Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha évek óta nem beszéltetek a...

Ha évek óta nem beszéltetek a szülőkkel, a kisebb tesóval tartjátok a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


28/N vagyok. A szüleimmel valahogy sosem volt olyan igazi a viszonyunk. A nagyon szigorú, katonás nevelés hívei voltak, pl. négyesnél rosszabb jegynél már büntetést kaptam, pl. nem játszhattam a barátaimmal. Stb. stb. Kamaszkoromtól elkezdtem lázadozni ellenük, sokszor elfajult a helyzet, olyat vágtunk egymás fejéhez, ami túlzás volt. Párszor a házgondnok is feljött, hogy tőlünk zeng a ház. Lehet az volt a gond, hogy túl korai gyerek voltam (apám 21, anyám 19 volt, amikor születtem).


Amikor 17 voltam, lett egy egy húgom. Nem igazán tudtam, mihez kezdjek vele, de úgy voltam vele, hogy ez hátha egy esély arra, hogy legalább egyvalakivel jóban legyek a rokonságból (nagyszülők szüleim oldalán álltak). Én is ringattam, ilyenek, jó is volt. De a szüleim tönkretették. Valahogy a húgom nálam mindig megnyugodott, anyámnál meg sokat sírt, apám meg sokat dolgozott. A szüleimmel a veszekedések sajnos folytatódtak, anyám egyszer a fejemhez vágta, hogy a veszekedések okán miattam apad el a teje... Egy hajnalban meg a húgom sírt, én épp fenn voltam, megringattam, közben kimentünk az erkélyre. Anyám meglátta, és vagy félálomban, vagy nem tudom hogy, de azt hitte, hogy ki akarom dobni a húgomat az erkélyről... Aznap próbálta magyarázni, hogy így meg úgy, apám meg hogy biztos mondtam valamit, amiért anyám ezt hitte. Na ott elhordtam őket mindennek, és elköltöztem tőlük. Akkor három hónapja jártam egy sráccal, aki azóta már a férjem. A szülei addig egyszer láttak, de befogadtak magukhoz, nem is hittem, hogy ilyen emberek vannak. A férjemmel azóta ketten élünk, gyereket tervezünk, a szüleit imádom, az enyémekkel kilenc éve nem beszéltem, két hónapig még hívtak vissza, de nem mentem.


Tegnap este a húgom, aki most 11 éves, bejelölt és rámírt Facebookon, hogy szeretne megismerni. Nagyon meglepett, sajnos nem volt vele sem azóta kapcsolatom.


Ti mit tennétek?


2022. okt. 15. 09:14
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
97%
A hugod nem tehet arrol, hogy gyokerek a szuleitek. En megismernem.
2022. okt. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nagyon aranyos tőle. Mindenképpen találkoznék vele. Mennyire vágyhat rád,ha megkeresett. :) Nem is értem,hogy bírtad ki. A tesó szuper dolog ám. Gondolj csak bele ha a te gyerekeidről lenne szó.
2022. okt. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
98%
Örülj neki, hogy kezdeményezett! Ne mondj neki nemet! :)
2022. okt. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2022. okt. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan találkoznék vele.
2022. okt. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
97%
Én beszélgetnék vele, ő nem tehet semmiről. Egy ismerősöm amúgy hasonlóan volt, csak őt elhagyta az apja kiskorában, nem volt vele semmi kapcsolata, de született onnan egy féltestvére, aki kamaszkorában megkereste az ismerősöm, ők jóban vannak.
2022. okt. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

"Nem igazán tudtam, mihez kezdjek vele, de úgy voltam vele, hogy ez hátha egy esély arra, hogy legalább egyvalakivel jóban legyek a rokonságból"

Ugyanitt tartasz most is. :)

Eddig még kicsi volt, de most már egyre inkább csak rajta meg rajtad múlik majd, hogy milyen lesz kettőtök kapcsolata, nem a szülőkön. Mindenképpen találkozz vele! :)

2022. okt. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
93%

Érdekes. Én egy picit másfelől közelítem meg. Azt teszel, amit szeretnél, minden döntés helyes. Viszont, rosszul is elsülhet. Ezt sem árt belekalkulálni. Sok idő eltelt. Szörnyű dolgokra tudják a tieidhez hasonló szülők felhasználni a gyereket. Érzelmi zsarolás, manipuláció, stb. Nem tudhatod az évek alatt milyenné nevelték a húgodat.

Magától keresett-e fel, vagy szülői nyomásra. Annyi van egyelőre, hogy vérszerinti testvéred. Nem biztos, hogy lesz közös bennetek a genetikán kívül.

2022. okt. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
93%

Azt gondolom, a testvéred nem tehet a dolgokról, de nyilván nem tudnál vele szülői felügyelet nélkül tal@lkozni.


Nem is tudom, egy 11 évesnek eszébe jut-e egyáltalán magától így felkeresni téged.

2022. okt. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
93%

"Nem is tudom, egy 11 évesnek eszébe jut-e egyáltalán magától így felkeresni téged."

Úgy, hogy 11 évesen ráeresztették a facéra a kedves szülők... Lesznek még különb ötletei is. Ebben is segíthet neki a kérdező: hogy hogyan legyen óvatosabb az online térben.

2022. okt. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!