Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha évek óta nem beszéltetek a...

Ha évek óta nem beszéltetek a szülőkkel, a kisebb tesóval tartjátok a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


28/N vagyok. A szüleimmel valahogy sosem volt olyan igazi a viszonyunk. A nagyon szigorú, katonás nevelés hívei voltak, pl. négyesnél rosszabb jegynél már büntetést kaptam, pl. nem játszhattam a barátaimmal. Stb. stb. Kamaszkoromtól elkezdtem lázadozni ellenük, sokszor elfajult a helyzet, olyat vágtunk egymás fejéhez, ami túlzás volt. Párszor a házgondnok is feljött, hogy tőlünk zeng a ház. Lehet az volt a gond, hogy túl korai gyerek voltam (apám 21, anyám 19 volt, amikor születtem).


Amikor 17 voltam, lett egy egy húgom. Nem igazán tudtam, mihez kezdjek vele, de úgy voltam vele, hogy ez hátha egy esély arra, hogy legalább egyvalakivel jóban legyek a rokonságból (nagyszülők szüleim oldalán álltak). Én is ringattam, ilyenek, jó is volt. De a szüleim tönkretették. Valahogy a húgom nálam mindig megnyugodott, anyámnál meg sokat sírt, apám meg sokat dolgozott. A szüleimmel a veszekedések sajnos folytatódtak, anyám egyszer a fejemhez vágta, hogy a veszekedések okán miattam apad el a teje... Egy hajnalban meg a húgom sírt, én épp fenn voltam, megringattam, közben kimentünk az erkélyre. Anyám meglátta, és vagy félálomban, vagy nem tudom hogy, de azt hitte, hogy ki akarom dobni a húgomat az erkélyről... Aznap próbálta magyarázni, hogy így meg úgy, apám meg hogy biztos mondtam valamit, amiért anyám ezt hitte. Na ott elhordtam őket mindennek, és elköltöztem tőlük. Akkor három hónapja jártam egy sráccal, aki azóta már a férjem. A szülei addig egyszer láttak, de befogadtak magukhoz, nem is hittem, hogy ilyen emberek vannak. A férjemmel azóta ketten élünk, gyereket tervezünk, a szüleit imádom, az enyémekkel kilenc éve nem beszéltem, két hónapig még hívtak vissza, de nem mentem.


Tegnap este a húgom, aki most 11 éves, bejelölt és rámírt Facebookon, hogy szeretne megismerni. Nagyon meglepett, sajnos nem volt vele sem azóta kapcsolatom.


Ti mit tennétek?


2022. okt. 15. 09:14
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
27%
Valószinűleg hülyeség, de mi van, ha a szülők később majd le akarják passzolni a gyereket a kérdezőnek, hogy fizessen neki ezt-azt, meg vigyázzon rá, addig sem a szülők gondja?
2022. okt. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
93%
Leszarnám az ilyen szülőket. Ha a testvéremnek szüksége van rám, örülnék, ha tudnék neki segíteni. Higgyenek a szülők, amit csak akarnak, akár azt, hogy jól kiszúrtak velem, mert ingyen bébicsősznek használnak.
2022. okt. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
89%
Ismerkedésből nem elhet gond, úgy is kiderül van-e értelem.
2022. okt. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
66%

Azért hihetetlen, hogy ennyire nincs mivel foglalkoznia egyes embereknek, hogy egyből jön az idegenek életére a mozizás a fejben. 😁

Már oda is akar költözni a gyerek. Már a szülei le akarják passzolni. Jaj, de jó kis pszichológia ez az oldal.

2022. okt. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
88%

#24:

Senki nem mondta, hogy biztos így lesz. Csak ha már leírta a kérdező hogy neki milyen élete volt ebben a családban, akkor ha találkozik a testvérével LEHETSÉGES hogy ő is hasonló dolgokat él át. Nem biztos, de benne lehet a pakliban. Sok ilyen esetet lehet olvasni. Csak annyi hogy ne lepődjön meg a kérdező ha ezek a dolgok újra előjönnek. Senki nem mondta hogy tutira így lesz, csak hogy előfordulhat, hogy előkerülnek újra a toxikus szülők is.

2022. okt. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképpen visszajelölném, mert már most több esze van, mint a megcsinálóidnak. Arról meg senki nem tehet, kik a szülei.
2022. okt. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Visszajelöltem őt. Az első kérdésem az volt, hogy a szüleink tudják-e, hogy ír nekem, és hogy meséltek-e neki rólam a szüleink.


Azt írta a húgom, hogy nem szoktak rólam beszélni, de látott engem fényképeken, megkérdezte, hogy ki az ott, és megmondták neki. Érezhető a húgomon azért a szüleink hatása, mert megkérdezte, hogy miért hagytam ott a szüleinket és őt, miközben a családot nem hagyjuk ott. Azt válaszoltam, hogy a felnőttek élete ennél bonyolultabb, sokszor csinálnak olyat, ami gyerekként nem érthető, változnak az emberek a kor előrehaladtával, biztos ő is csnál olyat, amit mondjuk ötévesen nem, vagy olyan is biztos van, amit ma már nem csinál. Erre azt írta, hogy igen, pl. nem szereti, ha valaki puszit akar neki adni, mert kinőtt ebből.


Azt írta, hogy a szüleinknek nem szólt rólam, mert haragszanak rám, és nem akarja őket megbántani.


Egyelőre itt tartunk.

2022. okt. 22. 13:55
 28/39 anonim ***** válasza:
100%
Elég gyerekesen ír, nem úgy tűnik mintha a szülők a sarkában álltak volna.
2022. okt. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
19%

"Azt válaszoltam, hogy a felnőttek élete ennél bonyolultabb, sokszor csinálnak olyat, ami gyerekként nem érthető"

Azért ez elég boomer szöveg, lásd be. :D

2022. okt. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
Mert mit kellett volna írnia ha nem akarja mocskolnia szüleiket? Ez olyan általános duma ha nem akar részletekbe menni.
2022. okt. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!