Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a szokás ilyen helyzetben?

Mi a szokás ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt a párommal, és idén nyárra terveztük az esküvőt. Sajnos a párom apukája elhunyt, nagyon szerettem az após jelöltömet megviselt a halála. Mindig apósnak vagy apusnak hívtam, mert ő kérte és mondta hogy úgy tekint rám, mint a vejére.

Jövő héten lesz a temetés és a végén akik eljöttek részvétét fejezi ki a családnak. Ilyenkor én is ott legyek a párom mellett vagy húzodjak háttérbe?

Egy faluban lakunk, mi is és a párom szülei is. Párom és az édesanyja a gyász miatt inkább otthon tartozkodtak, én jártam el a boltba és bárki megállított kérte hogy a részvétnyilvánítást adjam át nekik. Ebből gondolom, hogy furán néznék ki ha ott állnék részvétnyilvánításkor.


2022. ápr. 18. 09:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Bár a falusi szokásokat nem ismerem, de szerintem ha már megvolt az eljegyzés, azzal hivatalossá tettétek, hogy ti összetartoztok a pároddal. Egy ilyen kis közösségben pedig nyilván látták és tudják, hogy az apukájával is jóban voltatok. Szerintem ott a helyed mellette, mivel gyakorlatilag már a család része vagy, és nemsokára hivatalosan is az leszel.

Részvétem nektek.

2022. ápr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképpen menjél el, add meg ilyen módon a tiszteletet és támogasd a párodat. (Esetleg az anyát.) A részvétnyilvánítás a temetés végén szokott lenni. Ha ez téged zavar, ott és akkor nyugodtan lépj hátra.
2022. ápr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
A párodat kérdezd meg, mit szeretne. De amúgy 5 éves kapcsolat utána a menyasszony evidensen a család resze
2022. ápr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Nyilván mellette a helyed, de neked nem kell, hogy bárki részvétét fejezze ki a temetésen. Apu nyáron halt meg, természetesen a férjem ott volt mellettem, de senkinek nem jutott eszébe, hogy neki részvétet nyilvánítson.
2022. ápr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
szerintem maradj a párod mellett akkor is, jól fog jönni neki a támogatás. legfeljebb állj hátrébb, a párod mögé, ha nem szeretnéd hogy esetleg kellemetlen helyzet alakuljon ki emiatt bárkiben, hogy ott vagy te is. én egyébként a szüleimet és párom családját (ha jó a viszony anyóssal is) megkérdezném, hogy mit csináljak.
2022. ápr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Még csak a barátnőm volt a feleségem, amikor meghalt az apja. Nekem alap volt, hogy végig mellette vagyok és támogatom. Sokan azt se tudták, hogy ki vagyok, de aki nekem is nyilvánított részvétet, annak megköszöntem, aki nem, azzal nem foglalkoztam. Volt akinek ott a temetésen lettem bemutatva.
2022. ápr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
egyértelműen a párod mellett a helyed (falusi környezetben inkább azért szólnának meg, hogy miféle asszony vagy ha nem támogatod a vőlegényedet egy halálesetnél.)
2022. ápr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
7. Vejről van szó, te.
2022. ápr. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Jogos,a lényeg ugyanaz: álljon a párja mellett, különben megszólják.
2022. ápr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem teljesen mindegy így, hogy már a családhoz tartozol, hiszem ki lett tűzve az esküvő időpontja. Függetlenül attól, hogy végül összeházasodtok-e akkor, vagy elhalasztjátok a gyász miatt.

Ha nem lett volna még kitűzve, akkor illene a háttérben maradni, de így, hogy családtag vagy, nincs jelentősége. Nem vér szerinti családtagod volt az elhunyt, ezért felel meg mindkét opció, az is, ha a háttérben vagy, az is, ha nem.

A vér szerintieknek egyértelműen elöl a helyük, ők nem lehetnek a háttérben, de te igen, ha úgy döntesz.

2022. ápr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!