Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az esküvőt kinek szokás...

Az esküvőt kinek szokás fizetni? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés

Nálunk a (szűkebb) családban erről soha nem volt szó, a tágabb családban és baráti körben pedig változó, hogy ki hogy intézte. Számomra valamiért mindig is egyértelmű volt, hogy ha lesz egyszer esküvőm, azt én és a párom fizetjük majd. Viszont hárman vagyunk lány testvérek és a távolabbi (főleg idősebb, férfi) rokonok a családi összejöveteleken mindig egymást túllicitálva sajnálják apámat, amiért majd kénytelen lesz adósságba vernie magát, mire mindhármunkat "férjhez ad", ránk pedig kacsintgatnak, hogy remélik, a párjaink majd gazdag családból származnak, hogy a családjuk átvállalja az esküvő költségeit. Nekem baromi furcsa, hogy a szüleimtől, de pláne a párom szüleitől kunyeráljak majd pénzt egy olyan dologra, amit elsősorban én/mi akartam/akartunk, nem ők.


Inkább az érdekelne, hogy van-e erre valami szokás/hagyomány, vagy csak simán az fizeti, aki tudja/akarja?


2022. máj. 2. 14:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Általában a pár állja manapság, sokan külön azért várnak vele hogy arra tudjanak kicsit gyüjtögetni.
2022. máj. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nekem azért lenne furcsa elfogadni a szülőktől, hogy kifizetik, mert egyrészt eleve nem ők "adnak férjhez", hanem én választottam párt és én döntök úgy (majd ha eljön az ideje), hogy esküvőt tartok. A szüleimnek az is oké lenne, ha sosem házasodnánk össze, a mi családunkban ez nem különösebben fontos dolog (a párom családjában sem, a szülei sem házasok).
2022. máj. 3. 11:18
 13/14 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk ebből megvolt a vita. Mi nem éltünk együtt előtte. A párom nagy esküvőt akart 100 fő felett. Nekem meg sem fordult a fejemben hogy a szülők fizessék mert dolgozó nőként 30x évesen nem fogadnék el a szüleimtől pénzt. Az O családja ezt máshogy gondolta. Mondtam hogy én csak a legszűkebb családtagjaimat hívom meg 5 fő mert többre nekem nincs pénzem. Mondtam anyosomnak hogy az O vendégeiket ők állják nem az èn szüleim. Megvolt a felháborodás belőle. Így már nem kellett náluk több mint 100 fő, elég lett 3 személy
2022. máj. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi a férjemmel fizettük az esküvőnket, de a szüleim sokat beleadtak. Anyóséknak meg sem fordult a fejükben. Tőlük nászajándékot sem kaptunk. Úgy látom ez változó hogy kinél hogyan szokás.
2022. máj. 7. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!