Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha a helyemben...

Mit tennél, ha a helyemben lennél?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok. A párom (27) azt mondta, ő még nem áll készen, hogy apuka legyen. Szerinte el kéne vetetnem.

De én meg szeretném tartani, de egyedül nem tudnom felnevelni, és senki nem tud anyagilag segíteni.

22N


2010. szept. 22. 09:45
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
79%

A 10:03-massal teljes mértékben egyetértek. Főleg, ha szeretnéd, tartsd meg, szerintem nagyon kevesen tudják megbocsátani maguknak az abortuszt. Arról nem is beszélve, hogy ha egyöütt akartok maradni és tényleg szeretitek egymást, akkor az abortusz esetén nagy veszély leselkedik a kapcsolatotokra is. A nők (a tudatalattijuk) nagyon nehezen bocsátják meg a férfinak is. Ha később emiatt (vagy bármi miatt) nem lehet gyereked, kizárt, hogy ne őt hibáztasd.

A 10:17-esnek: annyira bánt, hoyg ezt ennyien így gondolják. A gyereket ki kérdezi meg, hogy szegény akar lenni vagy inkább meghal? Sokan élnek szegény körülmények között (én is így nőttem fel bizony), de a jó család, a jó körülmény nem csak az anyagi stabilitást jelenti (ami nem is tudom, létezik-e ma igazán...). A legtöbben akik ilyen érvekkel jönnek, azért nincsenek annyira tré anyagi helyzetben, viszont meglehet, hogy bkv-zni kell a gyerekkel, mert nincs kocsi, stb., de ő inkább meghalna szerintetek?

2010. szept. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
64%

Elvetetném és szakítanék....

nem tudnék megbocsátani a páromnak, hogy nem akarta a picit, én meg igen.

nincen helyes megoldás..ő is hány évesen akar gyereket?

majd amikor öregember lesz?

ha szeret , elfogadja a döntésedet!!!

azért már nem kisfiú, felnőtt ember...

vagy marad az örökbeadás..de az is milyen már...

lehet később meg akarnád keresni, akkor meg már késő..

de az anyagi gond is nagy......

talán nem lesz bajod, ha elveteted, talán igen, ezt sajnos nem lehet tudni..

vagy érzelmi vagy racionális alapon döntesz..

mondjuk a kicsi azért sokmindenért kárpótolna, de nagyon nehéz időszakod lenne az már biztos

26 L


ui:én pl még most sem tudnám eltartani a babám, jelenleg munkám sincs

2010. szept. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
75%
Nemcsak a baba világra jötte döntés, hanem a nemi élet élése is döntés. Miért csodálkoznak annyira a férfiak, hogy ezzel olykor "gyermekáldás" is jár? Akkor ne éljenek nemi életet. Én a páromnak megmondtam, ha becsúszik egy gyerek (védekezünk), előre tudja, hogy nem fogom elvetetni.
2010. szept. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
56%
Ha te lennél most valakinek a hasában így, te mit szeretnél?
2010. szept. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
75%

de a szüleimre számíthatnék..

de az is megfontolandó, h milyen körülmények közé akarod szülni a gyereket, mert nem mindegy

2010. szept. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
62%

ne öld meg azt a szegény gyereket! nem ő a hibás...


nem tudom mire vélni a párod viselkedését. nem értem, hogy 27 évesen mégis mi a baja azzal, hogy apa lesz.


ha valóban szeretnéd a gyereket, akkor bármi áron is, de tartsd meg. ha a párod elhagy emiatt, akkor ez őt minősíti, nem téged.


meg merem kockáztatni, hogy elhagy, összejön valami kiscsajjal, és rá 1 évre már ott dajkálják a gyereküket...

az én exem is azt mondta, hogy nem szeretne sem engem, sem mást feleségül venni, erre mit hallottam a napokba? megkérte a mostani barátnője kezét. nem vág földhöz a dolog, de ezzel is csak azt bizonyítja, hogy jobban szereti azt a lányt mint engem.

2010. szept. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
55%

Nehéz kérdés. Nem vagyok az abortusz mellett,de ellene sem.

Szerintem vetesd el. Ne a párod miatt,hanem a baba miatt.

Én abban nőttem fel, hogy anyagi gondjaink vannak, egyik napról a másikra éltünk.

Gyerekként rossz volt,hogy anyu nem tudott nekem kétféle csokit venni,mert spórolni kell.

Kamaszként azért volt rossz,mert hó végén nem tudtam megvenni azt a cipőt amit kinéztem,10.-ére meg már elvitték.

Felnőttként megfogadtam,hogy addig nem lesz gyerekem,még nem tudom neki biztosítani a megfelelő anyagi körülményt. Ez nem azt jelenti,hogy mindenből a legdrágábban kapja és minden hülyeséget megveszek neki!De ha hó végén kinéz magának egy pár ezer forintos cipőt,ne kelljen azt mondanom,hogy

"Drágám,nincs pénzünk,majd talán 10-e után megveheted."


Ha senki nem tud anyagilag segíteni,akkor a pici érdekeit kell szem előtt tartanod. És az sajnos az nem az érdeke,hogy nem tudsz róla megfelelően gondoskodni (természetesen az anyagiakra gondolok,nem a szeretetre).


Sok sikert és kitartást neked!

2010. szept. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
40%

Már nem azért, de szerintem ha közben védekeznek, igenis megvan a joga csodálkozni ha mégis becsúszna a gyerek. Hiszen azért védekeznek, hogy ne legyen.

Bírom egyébként, ha valaki racionálisan gondolkozik, az már le lesz pontozva (most nem feltétlenül az én válaszomra gondolok, hanem valamenyik másik válaszolóéra inkább), csak mert egy még meg nem született, nem élő gyerekről van szó. Mert egy 7 hetes magzat még nem számít embernek akkor sem, annyira él maximum mint egy cserép virág.

Ott van egy amúgy működő kapcsolat, ami csak emiatt menne tönkre. Szerintem ez nem normális.

A másik meg hogy nem áll készen.. Szerintem ez érthető, mivel nem életkortól függ, hogy ki mennyire áll készen, neki még akármikor lehet gyereke, mivel fiatal vagy, még neked is van egy bő 8 éved, ezalatt akármikor szülhetsz, vagy ha netán az abortusz miatt nem lehetne gyereked, még mindig ott az örökbefogadás, amivel legalább megmentenétek egy szerencsétlen árvát akinek amúgy lehet hogy abszolút szülők nélkül kellene felnőnie..

2010. szept. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
96%
Én biztos szakítanék a párommal. Nekem olyan pasi nem kellene aki homokba dugja a fejét. Nem mondanám az ilyet férfinek. Nekem egy ismerősöm azt mondta, hogy egy gyerekkel a jég hátán is meg lehet élni.
2010. szept. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
85%
Eljegyzést terveztek, de a baba miatt elhagyna? hogy is van ez? - értem én, hogy be pánikolt, de képes lenne belelökni téged egy olyan döntésbe, amit nem akarsz , kitenni az abortusz megalázó, megrázó "élményének"??? Mert igen, az abortuszra befekvő nőkkel nem mindig bánnak szépen ( tapasztalat - én nem amiatt kerültem be,, de míg azt hitte a nővér, hogy abortuszom lesz, úgy bánt velem mint egy bűnözővel...) - ráadásul te nem is akarod elvetetni, csak rákényszerítenének, így sokkal nehezebben élnéd meg hidd el! Bármilyen nehéz, muszáj a párodnak nem indulatból hozzáállni ehhez, szerintem még el sem jutott a tudatáig, hogy ez nem egy egyszerű döntés, amit aztán elfelejtetek... hozzá tudnál menni egy olyan férfihoz, aki a saját gyermeketeket megöleti veled? Nem ő lesz ott a rideg műtőben, nem őt teszik fel az ágyra.... ( és most nem az abortuszt ítélem el, de úgy, hogy te nem ezt szeretnéd hatalmas trauma lesz hidd el!) Igaza van egy előttem szólónak, ha el is veteted a babát, nem tudsz majd megbocsájtani neki, és szakítás lesz a vége... Egyszerűen KELL HOGY BESZÉLJETEK, vagy ha másképp nem megy írj levelet neki, abba mindent el tudsz mondani, s talán végigolvassa... Kitartás neked!
2010. szept. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!