Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnál is szokás a családban,...

Másnál is szokás a családban, hogy aki vendégségben volt, üzen, ha hazaér?

Figyelt kérdés

2021. dec. 14. 16:09
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Csak ha másik településen, messzebb lakik.
Nem.
89 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha messzebb lakik, akkor igen.
2021. dec. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ.

Ha én a szüleimnél jártam, akkor mindenképpen felhívom őket, amikor hazaérek. De mi amúgy is beszélünk naponta többször.

A férjem családjában meg az a divat, hogy telefonon se beszélnek, évente 1-2 alkalommal hazalátogat. Ha bárki meghalna a családban, el se tudom képzelni, hogy szereznének róla tudomást.

De persze mi vagyunk a nem normálisak, meg mindenki, aki törődik a családtagjaival...

Nyilván ha a huszadik Mariska néni látogat meg, akkor az nem fog idetelefonálni, hogy hazaért Mucsajröcsögére, meg az amcsi rokon se fog éjszaka felhívni, hogy hazaért...

2021. dec. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Savlekotő ***** válasza:
100%
Ha más városban lakik igen,elég sok bajnok van az utakon sajnos.
2021. dec. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Huszadik Mariska néni.... ez nagyon jó 2-es!!! :D :D :D
2021. dec. 14. 16:23
 5/13 anonim ***** válasza:
41%
Csak akkor, ha ítéletidő, háború, földrengés vagy vulkánkitörés van útközben hazafelé.
2021. dec. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
Mi 50 km-re lakunk egymástól, teljesen természetes - mindkét oldalról - hogy hívjuk egymást, ha hazaértünk.
2021. dec. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen,mindig.Édesanyám nagyon aggódó és ideges típus,nem szereti ha nem tud rólam semmit,hogy hol és kikkel vagyok,ezért megkell nyugtatni,mert volt már hogy a rendőrségre kellett értem jönnie.
2021. dec. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámat szoktam hívni, ha nála voltam és hazaértem, mert kéri.

Van pár ismerősöm is, akik szokták mondani, hogy írjak, ha már sötétben, rossz időben indulok el tőlük.

Szerintem náluk ez megszokás és így mutatják ki, hogy mennyire törődnek veled, ők milyen gondoskodó emberek. Aztán szerencsére még nem volt olyan szituáció, hogy meg kelljen mutatniuk, hogy a szavak mögött tettek is állnak-e.

2021. dec. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom 100 km-re lakik tőlünk. Ha tőle hazajövünk, feleségem mindig telefonál neki, hogy rendben megérkeztünk. Nincs ezzel semmi baj. Addig örüljünk, amíg van kitől hazaérkezni és van kinek visszatelefonálni.
2021. dec. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Szomszéd utcában lakik a lányom és bizony fel szokott hívni, hogy hazaért, ha mégsem, akkor én hívom csak annyira, hogy minden oké e:) A többi kölköm is szintén:) Egyikünknek sem teher.
2021. dec. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!