Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha a helyemben...

Mit tennél, ha a helyemben lennél?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok. A párom (27) azt mondta, ő még nem áll készen, hogy apuka legyen. Szerinte el kéne vetetnem.

De én meg szeretném tartani, de egyedül nem tudnom felnevelni, és senki nem tud anyagilag segíteni.

22N


2010. szept. 22. 09:45
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
27%

Annyira bírom, hogy sokak gondolkodása nem terjed tovább az abortusz szónál...

Először is, nem értem miért vádolja mindenki a kérdező párját, amikor egyáltalán nem az ő hibája a dolog. Nem látom azt sem mióta vannak együtt...Ha egy pár védekezik, az nyilván azért van mert (még) NEM AKARNAK gyereket. Egyetértek az egyik korábbi válaszolóval, hogy nem kor függvénye az, hogy valaki készen áll-e a szülővé válásra. Bezzeg amikor arról van szó, hogy engedjük-e a 15 éves lányunkat a barátjánál aludni, szinte csak olyan válaszok érkeznek, hogy nyugodtan, mert nem a korán múlik, érett-e valaki a szexhez. Akkor hogy is van ez?

Másodszor reálisan kellene gondolkodni! Itt nem csak arról van szó, hogy a kérdező párja nem akarja a gyereket, hanem arról is, hogy a kérdező nem tudná eltartani! Egy gyerek felneveléséhez nem elég a szeretet, ezt kellene már belátni! Csak sokan ezt nem fogják fel, ezért van rengeteg sanyarú körülmények között élő kisgyerekes család Magyarországon!

A te döntésed kérdező, hogy bevállalod most, és egyedül nyomorogsz egy gyerekkel, vagy később normális körülmények közt szülsz olyan gyereket, akire a párod is vágyik!

2010. szept. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem itt nem az a kérdés, hogy legyen-e gyereketek, mint arról sokan irnak, mert már van gyereketek.

Aki életképes, aki élni akar. Mert éppen el is vetélhettél volna.

"Nem áll készen arra, hogy apuka legyen"

Ő már apuka!

(Aki azt irta, hogy nem több a baba még mint egy növény annak azért utánna kéne néznie.)

Itt az a kérdés, hogy elvetesd-e.

-Mennyire fogsz tudni megbocsájtani a párodnak?

-Mennyire fogsz tudni megbocsájtani önmagadnak?

Vannak ismerőseim, akiknek abortusz után nem lehetett gyermekük. Nem fizikai ok miatt. Együttmaradtak, de nem tudták lelkileg feldolgozni ezt a helyzetet.

Miért nem jutott senki eszébe, hogy nem kell egyedül felnevelned, akkor sem, ha a gyerek születése után elváltok. Ez a gyermek már a párod gyermeke is . Akkor eröltetted volna rá, ha megerőszakolod, vagy direkt nem védekezel. Szerintem várjatok még. Menjetek el később közösen ultrahangra. Egy 10 hetes baba már nagyon szépen látszik. Még a lábujjai is, sőt szopja az ujját is.

Hagy lássa mit vár tőled,hogy ő mit akar tenni.

2010. szept. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt mondta, hogy gondolkodik még a dolgon, de akkor sem áll készen.

Megértem, mert biztos anyagi hátteret akar biztosítani nekünk.

4 éve vagyunk együtt, és kertes házra gyűjtögetünk. (Vagy egy kisebb lakásra).

Számolgattunk, hogy ha minden jól meg, 2 év múlva (max 3) tudnánk lakást venni. És ha van lakás, akkor jöhetne gyerek is.

Én még 3 év múlva sem leszek túl öreg az anyasághoz, és ha neki kell 3 év, hogy "felnőjön" a feladathoz, hát ésszerű, ha megvárom.


Nem fogom emiatt elhagyni, mert szeretem.

Ha fordítva néznénk a dolgot, hogy ő akar gyereket, én meg nem... és emiatt elhagyna... biztos szarul érezném magam.


Addig rendben, hogy szeretetben nőne fel, de a szeretetért nem adnak pelenkát, meg ételt a boltban.

2010. szept. 22. 15:09
 54/69 A kérdező kommentje:
Ne fessük az ördögöt a falra, még fenn áll a vetélés veszélye! :(
2010. szept. 22. 15:10
 55/69 anonim ***** válasza:
34%

Saját péda:

A házasságunk után a férjem nagyon szeretett volna gyereket. Én még vártam volna. 23 éves voltam. De belementem. A másodikat is ő akarta. Rengeteg pénzt keresett. Nagyon nagy jómodban éltünk. Aztán amikor a kicsi 6 éves lett elhagyott. Se pénz se férj. Egyedül neveltem fel őket, egyedül vészeltem át a pénzigényes tinédzser korszakot. De borzasztó a gondolata is, hogy bármelyik gyermekem nem lenne. Nagyon jó emberek, sok barátjuk van. Nem csak nekem boldogság, hogy vannak.

Barátnőm példája:

Tudatosan felcsináltatta magát a barátjával. A pasi nagyon haragudott, de végül elvette. Ma négy gyermekük van, és harmóniában élnek. Sok mindent elértek együtt.

A jövő a mai világban kiszámíthatatlan. Akik a pénzbe kapaszkodnának, azok is nagyon pórul járhatnak (erre is számtalan példám van). Én helyedben a lekiismeretemre, és a szívemre hallgatnék. Talán az vezet legkevésbé a megbánáshoz.


Meg elmennék asztrológushoz is. Nagyon sok kókler van, de vannak nagyon jók is. Persze ez hit kérdés.

2010. szept. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
34%

én nem vállalnám egyedül. de a pasival is el kéne ettől föggetlenül komolyan beszélgetnetek, lehet, hogy minden jó most, de mégsem azonosak az elképzeléseitek a jövőt illetően. jobb az ilyesmit mihamarabb tisztázni...


ezen kívül, ha elfogadod, hogy ő még nem akar gyereket, és vele maradsz, akkor tessék védekezni! nem vagy már tinilány, nem is értem...

2010. szept. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
31%
Azt hittem, egy édesanya mindenre képes a gyermekéért. Tévedtem.
2010. szept. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 A kérdező kommentje:

"ezen kívül, ha elfogadod, hogy ő még nem akar gyereket, és vele maradsz, akkor tessék védekezni! nem vagy már tinilány, nem is értem.."


Ha elolvastad volna, értenéd.

2010. szept. 22. 16:06
 59/69 anonim ***** válasza:

ezek szerint döntöttél és elveteted?


nem kötözködök, hanem érdekel, hogyan döntöttél.

2010. szept. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
100%

Egyik hozzászóló vagyok, most olvastam az utolsó válaszodat.

Úgy értelmeztem,hogy akkor elveteted....

De beláthatnád,hogy ellentmondás van abban amit írsz, mert azt írod,hogy nem hagyod el ezért, mert ő nem áll készen rá, még várni akar a gyerekkel, közösen kell akarni.... tekintettel vagy rá, oké kedves tőled.

De ő viszont simán elhagyna ha megtartanád a picit, nem gondolva arra hogy te mit szeretnél...tehát ő ennyire van tekintettel rád. Tehát az a legfontosabb hogy ő mit akar.

2010. szept. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!