Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mentik fel a gyerekek a...

Miért mentik fel a gyerekek a szüleiket minden rossz tettük alól?

Figyelt kérdés

"Mégiscsak az anyám/apám",

"A szíve alatt hordozott",

"Nem lökött ki, nem dobott el, mint más szülő, aki intézetbe adja a gyerekét",

"Szeretett, csak nem mutatta ki",

"Ő mindig csak a javamat nézte, hogy nekem jó legyen".


Ez miért van? Miért mentik fel a szüleiket a gyerekeik? Főleg a legaljasabb szülőket, azokat is felmentik, kiszépítik, meg mentséget találnak a tetteikre, cselekedeteikre.


2022. okt. 4. 15:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
54%

10

AKkor menj vissza panaszkodni nagyanyádhoz vagy dédanyádhoz, de leginkább az ősemberhez, mert ennyi erővel anyád, apád sem tehet arról, hogy milyenek, hiszen őket így nevelték.

Érdekes, hogy egyesek csak addig teszik felelőssé másokat, amíg a saját hibáikról van szó. Felnőtt ember magáért felel, vicces, ha 30-40 évesen is a szüleit hibáztatja.

2022. okt. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
24%

11, mi közöm a dédapámhoz? Ha a szüleim neveltek. Nyilván felelős vagy a saját életedért, főleg egy ponton túl az életedben, legyen ez 13 vagy 18 év, most mindegy. De attól még a szüleid igenis felelősek azért, aki leszel. A gyerek egy tükör, amiben a szülők reflektálódnak vissza a legerősebben.


Nyilván nem fogok nem tisztelni valakit, akit nem ismerek. Azt nem fogom nem tisztelni, aki az életemben nem érdemelte meg, ennyire egyszerű az egész.

2022. okt. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
63%
Mert nagyon erős kötelék a szülő-gyerek viszony, nem pótolható semmivel. A szülők szeretetére mindenki vágyna, sokáig a túlélésünk múlt rajta.
2022. okt. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
40%
Szeretetből.
2022. okt. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
52%

""Amiért a szülők is mindent megbocsátanak a gyerekeiknek"

Miért? Vezesd le, magyarázd el!"



Mert szeretik. Nem az eszükkel, nem logikával, nem érvekkel, hanem a szivükkel. Azt nem tudod befolyásolni.

2022. okt. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 NTBS ***** válasza:
67%
Régi szokás.
2022. okt. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
78%

Mert ezt nevelik beléd, és rhadt nehéz elengedni ezeket a bulldh.teket.


Végülis felnevelt, ja, köszi, ALAP, hogyha már megcsinált, amit nem én kértem.

Az Ő döntésük volt a gyerek (én), ezek után alap lenne tisztességesen felnevelni, nem lheztetni, verni, stb.

2022. okt. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Mert a legtöbb ember szeretné a szülője szeretetét és sokan képesek kicseszni magukkal, talán, ha visszakapnak valamit, amit gyerekkorukban nem kaptak meg.
2022. okt. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hmm en inkabb forditva ismerem. Hogy a szulok vannak ott mindig akkoris hogyha Nagy bajt kavartam mindig mogottem alltak
2022. okt. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!