Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartanátok a kapcsolatot...

Tartanátok a kapcsolatot szülőkkel testvérrel ezek után? Fizetnem kell síremlékért ha az örökségből kizártak?

Figyelt kérdés

Több éve külön élek a családomtól, az ország másik végében szinte. Egyetem miatt itt maradtam munkám is lett. De leszakadtam a családtól, a szüleim nem nagyon keresnek, rokonok sem, testvéremmel nem is beszélek. Ő volt az első szülött fiú is, érződött a kivételezés. Ahogy eljöttem egyetemre szinte mindenből kihagytak engem.


Meghallt anyának a testvére akinek az örökségét mert nem volt gyerek 1/1 anya tesómnak adta. Kisgyereke van, nem szóltam semmi. Nem is kellett volna nekem, de most követelnek tőlem egy nagyobb összeget, hogy fizessek én is bele a síremlékbe.

Nekem is a rokonom volt így elvárják tőlem. De miért?


2022. okt. 27. 10:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Menjenek a francba. Szerintem egyértelmű.
2022. okt. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem eloszor gondold at, mennyire jol ismerted edesanyad testveret es milyen volt vele a viszonyod. Ha viszonylag jol ismerted es szerettetek egymast, kedves volt hozzad gyerekkorodban, akkor szerintem te is jarulj hozza a siremlekhez, nem azert, mert a szuleid ezt kovetelik toled, hanem tiszteletbol egy elhunyt ember irant, aki jo volt hozzad. Ha nem volt vele semmi erdemleges kapcsolatod, akkor esetleg adjal egy kisebb osszeget, ha nem lenne nagy megterheles, de annyit nem muszaj adnod, amennyit ok kovetelnek.
2022. okt. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg a síremléket és a temetést intézze az a személy, aki örökölt. Neked semmit nem kell beleadnod.


Ha nincs elég pénzük, kérjenek temetési segélyt a helyi önkormányzatnál.

2022. okt. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Aki megkapta az örökséget az csináltasson síremeléket!
2022. okt. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

Kérdezz rá, hogy tán nem futja az örökségből?

Egy forintot se adj bele.

2022. okt. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%

Kérd el az örökség felét, aztán abból fizesd ki a síremlék felét.


Amúgy meg egyet értek az előttem szóló 1-es,3-as,4-es válaszolóval.

2022. okt. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
8%
No ilyenkor kellene meghallgatni a másik felet is.
2022. okt. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%

7-es, miért, szerinted mit mondana a másik fél?


Pl: "-az örökség jól jött, már elköltöttem, a síremlék nem az én dolgom, úgyis a család fog kijárkálni nézegetni, akkor fizessék ők..."


Vagy mást mondana?

2022. okt. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
4%
8: nem vagyok gondolatolvasó
2022. okt. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy az örökségéből ki tudja fizetni egyedül is!
2022. okt. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!