Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor és miért lettek ennyire...

Mikor és miért lettek ennyire elszeparálva egymástól a gyerekek?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok. Amikor én voltam gyerek, akkor együtt bandáztunk, 6-7 évesen együtt bicajoztunk, szánkóztunk, átmentünk egymáshoz.


Most meg előre be kell jelentkezni, mint az orvoshoz, hetekkel előtte meg kell beszélni az időpontot, de nem viheted csak úgy oda és lécelhetsz le, hanem neked is ott kell lenni a gyerekkel, nem bízhatod rá másra, csak ha nagyon nagyon fontos. Illik visszahívni, tehát akkor ki kell takarítani a lakast pöpecre, meg jaj, meg kell vendégelni. Lassan már ott tartunk, hogy a gyerek 3-4 évesen lat először élőben közösséget, hogyhs nem viszik le a játszótérre, és akkor mindenki csodálkozik, hogy meg vannak halva, mert 3 even keresztül az anyjuk popeszán kívül nem láttak mást. És akkor szünetekben max akkro találkoznak a kis barátaikkal, amikor a bolt előtt összefutnak. A szomszédság se olyan szomszédság már, mint régen volt. Mert mindenki húzódozik a másiktól.


2022. nov. 4. 09:14
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg pláne nem értem mire van kiakadva...
2022. nov. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor meg pláne nem értem mire van kiakadva..."

Szeretett volna egy kicsit ilyen "bezzeg régen minden jobb volt" beszélgetést kezdeni, csak ez most eléggé félrement. Mondjuk szerintem 25 évesen még fiatal is az ilyesmihez, 40 év múlva jobban fog már menni ez is. :)

2022. nov. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nálunk pont működik az "átviszem spontán a gyereket, aztán lelécelek" a szomszéddal, de a mi helyzetünk elég speciális. Az én gyerekem majdnem pontosan két órával fiatalabb az övénél, szóval együtt csináltuk végig a terhességet, szülést, kezdeti bénázást... Már ovisok, szerencsére egy óvodába járnak, úgyhogy váltva hozzuk-visszük őket.

Olyan érzés ez, hogy nekünk is két gyerekünk van meg nekik is, közben meg összesen van két gyerek.

2022. nov. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
71%
Egyrészt, ma már nagyobb arányban dolgoznak az anyukák, ezért nem érnek annyira rá erre. Másrészt az emberi kapcsolatok is jelentősen átalakultak, mert az internetes kapcsolattartás kevesebb gonddal jár. Harmadrészt meg a mai gyerekeket már nem úgy nevelik, mint minket.
2022. nov. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!