Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartanátok a kapcsolatot...

Tartanátok a kapcsolatot szülőkkel testvérrel ezek után? Fizetnem kell síremlékért ha az örökségből kizártak?

Figyelt kérdés

Több éve külön élek a családomtól, az ország másik végében szinte. Egyetem miatt itt maradtam munkám is lett. De leszakadtam a családtól, a szüleim nem nagyon keresnek, rokonok sem, testvéremmel nem is beszélek. Ő volt az első szülött fiú is, érződött a kivételezés. Ahogy eljöttem egyetemre szinte mindenből kihagytak engem.


Meghallt anyának a testvére akinek az örökségét mert nem volt gyerek 1/1 anya tesómnak adta. Kisgyereke van, nem szóltam semmi. Nem is kellett volna nekem, de most követelnek tőlem egy nagyobb összeget, hogy fizessek én is bele a síremlékbe.

Nekem is a rokonom volt így elvárják tőlem. De miért?


2022. okt. 27. 10:32
1 2 3
 11/22 Savlekotő ***** válasza:
84%
Rokonok rosszabbak az otpnél, csak érdekből pénzért keresik az embert de a szarban mindig egy valakit hagynak.. Tisztelet a kivételnek. Egy gombos tűt se adnék,nem hogy pénzt a sírra, fizesse aki kapta a pénzt.. Ne mással fizettesse akit le szarnak..
2022. okt. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%
A meg nem kapott örökségtől függetlenül se kell csináltasd a sírt. Azt a legközelebbi hozzátartozónak kell.
2022. okt. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
28%

"20. § (1) A temetésről sorrendben a következők kötelesek gondoskodni:


a) aki a temetést szerződésben vállalta;


b) akit arra az elhunyt végrendelete kötelez;


c) végintézkedés hiányában elhunyt temetéséről az elhalálozása előtt vele együtt élő házastársa vagy élettársa;


d) az elhunyt egyéb, közeli hozzátartozója a törvényes öröklés rendje szerint.


(2) Ha temetésre kötelezett személy nincs, ismeretlen helyen tartózkodik vagy a kötelezettségét nem teljesíti, a temetésről az elhalálozás helye szerint illetékes települési önkormányzat (fővárosban a kerületi önkormányzat) polgármestere, illetve ha az elhalálozásra a fővárosi önkormányzat által közvetlenül igazgatott területen kerül sor, a főpolgármester - jogszabályban meghatározott határidőn belül - gondoskodik."


[link]

2022. okt. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
85%

#13


Én elhiszem, hogy ez van irkálva valahol, de pl. ez egy baromság:


"b) akit arra az elhunyt végrendelete kötelez;"


Végrendeletet írok, amiben leírom, hogy mindenem X-é, de a temetésemről Y köteles gondosodni? Mi ez már? És főleg miért lenne az Y nézve kötelező, hogy egy privát ember hagymázas állapotában erről így gondolkozott?


Kérdező!

Az örökös kötelessége a temetés és a síremlék. Ha nincs rá hajlandósága, akkor nem lesz síremlék és ennyi!

2022. okt. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
8%
Nemigen ertem, miert kellett ennyire lepontozni azt a velemenyt (#2), hogy abbol kellene kiindulni, milyen volt a kerdezo viszonya az elhunythoz. Vegul is az utobbinak kivannak siremleket allitani, nem az elo rokonok allittatnak maguknak szobrot. Ha a kerdezonek nem volt erdemleges kapcsolata az elhunyttal, vagy netalan rossz viszonyban voltak, akkor valoban serto elvarni tole, hogy hozzajaruljon a siremlekhez, ha mar az oroksegbol kitagadtak. De ha jo viszonyban voltak, akkor szomoru lenne, ha az elo rokonok visszatetszo viselkedese miatt ennek az emleke feledesbe, sot gyulolkodesbe veszne.
2022. okt. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
20%
Lepontozo Man ismet lecsapott, bekeben aludhatnak Gotham City lakosai. Megindokolni az ellenvelemenyt kicsit gerincesebb lett volna.
2022. okt. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
95%
Tuti nem.
2022. okt. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
79%
Kérdezd meg, nem tollas-e a hátad.
2022. okt. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg, hogy fizessék az örökségből, küldesz koszorút, de tőled többre ne számítsanak.
2022. okt. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
2-es: síremlék nélkül is szépen lehet emlékezni valakire, aki kedves volt nekünk.
2022. okt. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!