Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha a helyemben...

Mit tennél, ha a helyemben lennél?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok. A párom (27) azt mondta, ő még nem áll készen, hogy apuka legyen. Szerinte el kéne vetetnem.

De én meg szeretném tartani, de egyedül nem tudnom felnevelni, és senki nem tud anyagilag segíteni.

22N


2010. szept. 22. 09:45
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
59%
Van a baba, meg Te, az kettő. Meg van a srác, az egy. Egy halál, meg egy keserűség azért, hogy ... miért is?
2010. szept. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
45%
ne vetesd el, ha te szeretnéd!!!
2010. szept. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
91%

Próbáld vele újra megbeszélni, de ha egynek mennie kell( a kicsinek) akkor menjen a pasi is a levesbe!ilyen után már én őt nem tudnám szeretni soha többet...

és tényleg ha később nem lehet gyereked elhagy majd mert akkor már szeretne????megfoszt ez a pasi mindentől ami fontos lehet neked!!jol gondold meg!!

2010. szept. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon igaz. Most azert menne el mert van baba kesobb meg azert mert esetleg az abortusz utan mar nem lehet tobbet gyereked. En a gyereket valasztanam.Akkor is ha keves penzem van meg ha egyedul vagyok.
2010. szept. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
94%
nekem ilyet soha nem mondana a párom, hogy vetessem el a gyerekünket, mert ő még 27 évesen nem áll készen az apaságra. de arra készen állt mikor megcsinálta? ha ilyet mondana, én el is hagynám...
2010. szept. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:

ha én kerülnék ilyen helyzetbe, akkor csak arra gondolnék, hogy a pasi bármikor elhagyhat, a gyerek mindig az én gyerekem marad.

persze, lehet károgni, hogy a gyerek is lehet hálátlan, meg szemét, de azt hiszem, ha normálisan neveled, akkor nem fog elfordulni tőled.


ismerek pár lányt, akik sajnos annyira előnytelen külsejűek, hogy nem sok reményük van normális párra, de szinte mindegyik azt mondta, hogy az sem zavarná, ha lenne mégis lenne egy pasi, aki hozzásegítené egy babához, és utána lelépne.

egyedül is fel lehet nevelni egy gyereket! az, hogy jogilag családba születik, még nem garantálja azt, hogy ez így is marad örökre.


nálunk ez anno úgy nézett ki, hogy apám kb születésem után pár hónappal lelépett. most ez mennyivel jobb, mint a fent leírt eset???

2010. szept. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
85%

Te is válaszút elé állíthatnád!

Vagy maradtok mindketten (te és a pici) és felvállalja a felelősséget, vagy viszlát... (mi az hogy az anyjával akarja megöletni a saját gyerekét?)

Azt is mondhatnád, hogy most ő csak abban dönthet, hogy vagy együtt maradtok és így nevelitek fel, vagy külön-külön, de akkor is fizetni fog...


Tudom most le leszek pontozva, de gondoljunk már bele! Mi lenne ha a pasinak azt mondanánk hogy vetesse ki a heréjét, mert olyan kedvünk van?

2010. szept. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
66%

Azért ne ítéljük el a srácot ennyire! Nem,nem állt készen akkor sem, amikor megcsinálta, csak nyilván úgy tudta, hogy védekeznek. Védekeztek is, csak rosszul. Előfordult már ez mással is. Más lenne, ha mondjuk nem védekeztek volna, és úgy csúszna be. Azért legyünk őszinték. Akik készen állnak a szexre, nem biztos,hogy készen állnak a szülői feladatokra is. Gondoljunk csak bele, hogy hány 16 éves lenne szülő, pedig már szexelnek.

Ettől függetlenül meg kell próbálni beszélni vele. Hogy mi az ami miatt úgy érzi, hogy nem áll készen rá! És te, kedves kérdező, te biztos készen állsz. Mert sokan nem is tudják, nem gondolnak bele, hogy mivel jár szülőnek lenni. Nekem pont most mondta egy 25 éves lány,hogy ő már gyereket akar, mert annyira cukik, meg szereti ringatni őket. Megkérdeztem, hogy szeret-e éjszakánként mondjuk 10szer felkelni, vagy akár le se feküdni, vagy látott már kakis pelenkát stb. Nézett nagyot, hogy hát persze, hogy nem. Na mondtam, pedig egy baba ezekkel is jár. Szóval beszéljétek meg, hogy milyen érvek és ellenérvek vannak mindkettőtökben a babával kapcsolatban. Lehet,hogy ha látja a párod, hogy igen, te is félsz egy kicsit, és tudod,hogy nem feltétlenül lesz gyaloggalopp az egész, de ettől függetlenül úgy gondolod, hogy ha együtt vagytok meg tudjátok oldani, akkor lehet, hogy ő sem látja majd ekkora "áldozatnak" a gyerekvállalást!

2010. szept. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
75%

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:31


en felpontoztalak, nem le, mert szerintem teljesen igazad van. ha a pasiknak halovany lila segedfogalmuk lenne arrol hogy mi egy abortusz.... en biza vegignezetnem a kedves apukaval az egeszet, aztan lehetne hapogni, hogy en azt nem is akaratam.


bocsanat, de aki dugni tud, az tudjon arrol is hogy vedekezessel is becsuszhat egy gyerek, akit aztan fel kell nevelni. ha erre nem kepes, akkor meg tessek tevet nezni szex helyett.

2010. szept. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
35%

Köszi 12:46!


OFF:

Amúgy ez az egész el van cseszve.

Ott kezdődne, hogy az általános iskolában nem csak a szexről kellene beszélni, meg hogy milyen védekezési módok vannak, hanem biza egy szülésről készült videót is benyomni...teljes képernyővel, hangokkal, apuka, anyuka arcával...teljes hosszal, vágatlanul, kitakarások nélkül. (még odáig is elmennék, ha majd szülő leszek, akkor egy igazi szülésre bevitetném a gyerekemet, hogy tudja mivel jár egy szülés. Én is láthattam 16 évesen, "teljes képernyőn", hát engem úgy kellett összekaparni a padlóról, tényleg! XD)


És ugyanezt megcsinálni egy abortuszos témájú videóval is, hogy a srácok/pasik is tudják, hogy ez nem úgy van, hogy bemegyünk és kiveszik...



Amúgy meg sajnálom, hogy nincsenek ilyen jellegű videók a neten (akár ingyen letölthetők), hogy a kiesett felvilágosítást mi nők a mostani pasikon - ilyen esetekben - be tudnánk pótolni...

(Bár 2 kivételt említhetnék: az MTV-n volt még régen a várandós tinik..., a másik meg a "néma sikoly" c. film. Az exem beteghordó volt - abortusz ellenes -állandóan röhögve közölte, hogy azt az ajtók kinyitogatta, ami mögött a nők várakoztak az abortuszra, hogy ha van a folyosón ismerősük, felismerjék őket... hát nem véletlen, hogy már csak ex. Szóval nem vagyok abortuszellenes, de azért már sok amit a mai pasik "kérnek" és/vagy " követelnek" egy nőtől ilyen téren.)



ON:

Esetleg kedves kérdező, keress rá erre a két filmre és nézzétek meg együtt! Mondd azt hogy most TE is kétségbe vagy esve, és szeretnél rálátást kapni a helyzetre. Aztán utána dumcsizzátok át! Szerintem lesz mit megbeszélni. Ha meg sem akarja nézni, nyugodtan legyél felháborodva, hogy egy olyanra akar küldeni, amit nem is akar végignézni? "Hát milyen férfi vagy?" Amúgy meg ha végignézi veled, és megbeszélitek, akkor valamennyire kiáll melletted, és törődik veled. Ellenkező esetben pedig megtudod a választ a kapcsolatotok jövőjére nézve...


(most is lehet nyugodtan lepontozni)

2010. szept. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!