Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál ha a lányod egy...

Mit szólnál ha a lányod egy kis cigánylánnyal barátkozna és hozzátok is felhívná?

Figyelt kérdés

2022. okt. 10. 09:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
56%
Nekem volt egy jó barátom, aki roma volt, egyetemen találkoztam vele. Igazából évekig nem is tudtam, hogy roma, pedig látszott rajta, csak épp annyira nem érdekel az emberek bőrszíne, hogy az övéből sem kezdtem el következtetéseket levonni. Amikor megtudtam, hogy cigány, akkor úgy voltam vele, hogy na és akkor mi van.
2022. okt. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
82%
Én nem bíznék benne. Túl sok rossz tapasztalatom (tunk) van velük. Körülnéz, hogy mi van otthon aztán kirámolják. Velünk is megtörtént és ismerősökkel is.
2022. okt. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
85%
Nekem volt cigány barátnőm, de alig párszor jött, hiába hívtam. A nagymamája nevelte, és nagyon szigorú asszony volt.
2022. okt. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
87%
Biztos nem jöhetne. Nem érdekel, hogy hány normális van köztük, nem éri meg a kockázatot. 3-4 éves kisgyerekek be vannak már tanítva, hogy hogyan kell lopni. Régebben én is hülye voltam, de már szerencsére megtanultam, hogy ezektől olyan távol kell maradni amennyire lehet. Igaz addigra több százezer forintom bánta, annyi kárt okoztak nekem, de megtanultam.
2022. okt. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
84%

Gyerekként voltak kis cigány barátaim vidéken nagyszülőknél. Aztán kiderült, hogy ellopkodtak mindenfélét tőlünk, volt, hogy náluk láttam meg az egyik játékomat konkrétan... persze letagadták.

Pedig ott a szülők a körülményekhez képest rendesek voltak, dolgoztak, állatokat tartottak.

2022. okt. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
39%
Attól még, hogy megloptak cigányok a kiskorotokban, még nem feltétlen jelenti azt, hogy azért, mert cigányok. Tőlem kétszer loptak még általánosban és egyik se volt cigány. Én is ugyanúgy megtaláltam az ellopott cuccaim a tetteseknél
2022. okt. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ milyen család. nekem van cigány lány barátnőm, anyuka orvos, apuka ügyvéd, a lánynak 17 éves korára már volt két nyelvvizsgája, ösztöndíja, versenyeket nyert.
2022. okt. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
73%
Barátkozzanak csak. Ha véletlenül pont egy normálisabb cigány családból való a gyerek, akkor minden oké, örülök, hogy lett egy barátnője. Ha meg nem normálisból (ez sokkal valószínűbb), akkor meg legalább lesz tapasztalata a gyerekemnek arról, hogy milyen is a cigányok többsége, és hogy a velük szembeni ellenérzések a társadalom részéről nem előítéletek, hanem tapasztalatok.
2022. okt. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
43%
Attól függ milyen a csaladja.
2022. okt. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
82%
Soha nem fog jó kisűlni ebből
2022. okt. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!