ha a szülőknek van kapacitásuk rá, viszont egy olyan pár akik már több éve dolgoznak, tudják fizetni maguknak is.
2022. máj. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk vegyes volt. A rokonok étkezésébe szálltak be a szülők, (mindenki a saját rokonságát számba vette) minden mást mi fizettünk. Mi sem vártuk el a szülőktől, mivel mind a ketten régóta dolgoztunk már.
2022. máj. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem volt nagy esküvőnk ruhával kajával együtt 100e ftból kihoztuk 5 éve 18 főre, ennyit azért ki tudtunk gazdálkodni :)
2022. máj. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk jövő héten lesz, mi magunknak fizetjük. A ruhát mindenki maga, én a sminket, fodrászt is magamnak, a vőlegényem az öltönyt ugyanígy magának..A többi költségen pedig fele fele arányban osztozunk. Szerencsére van megtakarításunk, így nem kell a szülőket terhelni ezzel.. Ráadásul bele sem tudnak szólni, hogy milyen legyen. 75 emberre kb 3,5 millióbol jön ki mindennel együtt, szállásokat és fuvart is fizetünk pár embernek.
2022. máj. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
A szüleim (nő vagyok) számoltak vele, hogy legalább egy részét majd ők állják. A vőlegényem viszont abszolút nem szeretett volna erre pénzt elfogadni, azon a véleményen vagyunk, hogy első körben annyiból gazdálkodjunk, amit mi össze tudunk szedni rá, aztán legfeljebb nagy segítség lesz, ha nászajándékba visszakapunk belőle. Ő (a saját szüleit ismerve) attól is tartott, hogy ha a szülők fizetik, bele is szólnak, ezt pedig el akarta kerülni. Végső soron én is hasonlóan látom, csak másik irányból megközelítve: nem félek, hogy a szüleim beleszólnának, de felnőtt, dolgozó nőként nagyon furcsa lenne más pénzét elköltenem olyan dolgokra, amiket én választok ki. Még egy családi ebédnél is figyelek, hogy azért ne marhasteak-et kérjek kaviárral, nehezemre esne szabadon választanom, ha nem mi gyűjtöttük volna össze a rávalót.
2022. máj. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a házasulandók
2022. máj. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!