Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor és miért lettek ennyire...

Mikor és miért lettek ennyire elszeparálva egymástól a gyerekek?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok. Amikor én voltam gyerek, akkor együtt bandáztunk, 6-7 évesen együtt bicajoztunk, szánkóztunk, átmentünk egymáshoz.


Most meg előre be kell jelentkezni, mint az orvoshoz, hetekkel előtte meg kell beszélni az időpontot, de nem viheted csak úgy oda és lécelhetsz le, hanem neked is ott kell lenni a gyerekkel, nem bízhatod rá másra, csak ha nagyon nagyon fontos. Illik visszahívni, tehát akkor ki kell takarítani a lakast pöpecre, meg jaj, meg kell vendégelni. Lassan már ott tartunk, hogy a gyerek 3-4 évesen lat először élőben közösséget, hogyhs nem viszik le a játszótérre, és akkor mindenki csodálkozik, hogy meg vannak halva, mert 3 even keresztül az anyjuk popeszán kívül nem láttak mást. És akkor szünetekben max akkro találkoznak a kis barátaikkal, amikor a bolt előtt összefutnak. A szomszédság se olyan szomszédság már, mint régen volt. Mert mindenki húzódozik a másiktól.


2022. nov. 4. 09:14
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
77%
Tehát ha jól értem az a bajod hogy nem passzolhatod le a gyereked más anyukáknak és ha mégis sikerül, akkor viszonozni kell?
2022. nov. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 szvicsi ***** válasza:
61%
2020-2010-től lett az internet könnyen elérhető és szinte mindenki számára megfizethető, a baj innen gyökeredzik, mert kényelmesebb a fotelből osztani az észt mint személyesen, ennek következménye, hogy nem megyünk közösségbe mi felnőttek (persze tisztelet a kivételnek és a közösségi programok szervezőinek) és ennek köszönhetően a gyermek sem. Illik viszonozni a meghívást hm... ez talán valahol alap, ha ő elhív a szülinapjára, akkor illik vissza hívni, ez is a közösség építés egyik alapja lehet, az hogy glancba kell vágni a lakást, nos ez sajnos ezzel jár, persze itt sem érdemes túlzásba vinni csak hát mi is jó benyomást akarunk tenni mindenkire és ezért megyünk bele ostobaságokba is. Pl ha ő 10 gyereket hívott meg 2 torta is volt, akkor mi is minimum 10 gyereket hívunk 2 tortával, mert hát ha ő is akkor mi is... Ez van akit elrettent, mert nem tudja megtenni, így inkább nem jár közösségi programokra.
2022. nov. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Nem a viszonzással van a baj. Hanem hogy olyan nagy,csinadrattát kell csinálni köré, meg hetekkel előtte bejelenteni.


Nincs gyerekem😁

2022. nov. 4. 09:25
 4/34 anonim ***** válasza:
86%
Az embereknek dolguk van. Ez neked új?
2022. nov. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
70%
nem is lesz 😁
2022. nov. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 Metionin ***** válasza:
93%
Hát figyelj, én 32 vagyok de nálunk sem volt szokás máshoz átjárkálni. Az árokparton, kertben, parkban lehetett együtt játszani (játszótér akkor nálunk nem volt) de eszünkbe sem jutott volna egy másik gyerek otthonába (= a kerítésén belülre) bemenni. Ha pedig valakit átvittek egy másik gyerek családjához játszani, az ugyanúgy meg volt beszélve, mint mostanság, nem csak odapasszolta a szülő, hiszen a fogadó gyereknek is vannak szülei, akiket zavarhat a vendég gyerek.
2022. nov. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
92%
Egy: mi tart attól vissza bárkit hogy játszótereztesse a gyerekét ovis kor előtt? Semmi. Mi köze ahhoz a bandázásnak, hogy nem sózhatod rá csak úgy másra a gyereked? Megint csak semmi. A viszonzás meg mindig is alap volt minden szívességért, már hatvan éve is. Úgyhogy mi a problémád? Persze már akkor is volta emberek akik azt hitték nekik minden is jár alapból, de nekik nem kell semmivel segíteni a másikat.
2022. nov. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
90%
Nekem sincs gyerekem, de nem értem a felháborodást. Tök furi, hogy neked ekkora szenvedés takarítani (amit amúgy is kell, ha nem hívsz át senkit), illetve megetetni egy gyereket, ha már nálatok van.
2022. nov. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk a társasházhoz tartozó játszótéren ugyanúgy megy jó időben a bandázás. Kisebbekkel azért lent vannak a szülők, de ők is beszélgetnek, nem érzem azt a nagy szeparáltságot.

A lakásba való meghívás viszont tényleg megbeszélés kérdése, szerintem illetlenség csak úgy beállítani máshoz a gyerekemmel előzetes egyeztetés nélkül.

2022. nov. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk az utcában rengeteg a gyerek, mindig együtt bandáznak, a 1,5 éves kisfiam is kint volt az utcán egész nyáron estéként, ott rohangált a vele egykorúakkal. Fel ügyelet mellett, nyilván, de a nagyobbak már szoktak egymással is játszani.


De ez itt azért megoldható, mert egymás fenekében lakik 20-30 gyerek, most ha a falu túlvégére kellene menni, mondjuk én se engedném el egyedül a 6 évest, ki az, aki igen?


Amikor én gyerek voltam, egy nap elment 10 autó az utcánkban. Most 3 percenként jön egy. Nem ugyanaz a világ van.

2022. nov. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!