Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mentik fel a gyerekek a...

Miért mentik fel a gyerekek a szüleiket minden rossz tettük alól?

Figyelt kérdés

"Mégiscsak az anyám/apám",

"A szíve alatt hordozott",

"Nem lökött ki, nem dobott el, mint más szülő, aki intézetbe adja a gyerekét",

"Szeretett, csak nem mutatta ki",

"Ő mindig csak a javamat nézte, hogy nekem jó legyen".


Ez miért van? Miért mentik fel a szüleiket a gyerekeik? Főleg a legaljasabb szülőket, azokat is felmentik, kiszépítik, meg mentséget találnak a tetteikre, cselekedeteikre.


2022. okt. 4. 15:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%
Amiért a szülők is mindent megbocsátanak a gyerekeiknek.
2022. okt. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Hát, itt a gyakorin inkább folyton olyanokat olvasok, hogy a kérdezők/hozzászólók a sárga földig lehordják szüleiket, nagyszüleiket, és a minimális jóhiszeműség, emberség, megértés sincs irányukban.
2022. okt. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Miért általánosítasz? Nem mindenki tesz így, sőt.
2022. okt. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Az állításod kérdező- mint az általánosítások- egyszerűen nem igaz.
2022. okt. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Még egy régi, teljesen nonszensz elv alapján, miszerint a szülőket alanyi jogon tisztelni kell. Hát a nagy lópikulát. Azt kell tisztelni, aki megérdemli, rászolgált. Rengeteg, rengeteg szülő nem érdemel tiszteletet a nemtörődömsége, bánásmódja miatt, és az nem hogy enyhítene a problémán, hogy "de mégiscsak ő a szülő", hanem inkább csak ront rajta, mert neki viszont felelőssége van az élettel kapcsolatban, amit teremtett.
2022. okt. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ki általánosít? Hol írtam én olyat hogy mindenki ilyen?


A gyakorin mindenki alapból nem posztolja ki a gyerekét a közösségi oldalakra, János és Mária kaliberű neveket ad a gyerekének, vagy ősmagyar nevet, természetképeket lő, és 600 000 forintot keres. Nem a gyakori népéről kérdeztem, hanem hogy miért van ez a jelenség.


"Amiért a szülők is mindent megbocsátanak a gyerekeiknek"

Miért? Vezesd le, magyarázd el!

2022. okt. 4. 17:08
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Te általánosítasz. Azt írtad gyerekek, nem néhány vagy egyes gyerekek.
2022. okt. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
Logikailag semmi átlalánosítás nincs benne, de ettől még válaszolhatna mindenki a kérdésre, szerintem mindenki érti a lényeget, az is, aki kötözködik. 5-ös voltam. Sajnos egy rettenetesen fontos kérdés amúgy, amivel senki nem foglalkozik, pedig milliónyi gyereket menthetne meg a lelki nyomortól és elnyomástól.
2022. okt. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%
És a szülők a gyerekeiket miért?
2022. okt. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
14%

Kilences, ha tényleg nem látod mennyire ellentétes a két dolog...


1.: Ők hozták létre a gyerekeket, ergo eleve kötelességeik vennek velük szemben, megvédeni őket talán a legfontosabb

2.: Ha a gyerek rossz dolgokat követ el, azokért legalább részben a szülők is felelősek, mivel ők nevelték fel.

3.: Egy pusztán szülő-gyerek viszonylatban 100% a szülő felelőssége a kettejük közti kapcsola miatt.

2022. okt. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!