Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha évek óta nem beszéltetek a...

Ha évek óta nem beszéltetek a szülőkkel, a kisebb tesóval tartjátok a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


28/N vagyok. A szüleimmel valahogy sosem volt olyan igazi a viszonyunk. A nagyon szigorú, katonás nevelés hívei voltak, pl. négyesnél rosszabb jegynél már büntetést kaptam, pl. nem játszhattam a barátaimmal. Stb. stb. Kamaszkoromtól elkezdtem lázadozni ellenük, sokszor elfajult a helyzet, olyat vágtunk egymás fejéhez, ami túlzás volt. Párszor a házgondnok is feljött, hogy tőlünk zeng a ház. Lehet az volt a gond, hogy túl korai gyerek voltam (apám 21, anyám 19 volt, amikor születtem).


Amikor 17 voltam, lett egy egy húgom. Nem igazán tudtam, mihez kezdjek vele, de úgy voltam vele, hogy ez hátha egy esély arra, hogy legalább egyvalakivel jóban legyek a rokonságból (nagyszülők szüleim oldalán álltak). Én is ringattam, ilyenek, jó is volt. De a szüleim tönkretették. Valahogy a húgom nálam mindig megnyugodott, anyámnál meg sokat sírt, apám meg sokat dolgozott. A szüleimmel a veszekedések sajnos folytatódtak, anyám egyszer a fejemhez vágta, hogy a veszekedések okán miattam apad el a teje... Egy hajnalban meg a húgom sírt, én épp fenn voltam, megringattam, közben kimentünk az erkélyre. Anyám meglátta, és vagy félálomban, vagy nem tudom hogy, de azt hitte, hogy ki akarom dobni a húgomat az erkélyről... Aznap próbálta magyarázni, hogy így meg úgy, apám meg hogy biztos mondtam valamit, amiért anyám ezt hitte. Na ott elhordtam őket mindennek, és elköltöztem tőlük. Akkor három hónapja jártam egy sráccal, aki azóta már a férjem. A szülei addig egyszer láttak, de befogadtak magukhoz, nem is hittem, hogy ilyen emberek vannak. A férjemmel azóta ketten élünk, gyereket tervezünk, a szüleit imádom, az enyémekkel kilenc éve nem beszéltem, két hónapig még hívtak vissza, de nem mentem.


Tegnap este a húgom, aki most 11 éves, bejelölt és rámírt Facebookon, hogy szeretne megismerni. Nagyon meglepett, sajnos nem volt vele sem azóta kapcsolatom.


Ti mit tennétek?


2022. okt. 15. 09:14
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
75%

"Ez olyan általános duma ha nem akar részletekbe menni."

Azt értem, de az is benne van, hogy "te még ezt nem értheted, mert még kis hülye vagy"... Pedig sokkal többet felfognak a gyerekek ésszel is minden ilyesmiből, mint sokan gondolják. Érezni meg mindent éreznek, és ha ilyen szövegekkel lepattintják őket, ahelyett, hogy vennék a fáradságot, hogy elmagyarázzák nekik, hogy mi van, abból remek szorongásos mindenféle lehet, önvád, hogy miattuk történnek a rossz dolgok, mert ők nem elég jók, stb.

2022. okt. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
Azért írtam neki ezt, mert neki (még) nem fogom szidni a szüleinket, mert ők nevelik, minek ellenük fordítanom őt?
2022. okt. 22. 17:54
 33/39 anonim ***** válasza:
84%
Az ilyen kötözködős hülyének, mint a 31-es ezt magyarázhatod kérdező, úgysem akarja érteni.. élvezi ha cseszegethet mást. Azt hogy valaki felnőtt módra gondolkodik, és nem uszítja a gyereket, mert fel sem fogja.
2022. okt. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
75%

"Az ilyen kötözködős hülyének"

Beszélgetünk. De ha te mindjárt támadást látsz ott, ahol csak kommunikálnak az emberek - mégpedig most éppen pont a kommunikáció hogyanjáról -, hát az már a te bajod.

2022. okt. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
0%
Neked az beszélgetés hogy belekötsz a másikba? Érdekes stílusod van..
2022. okt. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

"Neked az beszélgetés hogy belekötsz a másikba?"

Valaki (talán pont te?) kérdezett valamit annak kapcsán, amit írtam, én meg válaszoltam rá. Ebben mi a kötözködés?


Ha te kérdeztél: mi értelme volt kérdezni, ha nem voltál kíváncsi a válaszra?

2022. okt. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
31-es, értem, amit mondasz. Csak jelen esetben elég szörnyű dolgom történtek köztem és a szüleim között, amik az elköltözésemhez vezettek, pl. az "erkélyen kidobós jelenet", ami nálam anno az utolsó csepp volt. Na most ez az esetet te hogy mesélnéd el egy tizenegy éves kislánynak, ráadásul "akit ki akartak dobni az erkélyről", anélkül, hogy ne befolyásold egyik irányba sem? Mert nem akarom a szüleink ellen hergelni, mivel ők nevelik, az ellenük hergelésből csak a húgom jönne ki rosszul, mert tizenegy évesen neki valószulínűleg nincs hová elmenekülnie, mint anno nekem tizennyolc évesen.
2022. okt. 22. 21:48
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nem könnyű, főleg a facén egy-két üzenetváltásban. Ezért is írtam korábban, hogy találkozz vele. És ne legyen semmi különösebb célja az egésznek, "csak" egyszerűen legyetek együtt, bandázzatok minél többször, hogy érezhesse, hogy van egy testvére, mégpedig olyan, akiben megbízhat, akire számíthat, aki szereti (bármit hall is róla a szülőktől). Aztán közben majd amennyire ő előveszi a témát, annyira menj bele, de jobban ne.
2022. okt. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
100%

11 évesen még sok irányba fejlődhet tovább, de én mindenképp adnék neki egy esélyt. Ahogy előttem is írták, ő nem tehet a körülményekről - hátha egymás támaszai tudtok lenni.

Hajrá!

2022. nov. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!