Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartanátok a kapcsolatot...

Tartanátok a kapcsolatot szülőkkel testvérrel ezek után? Fizetnem kell síremlékért ha az örökségből kizártak?

Figyelt kérdés

Több éve külön élek a családomtól, az ország másik végében szinte. Egyetem miatt itt maradtam munkám is lett. De leszakadtam a családtól, a szüleim nem nagyon keresnek, rokonok sem, testvéremmel nem is beszélek. Ő volt az első szülött fiú is, érződött a kivételezés. Ahogy eljöttem egyetemre szinte mindenből kihagytak engem.


Meghallt anyának a testvére akinek az örökségét mert nem volt gyerek 1/1 anya tesómnak adta. Kisgyereke van, nem szóltam semmi. Nem is kellett volna nekem, de most követelnek tőlem egy nagyobb összeget, hogy fizessek én is bele a síremlékbe.

Nekem is a rokonom volt így elvárják tőlem. De miért?


2022. okt. 27. 10:32
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%

#20: Igen, ez igaz. En azert irtam, amit irtam, mert a sajat eletemben is elofordult hasonlo helyzet, bar siremlek es fizetes nelkul. Az edesapam batyjaval es a felesegevel kicsi gyerekkorom ota nagyon jo volt a kapcsolatom, nagyon szerettek engem, es mindig orultem, ha eljottek hozzank vagy mi latogattuk meg oket. A gyerekeikkel (= orokoseikkel) viszont minimalis volt a kapcsolatom, es az o halaluk utan az is megszakadt, nem is rokonszenvesek nekem, kulonbozo okokbol. De ha arra kertek volnak, hogy jaruljak hozza a szuleik siremlekehez, en ugy ereztem volna, hogy ha nemet mondok, akkor nem egyszeruen nekik mondanek nemet, hanem azt a ket embert tagadnam meg, akiktol sok even at csak szeretetet kaptam. Persze, hogy atgondolnam, mennyit tudok adni nagyobb megterheles nelkul, de nem ugy allnek hozza, hogy ez mar nem tartozik ram.


Lehet lepontozni...

2022. okt. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
63%

Miért van olyan érzésem, hogy ez csak a szokásos veszekedést szítani kívánt kamukérdés?


Szóval meghalt anyád testvére, akinek ezek szerint se kutyája se macskája. Nem volt házastársa, se gyereke, se senki, ezért anyád kapott mindent. Egészen pontosan miből állt ez az örökség, amiből te semmit sem kaptál? Egy bankszámlán volt egy nagyobb összeg? Esetleg készpénze egy fiókban? Vagy talán olyan ingó vagyon, amit el lehetett adni? Volt egy tehermentes háza?

Anyád mégis hogyan kapta meg az örökséget? Nem voltatok a hagyatéki tárgyaláson, ahol a közjegyző tételesen ismerteti veletek, hogy mi maradt az elhunyt után, röviden összefoglalja a jogszabályokat, megkérdi, hogy igényt tartotok-e az örökségre? Mert ha csak adósságot örökölnétek, arról le lehet mondani.

De nem, semmi ilyen nem volt, mert anyád egy az egyben odaadta a testvérednek a teljes örökséget, amiről persze nem tudunk semmit, hogy az most mégis mi volt: pénz, vagyontárgyak stb.

Feltételezem, hogy a nagybátyát v. nagynénéd lakott is valahol, tehát volt egy háza vagy lakása. Ha tehermentes volt, tehát nem volt rajta adósság, akkor azt el lehet adni, vagy ki lehet adni bérbe. Ha adósság lett volna rajta, akkor arról nyilván tudnátok és a fent nevezett hagyatéki tárgyaláson erre felhívták volna a figyelmeteket és lemondtatok volna róla, mert nyilván nem fogjátok más adósságát fizetni évekig.

Ha viszont pozitív volt az örökség, akkor kizárt, hogy anyád ne gondolt volna a síremlék költségeire és egy az egyben odaadta volna a testvérednek. Nem tudom, hogy az elhunyt hány éves volt, de ha már idősebb akkor nyilván félretett a temetésére, kötött egy erre a célra szolgáló biztosítást, ami az összes költséget fedezi, lévén, hogy nem volt senkije így az oldalági rokonok intézik a temetést.

Szóval pozitív volt az örökség. Ha negatív lett volna, tehát csak adósság, akkor nem kaptatok volna semmit, így anyád is csak akkor csináltatná meg a sírkövet, ha lesz rá pénze valamikor hónapok vagy évek múlva, az ugyanis nem létkérdés, de a temetési költségeket ki kell perkálni, mert azt kiszámlázza végső soron az önkori, ha ők temettetik el.


Szóval elég nehezen hiszem el, a sztori valódiságát.

2022. okt. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!