Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor és miért lettek ennyire...

Mikor és miért lettek ennyire elszeparálva egymástól a gyerekek?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok. Amikor én voltam gyerek, akkor együtt bandáztunk, 6-7 évesen együtt bicajoztunk, szánkóztunk, átmentünk egymáshoz.


Most meg előre be kell jelentkezni, mint az orvoshoz, hetekkel előtte meg kell beszélni az időpontot, de nem viheted csak úgy oda és lécelhetsz le, hanem neked is ott kell lenni a gyerekkel, nem bízhatod rá másra, csak ha nagyon nagyon fontos. Illik visszahívni, tehát akkor ki kell takarítani a lakast pöpecre, meg jaj, meg kell vendégelni. Lassan már ott tartunk, hogy a gyerek 3-4 évesen lat először élőben közösséget, hogyhs nem viszik le a játszótérre, és akkor mindenki csodálkozik, hogy meg vannak halva, mert 3 even keresztül az anyjuk popeszán kívül nem láttak mást. És akkor szünetekben max akkro találkoznak a kis barátaikkal, amikor a bolt előtt összefutnak. A szomszédság se olyan szomszédság már, mint régen volt. Mert mindenki húzódozik a másiktól.


2022. nov. 4. 09:14
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

3-4 éves =/= 6-7 éves

Városi utcára kiküldeni =/= vidéki utcára

biztos igazad van, de a kérdésből nem derül ki, hogy mi a pontos szituáció.

2022. nov. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
95%

Vannak gyerekeim, és egyáltalán nem értem, mi a problémád.

Nem, egy óvodás gyereket nem passzolunk le csak úgy valaki máshoz. Nem elvárható senkitől, hogy a sajátja mellett egy kvázi idegen 3 évest koordináljon. Olyan 4-5 éves kortól már működik az, hogy odaviszed és "lelécelsz", ha jól ismeritek egymást a családdal, és a gyerek biztonságban érzi magát ott, de igen, ezt viszonozni illik, mint minden más vendégséget. Nem kell a lakást "pöpecre kitakarítani" a vendég gyerek miatt, csak ha amúgy mocsokban szoktál élni. A gyerek pedig ilyenkor nem enni megy, hanem játszani, persze ha ottmarad ebéd- vagy vacsoraidőben, akkor egy tál ételt neki is kell adni, de szerintem ez elég alapvető.

Iskolás korban már sokkal egyszerűbb, mert ilyenkor már elég önállóak, nem kell őket folyamatosan felügyelni. Az enyémek 10 és 12 évesek most, a környékbeli osztálytársakkal gond nélkül feljárnak már egymáshoz, mert semmi vizet nem zavarnak, nekem ez semmi plusz terhet nem jelent már. De amíg kisebben voltak, igenis le kellett ezt egyeztetni.

2022. nov. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Te komolyan azt gondolod, hogy egy gyerek 3-4 evesen lat eloszor masik gyereket/tarsasagot? Te magadtol vagy ennyire hulye vagy valaki segit benne?


Nincs gyereked, ez abszolut latszik. Ami nem baj, csak ilyenkor miert pofazol bele valamibe, amirol fingod nincs? Miert haborodsz fel valamin, amirol egyreszt nem tudsz semmit masreszt meg nem aktualis? Nem ertem.


De amugy meg nyugodjal meg, egy gyerek nem hermetikusan elzarva no egy kis szobaban 3 eves koraig es soha sehova nem megyunk vele, ez nem igy megy :)

2022. nov. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
93%

Azért megnéztem volna bárkinek az arcát 30 évvel ezelőtt is, ha csak úgy odaállítanak hozzá váratlanul egy kisóvodás gyerekkel, aki még a fenekét sem tudja egyedül kitörölni, viszont lehet, hogy megpróbál bemászni a mosógépbe; aztán azt mondják: csak áthoztam játszani Jucikával, hétkor jövök érte, cső!

A saját gyerekeddel már tudod, hogy mennyire kell rá figyelni, mikre képes vetemedni, mit tudsz mellette megcsinálni, vele már valamennyire megtanítottad, mihez nyúlhat otthon, mihez nem, egy másik ilyen kicsi gyerek viszont isten tudja mit művel, ráadásul a ketten vannak, nagyobb hülyeségeket találnak ki, mint egyedül. Még akkor is egy sorscsapás plusz egy kisgyerekre figyelni, ha előre meg van beszélve. Nem csoda, hogy ha mégis erre adják a fejüket az emberek, akkor egy ilyen korú gyerekkel még inkább ott szokott maradni a szülője, hogy ne terhelje annyira a másikat. Az sem véletlen, hogy a gyerekfelvigyázás egyben fizetett munkakör is, mert bőven megvan akkora kicseszés, hogy joggal pénzt lehessen kérni érte.

Ha meg szó nélkül állít ide valaki, miközben nekem volna dolgom, vagy egy elképzelésem a napomról, az zavar, még akkor is, ha nem hoz gyereket. Nem mindenki úgy él, hogy csak csücsül otthon és unatkozik, és azt várja, hogy valaki megjelenjen. Te sosem csinálsz semmit? Házimunka, szórakozás, pihenés? Neked bármikor váratlanul a nyakadba lehetne sózni egy gyereket?


Lehet, hogy gyerektelenként van egy naiv elképzelésed arról, hogy ha két óvodást leültetsz a szőnyegre, és adsz nekik egy doboz építőkockát, akkor ott fognak ülni, és építgetnek szépen estig, de nem. Inkább mondjuk kitalálják, hogy magas tornyot építenek, és úgy rombolják le, hogy nekirohannak, vagy jól belerúgnak, és az egyik repülő kocka telibe találja a tévét. Aztán összevesznek azon, hogy az egyikük kigyűjtötte magának az összes sárgát, és egymást kezdik dobálni a fakockákkal, izomból, arcra. Aztán hagyják az építőkockát a francba, és találnak maguknak valamit, amit rohadtul nem kéne. Közben ötpercenként nyaggatnak, hogy ezt vedd elő, azt add oda, van-e itthon fagyi, "Az mi? Meg akarom kóstolni","Nem ízlik, nem kérem", "mossunk kezet, nem tudom megnyitni a csapot", "leöntöttem a pólómat", "beütöttem", "kakilni kell". És mikor végre megszabadulsz a vendégtől, takaríthatod a felfordulást.


Mikor már önjáróak a kölykök, nem próbálják húszpercenként kinyírni magukat vagy tönkretenni valamit, és nincsenek láb alatt (normálisan eljátszanak a szobában, udvaron, játszótéren, utcán), akkor igenis szoktak bandázni. Olyankor is illik azért áttelefonálni, hogy átmehet-e Pistike, vagy egyáltalán otthon vannak-e. Ha meg elég nagyok, akkor telefonálnak ők egymásnak.

2022. nov. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
93%
Én 27 vagyok, a környezetemben akkor semvolt szokás, hogy bejelentés nélkül átugrunk valakihez, akármilyen indokkal.
2022. nov. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
94%

39 éves vagyok, gyerekkoromban bejelentés nélkül kizárólag úgy csöngettünk be egymáshoz, hogy rögtön kérdeztük is: Csókolom, Pisti kijöhet játszani?

Tehát ugye

1. Akkor már bőven önjáróak voltunk, nem kellett ránk vigyázni

2. Nem mentünk be, vagy csak nagyon ritka esetben, amikor Pisti anyukája azt mondta, hogy Pistinek meg kell törnie ezt a 100 kilogramm diót, ha gondoljuk, segítsünk neki, ha kész vagyunk, Pisti is jöhet játszani


Nem emlékszem rá, hogy iskolás korom előtt bárkihez is mentünk volna, kivéve persze ha családilag meg voltunk hívva. Szülinapi zsúr is csak akkor volt már, amikor önállóan haza tudtunk menni onnan.


Ehhez képest középiskolásként annyira ment a bandázás, hogy anyám délután nem azt kérdezte, hogy "ebédeltél?", hanem hogy "ebédeltetek?", még akkor is, ha egyedül talált otthon. (Egyke vagyok egyébként.)

2022. nov. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Felénk megy az utcán bandázás, most lesz 5 éves a lányom. A szomszéd kislánnyal is kölcsönösen járnak egymáshoz.


Nagyban függ attól, hogy hol laksz.

2022. nov. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
25 évesen már felvetted ezt a "régen minden jobb volt" attitűdöt?
2022. nov. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
A fentebb már leírtak mellett a bandázásoknak egyébként a pandémia is betehetett. Ugye két évig azt hallották a gyerekek, hogy maradj otthon, egy ideig még a játszótérre se mehettek ki. Olyan is volt, hogy iskolába járhattak, de a bandázás tiltva volt. Azért egy 10 éves gyerek életében 2 év rengeteg, nem csoda, hogy teljesen idegen nekik az együtt lógás. Plusz a technika is ebbe az irányba viszi el őket, ahhoz, hogy beszélgessenek, nem kell ugyanott lenniük, sőt, már a számítógépet sem kell bekapcsolniuk. Ott a kezükben a telefon, és már a 160 karakternyi szöveghatár sem létezik.
2022. nov. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen más világ volt. Régen, nagymamám gyerekkorában falun a max. polgármesternek (szerintem akkoriban még ezt talán nem is így hívták, de ez most itt mindegy), a tanítónak és ha elkülönülten volt, akkor esetleg a helyi papnak volt autója és ez kb. akkora szónak számított, mint ma - legalábbis talán kis hazánkban, Magyarországon mondjuk az átlagemberek körében az, hogy valakinek mondjuk Teslája van.(Azok azért talán nem ezres-tízezres darabszámban rohangálnak a MAGYAR utakon.Külföldön, azaz rögtön helyesbítek, tőlünk nyugat(abb)ra ma már a Tesla, a Porsche és hasonló csilliós autók is teljesen természetessé váltak.)
2022. nov. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!