Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem ki az atyámfia?

Nekem ki az atyámfia?

Figyelt kérdés
Mármint milyen családi kapcsolatot jelent?
2010. szept. 24. 21:12
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
95%
Semmilyen. Atyámfia egy megszólítási forma
2010. szept. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

Volt egy álmom, melynek a jelentését megnéztem egy internetes álomszótárban, onnan kiderült, hogy az álom azt jelenti (vagy jelentheti), hogy meghal atyámfia, és sok keserűség, gonoszság vár.

Gyomoridegem van emiatt.

Remélem, hogy nem lehet megbízni az álmoskönyvekben...

2010. szept. 24. 21:16
 3/47 anonim ***** válasza:
100%

Van az apudnak fia?

Najo bocs.XD

-Naa egyébként ez az álmos könyv ír mindent. Nyugodj meg nm lesz semmmi szomorúság. Csak rajtad múlik.

2010. szept. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Egy másik álomszótár szerint én vagy valamelyik rokonom, családtagom hal meg.
2010. szept. 24. 21:19
 5/47 A kérdező kommentje:
Apámnak én vagyok az egyedüli fia.
2010. szept. 24. 21:20
 6/47 anonim ***** válasza:
100%

Elég tág fogalom az atyafia

lásd

[link]

2010. szept. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
56%

Beleéltem magam a helyzetedbe, és libabőrös lettem...

Egyébként azt hittem nm hiszek az ilyenekben, de ha nekem ilyet írna én már össze pisiltem volna magam.xD

2010. szept. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

Itt az álmom részletesen leírva:


Az első álom-részben a testvéremmel a tanyánkon voltunk (a valóságban havonta egyszer, ha kimegyünk oda). A konyha és az ebédlő között álltunk, és én hívogattam egy szellemet. Hirtelen egy ordítás hallatszott a semmiből, ezután dörömbölés hallatszódott a bezárt konyhaajtó mögül. Ezután kiszakadt az ajtó a falból, és megjelent egy kb. 25-30 év körüli férfi szelleme. Gyors léptekben elindult felénk, közben ordibált, hogy miért zavartuk meg a nyugalmát, meg stb... A testvéremmel együtt gyorsan beszaladtunk az ebédlőajtó mögé, és teljes erőből nekitámaszkodtunk. Erősen nyomtuk az ellenkező irányba, akár egy pajzsot.


Ezután álmomban hirtelen egy egész más helyszínen találtam magam:


Egy fényes, napsütéses városban voltam, ahol a környező házak falai hófehérek voltak. Sétáltam egy kicsit az utcákon, majd megpillantottam egy kastélyszerű, szintén hófehér falú házat, melynek az oldalára ki volt írva, hogy: "Debreceni Egyetem - természetvédelmi tanszék" (a valóságban ott szeretnék továbbtanulni). Ezután megállt egy busz az egyetem előtt, és én felszálltam rá. A buszon megpillantottam a mostani osztálytársaimat, és a gyakorlati tanáromat. Hátul leültem és kinéztem a busz ablakán. Mezőgazdasági területen haladtunk át, és a szántóföld szélén megpillantottam egy épületet, melyet szép, magas nyárfák vettek körül. A sárga falú épületre ki volt írva, hogy: "Debreceni Egyetem - gyakorlóépület". Ekkor a tanárom kért tőlem egy Snickerset, mert éhes volt. Kivettem egyet a hátizsákomból, és odaadtam neki.


Ekkor megint egy új helyszínen találtam magam:


Egy mezőgazdasági földúton sétáltam, forró, nyári nap volt. Előttem pedig az iskola összes tanára, hosszú és széles sort alkotva "menetelt". Mind városi és ünneplő ruhába volt beöltözve. (:)) Valamit egyszerre énekeltünk.


És ezután megint egy másik helyszínen találtam magam:


Egy hosszú, kör alakú, fából készült folyosón álltam, ekkor a folyosó végén megjelent egy kb. 30 év körüli férfi (nem ugyanaz, mint az első álom-részben). Áradó szeretetet éreztem. Az emberből csak úgy áradt a béke és a szeretet. Mosolygós, vidám arccal elindult felém. Mire közel ért hozzám, hirtelen megváltozott a kinézete. Először úgy nézett ki, mint Jézus, de utána átváltozott egy kevésbé barátságos emberré. Hirtelen előrántott egy injekciót és belém akarta szúrni, de én gyorsan kikaptam a kezéből, és beleszúrtam a nyaka aljába. Ekkor hirtelen összerogyott, és kómás állapotba került. Ekkor erős lelkiismeret-furdalás töltött el a tettem miatt - Miért nem hagytam, hogy belémszúrja az injekciót? Miért bántottam?- ehhez hasonló gondolatok formálódtak meg bennem. Ezután hirtelen nagyon furcsa dolgokat kezdett el mondani az ájultan fekvő ember: "Miháel szeret, Miháel érez, Miháel lát, Miháel alszik, Miháel...... és így folytatta felsorolásszerű-hangsúllyal beszédét a férfi.


Ezután hirtelen felébredtem könnyes szemekkel.


Az álomszótár szerint idegen városban járni= a halállal (nem szó szerint így van leírva...)


angyallal beszélgetni= szomorúság, gonoszság, halál

2010. szept. 24. 21:28
 9/47 anonim ***** válasza:
Baromság
2010. szept. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%

Régen minden közelebbről nem meghatározó rokont hívták atyámfiának.

Az álmoskönyveket pedig babaonás,vagy éppen unatkozó emberek találták ki! Semmi jelentősége nincs a magyarázatoknak!

Krúdy írja az Álmoskönyvében a magyarázatok előtt. Csak azok az álmok teljesülnek be,amit éjfél előtt álmodtál. Ez is csak akkor ha nincs fájós fogad,mert akkor a "fogad" álmodik,vagy nem ettél sokat vacsorára,mert akkor a "gyomor" álmodik. De ha rád süt a hold,akkor sem teljesül be az álom jelentése. A többi kivételre nem emlékszem.

Különben is ugyanazokat a dolgokat minden álmoskönyv másképpen magyarázza.

2010. szept. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!