Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha évek óta nem beszéltetek a...

Ha évek óta nem beszéltetek a szülőkkel, a kisebb tesóval tartjátok a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


28/N vagyok. A szüleimmel valahogy sosem volt olyan igazi a viszonyunk. A nagyon szigorú, katonás nevelés hívei voltak, pl. négyesnél rosszabb jegynél már büntetést kaptam, pl. nem játszhattam a barátaimmal. Stb. stb. Kamaszkoromtól elkezdtem lázadozni ellenük, sokszor elfajult a helyzet, olyat vágtunk egymás fejéhez, ami túlzás volt. Párszor a házgondnok is feljött, hogy tőlünk zeng a ház. Lehet az volt a gond, hogy túl korai gyerek voltam (apám 21, anyám 19 volt, amikor születtem).


Amikor 17 voltam, lett egy egy húgom. Nem igazán tudtam, mihez kezdjek vele, de úgy voltam vele, hogy ez hátha egy esély arra, hogy legalább egyvalakivel jóban legyek a rokonságból (nagyszülők szüleim oldalán álltak). Én is ringattam, ilyenek, jó is volt. De a szüleim tönkretették. Valahogy a húgom nálam mindig megnyugodott, anyámnál meg sokat sírt, apám meg sokat dolgozott. A szüleimmel a veszekedések sajnos folytatódtak, anyám egyszer a fejemhez vágta, hogy a veszekedések okán miattam apad el a teje... Egy hajnalban meg a húgom sírt, én épp fenn voltam, megringattam, közben kimentünk az erkélyre. Anyám meglátta, és vagy félálomban, vagy nem tudom hogy, de azt hitte, hogy ki akarom dobni a húgomat az erkélyről... Aznap próbálta magyarázni, hogy így meg úgy, apám meg hogy biztos mondtam valamit, amiért anyám ezt hitte. Na ott elhordtam őket mindennek, és elköltöztem tőlük. Akkor három hónapja jártam egy sráccal, aki azóta már a férjem. A szülei addig egyszer láttak, de befogadtak magukhoz, nem is hittem, hogy ilyen emberek vannak. A férjemmel azóta ketten élünk, gyereket tervezünk, a szüleit imádom, az enyémekkel kilenc éve nem beszéltem, két hónapig még hívtak vissza, de nem mentem.


Tegnap este a húgom, aki most 11 éves, bejelölt és rámírt Facebookon, hogy szeretne megismerni. Nagyon meglepett, sajnos nem volt vele sem azóta kapcsolatom.


Ti mit tennétek?


2022. okt. 15. 09:14
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
94%

Én nem szeretnék ünneprontó lenni, de nem biztos, hogy a kislány magától írt rád. Az emberek nem változnak, ha a szüleid szigorban neveltek fel téged, akkor elég valószínű, hogy ez folytatódott a húgodnál is, és akkor mégis miért lenne 11 évesen Facebookja?

Másrészről pedig mivel megszakítottad a szüleiddel a kapcsolatot és haragban valtatok el, nem gondolnám, hogy nagyon meséltek rólad neki, de minden lehetséges.

Mindenesetre első találkozót forgalmas helyen, a férjemmel együtt tervezném, hiszen ki tudja, milyen hátsó szándékai lehetnek a szüleidnek.

2022. okt. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is a szulok allnak a dolog mogott, de a hugommal talalkoznek.
2022. okt. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
95%
itt nagyon lebecsülik egyesek a tizenegy éveseket. Abban a korban van amikor már jócskán megkérdőjelezi a szülők hülyeségeit. A facebookot meg pont arra használják hogy a szülőnek ne legyen kontrollja.
2022. okt. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
95%
Én azért adnék neki egy esélyt. Aztán úgy is kiderül, hogy mi a helyzet.
2022. okt. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
95%

"A facebookot meg pont arra használják hogy a szülőnek ne legyen kontrollja."

Az a snapchat. Vagy valami olyan, amiről még én sem tudok. :) A face már régesrég a szülők, nagyszülők gyülekezőhelye.

2022. okt. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
90%

"Az emberek nem változnak, ha a szüleid szigorban neveltek fel téged, akkor elég valószínű, hogy ez folytatódott a húgodnál is"


Azért ne felejtsd el, hogy fiatal szülőkről és nagy korkülönbséges második gyerekről beszélünk. Egyáltalán nem olyan ritka, hogy ilyen esetben változzon a szülői hozzáállás, ridegtartásos nagy gyerek után elkényeztetett kis második, itt gyk-n is millió ilyen kérdés van, hogy "nekem nem lehet semmit a tesvéremnek bezzeg mindent megvesznek/megengednek".


Kérdésre válaszolva, én azt mondom, hogy egy találkozást megér a dolog, aztán utána eldöntöd majd, hogyan tovább, kérdező. Mit veszíthetsz? Ennél rosszabb biztosan nem lesz a viszony.

2022. okt. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
10%

"itt gyk-n is millió ilyen kérdés van, hogy "nekem nem lehet semmit a tesvéremnek bezzeg mindent megvesznek/megengednek""

Azért abból még nem következik semmi, hogy ilyen kérdések is vannak itt...

2022. okt. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem egy találkozást tényleg megér a dolog, mert a tesód nem tehet semmiről.

Viszont!

Ne engedd hogy rajta keresztül "visszakússzanak" a szüleid az életedbe, hacsak nem akarod újra toxikus emberekkel körülvenni magad.

A másik lehetséges verzió az, hogy szegény tesód is menekül tőlük, és azért akar veled "összehaverkodni", hogy majd később hozzád költözhessen. Nem egy ilyen történetet lehet hallani, ahol az idősebb testvér kénytelen felnevelni a fiatalabbat, mert a szülők alkalmatlanok rá. Hányszor lehet hallani hogy a szülők elteszik a családi pótlékot, de a gyerek meg az idősebb testvérhez jár át enni, és gyakorlatilag ő neveli fel.

Úgyhogy ezeket az eshetőségeket is kalkuláld bele.

De lehet hogy tényleg csak meg akar ismerni, arra meg érdemes esélyt adni neki.

2022. okt. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
91%

"szegény tesód is menekül tőlük, és azért akar veled "összehaverkodni", hogy majd később hozzád költözhessen"

Azért egy 11 éves gyerek még messze nem ilyen tudatos. Ha menekül is, csak ösztönösen, tudat alatt teszi, nem azért, "hogy majd hozzá költözhessen"...

2022. okt. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
95%
#19: Nem is írtam azt hogy tudatosan csinálja, hiszen gyerek. De ha rájön hogy jobb neki minden szempontból a testvérével (akit egy idő után szimpatikusnak talál), akkor nem kell csodálkozni rajta hogy sírva fog könyörögni hogy minél többet vele lehessen (már amennyire a szülők engedik). Az meg tök mindegy hogy ösztönösen csinálja vagy sem, ha neki jobb a testvérével akkor azt jelezni is fogja. Erre az eshetőségre is fel kell készülni. De ez csak egy LEHETSÉGES verzió. De sok ilyet lehet hallani, ahol a gyerek "menekül" otthonról.
2022. okt. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!