Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha a helyemben...

Mit tennél, ha a helyemben lennél?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok. A párom (27) azt mondta, ő még nem áll készen, hogy apuka legyen. Szerinte el kéne vetetnem.

De én meg szeretném tartani, de egyedül nem tudnom felnevelni, és senki nem tud anyagilag segíteni.

22N


2010. szept. 22. 09:45
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
17%
Tényleg teljesen rád tartozik, hogy hogyan döntesz, ebbe mi nem szólhatunk bele! Az viszont ahogyana párodhoz viszonyulsz, hogy csak az számít ő mit szeretne, és csak te vagy rá tekintettel, és egyáltalán nem zavar, hogy ő egyáltalán nincs rád tekintettel.... hát ennek szinte biztosra vehető, hogy nem lesz jó vége... nagyon kiegyensúlyozatlannak tűnik a viszonyotok, ahol te hódolsz be az ő akaratának. Vajon akkor is így gondolkozol majd, ha évek múlva esetleg azért hagy el, mert nem lehet másik babátok, és ő már úgy érzi, hogy megérett az apaságra? Akkor is úgy gondolod, hogy mindenképpen csak az ő lelkivilágára kell tekintettel lenni? Nem hiszem! Ha rögtön az elején olyan hangnemben tetted volna fel a kérdést, mint ahogyan az utolsó válaszod érződik, egy pillanatig sem kételkednék, hogy "jó döntés" az abortusz, de így...
2010. szept. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
0%

Régi mondás

Egy nő kétszer sír nagyon:akkor amikor nem jön meg a menstruációja,pedig szeretné, és utána akkor amikor megjön, pedig nem szeretné.

"Majd három év múlva" Mert ezt lehet időzíteni? Én nem hiszem.

"A gyerekhez pénz kell" Hát ez tuti, hogy nem igaz.

A gyerekhez szeretet kell. A pénz az élethez kell, amiben költség a gyermek is, de eleinte nem nagy kiadás. Akik meg tudnak élni saját maguk, azok gyereket is tudnak vállalni. Nem ezen múlik. Olyan ,hogy lesz majd felesleges pénzem, és vállalhatok gyereket sose lesz, mert a pénzből sose elég, mindig lesz mire költeni, mindig lesz újabb terv.

Neked kell döntened. És ez tudom, hogy nehéz. Senki sem lenne a helyedben, és ezért senki sem ítélkezhet.

Én azt hiszem nem tudnám tovább szeretni a párodat. Nem tudnék bízni benne. Mert még egy csomó minden lehet, amire nincs felkészülve. Betegség, elhízás, munkahelyi probléma, hülye rokon megjelenése, meghal valaki.

És akkor azt mondja ne legyen!

Az egyik ismerősömnek nemrég Dawn kóros gyermeke született. Kérdeztem mit szólt az élettársa, amikor meghallotta. Megkérte a kezét! Pedig nem volt felkészült.

2010. szept. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
Jaj úristen fogjátok már fel hogy nem tudná eltartani egyedül! És nem azt mondta a párja hogy elhagyná ha megtartaná, de nem biztos hogy szeretné a gyereket. És ki tudja, lehet emiatt előbb-utóbb tönkremenne a kapcsolat és tényleg lelépne. Így viszont a kérdező nem boldogulna.
2010. szept. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:

""A gyerekhez pénz kell" Hát ez tuti, hogy nem igaz."


ööö...van gyereked? szerintem nincs, ha lenne, tudnád, hogy nagyon is kell. nem is kevés...és nem csak rövid távon...szóval nemcsak pénz kell, hanem egzisztencia is.

2010. szept. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
45%

Van kettő, és nem a pénzhiányon mulott, hogy nincs harmadik.:(

A sok pénz gőgössé, beképzeltté tesz. Azt az érzést kelti, hogy nincs is szükségem a másikra.

Már nem vagyok fiatal. Rendszerek jönnek, mennek, elmúlik egyszer ez a "mindenhez pénz kell, az az első, csak a pénz számit" rendszer is. Nagy átverés az egész. Házasságok NEM mennek szét közvetlenül a kevés pénz miatt, sőt jobban összefognak az emberek. Közvetetten szétmehetnek miatta, ha a család felnőtt tagjai nem birják a feszültséget, és önpusztitóvá válnak.

Hány példa van arra, hogy mire felépül a ház, mire megvan a kívánt egzinszencia megromlanak a kapcsolatok! Ez a jellemző a mai világra. " Az első feleség segit megteremteni az egzisztenciát, az egzisztencia megteremti a második feleséget" . Pont a pénzközpontuság veszélyezteti közvetlenül a családokat. Még egyszer állitom: Ha egy felnőtt pár el tudja tartani magát, akkor a gyermekeit is el fogja tudni tartani!



"Lehet, hogy nem fogja szeretni a gyerekét"

90% hogy fogja. Hál istennek még ebben a pénzközpontu világban is emberek maradtunk.


Bocs, hogy én is ezt mondom, de ez a gyerek MÁR ÉL!

Nem az életéről kell dönteni, hanem a haláláról!

Ezt még egy kis állat esetében is értenétek.

Hányan öltek meg közületek mondjuk egy kölyök kutyát?

Amit a gyerek életéhez kellett tenni azt már megtették.

Itt az a kérdés, hogy lefele foditják-e a szülők a hüvelykujjukat.


Nem ártana a mai fiatalságnak ezt a topicot olvasni. Nagyon tanulságos.

2010. szept. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell már ezen rágódni, már eldöntötte, hogy megöli a gyermekét egy beszari pasi miatt. Remélem nem jön össze utána neki soha többé, az ilyen nem érdemli meg, hogy egy kis életről gondoskodhasson.
2010. szept. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
100%

Ez a topic engem le vitt 86%-ról 74%-ra. De megéri elmondanom. Én túl vagyok az életem felén, két diplomán, két gyerek felnevelésén, 20 évnyi házasságon. Pont abban a korban vagyok, amikor az ember visszanéz, és értékel.

Esküszöm, hogy őszinte vagyok, de semmi sem számit (még ha élveztem is) az öt csillagos szállodából, az audiból, a jó pasikból, csak azok az INTIM pillanatok számitanak, amit a párommal, és a gyerekeimmel éltem meg.

Csak azok ragyognak elöttem, és csak azokra mondom, hogy mindennél jobban megérte. És mivel erről irnak, hogy rengetegen igy látják az életüket visszatekintve, ezért azt gondolom, hogy normális vagyok. Tényleg csak a szeretet számit, az összes többi médiamaszlag. Én még nem láttam embert azért pszichiáterhez járni(az is sokba kerül) mert nem képes eljutni a Bahamákra üdülni.

2010. szept. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:

Off:


A pénz nem minden.


Sok praktikával lehet pénzt spórolni a gyerek körül.


Ilyen például a textil pelenka is... (igaz induló készletnek jó párat kell megvenni) csak ügyebár kényelmesebb a kidobható pelenkákat használni több ezer forint értékben, mintsem kimosni a gyerek által "összekoszolt" (nem tudom szebben leírni) pelenkákat...pedig régebben nem volt olyan hogy kidobható pelus, hanem a nagyanyáink is textilpelenkába csomagolták a gyerekeiket és mégis semmi bajuk nem lett belőle.


Lehet rokonoktól is kérni kinőtt ruhákat, és már vannak ingyenes felajánló oldalak is, van vatera 1 ft-os aukció is, és el lehet menni a turiba is. (a beszerzés után alaposan jó meleg vízben kell kimosni, ha olyan akkor ki kell főzni.)


Játékokat is be lehet szerezni a fent említett módon, de lehet saját kézzel készíteni is, kinőtt vagy lestrapált anyagokból is.


A gyerek kiadásai valójában akkor kezdődnek, mikor közösségbe megy, az meg kb még max 2-3 év, 5-6 év...addigra meg úgyis rendbe jöttök anyagilag, nemde?



On:

Vagy előtte szeretnél elmenni dolgozni (2-3 évet), és úgy elmenni szülni? (komolyan érdekel!)

2010. szept. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:

Én akkor vállanám ilyen esetben a gyereket, ha aszüleim azért támogatnának, érzelmileg is!!

nem akarnám Mindenáron ezt a gyereket!elsősorban a gyerek érdekében..

2010. szept. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!