Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha a helyemben...

Mit tennél, ha a helyemben lennél?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok. A párom (27) azt mondta, ő még nem áll készen, hogy apuka legyen. Szerinte el kéne vetetnem.

De én meg szeretném tartani, de egyedül nem tudnom felnevelni, és senki nem tud anyagilag segíteni.

22N


2010. szept. 22. 09:45
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 A kérdező kommentje:
Hüvelygyűrű mellett "sikerült", ugyanis rosszul raktam fel.
2010. szept. 22. 10:03
 12/69 anonim ***** válasza:
90%

Úgy bírom ezeket a 27 évesen bepánikoló apukákat. Azt nem értem, akkor mikor állna készen? Valószínűleg ha rajta múlik, akkor soha. Én férfiként azt mondom, hogy beszéljétek meg ezt alaposan, mert ha azért elhagy, mert lesz egy közös babátok(amiért más párok mindenüket odaadnák), akkor ez nem szerelem, ez semmi.

Nekünk is becsúszott, és meg is tartottuk, egy pillanatra sem gondoltunk arra, hogy ő nem kell. Ma pedig már meghalnék érte, annyira imádom a kislányom.

Szerintem egy abortuszt sosem tud megbocsátani magának az ember, ha van egy parányi kis lelke.

2010. szept. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 A kérdező kommentje:

Azért költöztem el 2 éve a szüleimtől, mert 2 szobás lakásban laktunk 4en.

Ha visszamennék egy babával, akkor 5en laknánk egy kis "lyukban".

2010. szept. 22. 10:05
 14/69 anonim ***** válasza:
65%
En nem vetetnem el. Ha a pasi nem akarja, az az o dolga, ennyi felelosseg azert szorulhatott volna bele. A ferfiak altalaban nem maradnak orokre... :) de gyereked lehet hogy nem lehet tobb az eletben. Mondhatnam ugy is,pasibol millio van, a gyerekedbol viszont csak egy. Vigyazz ra nagyon. Ehen halni nem fogtok semmikeppen, anyagiak miatt nem vetetnek el egy gyereket soha.
2010. szept. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
91%
Azt bírom a pasikban, hogy ha be kell tenni, akkor ők a hős bikák, de ha ennek következménye van, akkor nem állnak készen. Sose lennék együtt egy olyan alakkal, akinél már csak ez a gondolat is felmerül. Nekem férfi kell, nem egy baszari alak.
2010. szept. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim válasza:
72%
Ha elveteted a babát, örök életedre bánni fogod. Persze, hogy bepánikol, mert akkor oda a szabadsága. Egy gyerek nagy felelősség. De szépen lassan úgyis hozzászokik a gondolathoz, és a végére imádni fogja a gyerekét.
2010. szept. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
50%

Ha nem birod eltartani, vetesd el.

Egy babát szerintem biztos anyagi helyzetbe és biztos kapcsolatba érdemes megszülni. Hogy megtudd neki azt, amire szüksége van. Oda, ahol így is nehezen boldogulnak, szerintem nem kell gyermek még. Mindennek eljön az ideje. És itt nem a párod miatt merül fel az elvetetés, hanem azért, mert nem tudnád eltartani. És elég felelőtlen az, aki ennek ellenére, azt tanácsolja, hogy nesze neked, szüld meg, aztán ha szarul is, nyomorogva, de neveld fel. Ez a Te jövőd, életed... Gondold át milyet szánsz magadnak, mert egy idő után már késő lesz, és nem választhatsz. Vissza pedig nem csinálhatod.

2010. szept. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem itt csak rosszul lehet dönteni. Ha elveteted és vele maradsz, sokszor eszedbe fog jutni, hogy ez az ember nem akart Tőled gyereket, akkor miért van Veled? Ha megtartod, vagy Veled marad, de érezteti, hogy nem boldog, vagy lelép. Az még előfordulhat, hogy idővel megszereti a picit, de a terhességed biztos nem lesz boldog. Én az összes körülményt nézve elvetetném, de utána szakítanék.
2010. szept. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
77%

Köszi az infót! Sajnálom :(


Igaz még fiatal vagyok, de nem lehet, hogy nem igazán tervez veled hosszú távra? 27 évesen már valahogy készen kellene állnia, nemde?


... különben is csak te védekeztél, ő semmit sem tett az ügy érdekében...bocsi de annyira ki tudok akadni az ilyeneken, hogy a pasi azt mondja, hogy nem akarja, közben a nő meg szenved, és nem érti meg hogy az abortusznak következményei vannak, azt hiszi, hogy olyan mint a pirula... hát ő meg akkor rágcsáljon cián kapszulát.... A nő meg szenved, hogy hogy fog tudni megbarátkozni a lelkiismeretével, hogy hogy fog tudni megbirkózni azzal a ténnyel, hogy lehet hogy nem lehet gyereke...és akkor majd 2 év múlva előáll, hogy gyereket akar, és kiderül, hogy nem lehet neked, akkor ő ott hagy, és keres mást, mert most ilyen hepje van?


Esetleg örökbe adás még nem merült fel köztetek? Sok pár van akinek nem lehet sajátja, ezzel legalább segítenétek, másrészről meg mégiscsak megszülöd, és lehet meggondolja magát (bár erre azért ne alapozz...) és nem lehet az a lehetőség sem, hogy utána nem vállalhatsz gyerkőcöt... ha meg felnő és megkeres, akkor is tiszta lesz a lelkiismereted, mert legalább megpróbáltad.

2010. szept. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
67%

Azt nem tartom jónak, hogy tartsd meg, ő meg majd megbarátkozik a gondolattal! És ha nem? Akkor mi lesz? Elhagy, és ott állsz egyedül a babával! Anyudnak abban igaza van,hogy ezt a döntést kettőtöknek kell meghozni!

De tényleg nem lehet igazán jól dönteni ebben a helyzetben! Viszont ha azt nézzük, fiatal vagy még, lehet még gyereketek! Az anyagi dolgok mellett nagyon fontos, hogy a baba olyan helyre szülessen, ahol őt akarják, szeretik. Talán ez még az anyagiaknál is fontosabb. Csak hogy nálatok sajnos még ez sincs meg, mert a párod nem akarja. Szóval én a helyedben mégegyszer leülnék vele felnőtt módjára megbeszélni, és ha egyáltalán nem tudnám meggyőzni, akkor mérlegelném, hogy őt mennyire szeretem. Ha úgy gondolom, hogy nagyon, és egyébként minden rendben van a kapcsolatban,akkor elvetetném!

2010. szept. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!