Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha a helyemben...

Mit tennél, ha a helyemben lennél?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok. A párom (27) azt mondta, ő még nem áll készen, hogy apuka legyen. Szerinte el kéne vetetnem.

De én meg szeretném tartani, de egyedül nem tudnom felnevelni, és senki nem tud anyagilag segíteni.

22N


2010. szept. 22. 09:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
32%
Elvetetném. Legalábbis ha a párommal akarok maradni mindenképp. Egy még meg sem született gyerek nem ér annyit hogy emiatt tönkremenjen egy meglévő, működő (feltételezem hogy rendben vannak a dolgok) kapcsolat.
2010. szept. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos, akkor sok más megoldás nincs! Vagy felvállalod, megszülöd, egyedül maradsz vele, vagy elveteted.
2010. szept. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
84%

Mérlegej mi fontosabb egy kapocsolat gyerknélkül büntudattla.Vagy gyerek?



Én még jópárszor átbesztélném a párommal és lemondnaám neki ,hogyna érzek. Addj neki lehetőséget, ohgsy elfogadja.. ha képtelen erre akkor jönnek az alternativák.

2010. szept. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 A kérdező kommentje:

Igen,minden rendben van, nemsokára lesz az eljegyzésünk.

Csak ez a terhesség-dolog korán jött. És ezt a dolgot nem tudjuk megbeszélni, mert ő nem akarja megtartani, én pedig igen.

2010. szept. 22. 09:59
 5/69 anonim ***** válasza:
76%

Szüleid? Ő szülei nem segítenek? Az én bnőm is ezért vetette el még télen, azóta is bánja. Vajon mikor fogja úgy érezni a párod, hogy készen áll? Nem beszéltetek erről? Nekem a babám 2 hetes, nagyon sok mindent kaptunk használtan, nem is gondoltam volna. A therhesség volt életem legszebb időszaka, semmiért nem cserélném el!

Azért majd írj, mi lett, kíváncsi vagyok.

2010. szept. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 A kérdező kommentje:

Már egy hete erről beszélünk, de mindig csak veszekedés van belőle.

Beszéltem anyukámmal, azt mondta hogy az ő gyereke is, és közösen kell meghoznunk a döntést, hogy akarjuk-e.

2010. szept. 22. 10:00
 7/69 anonim ***** válasza:
92%

OFF:

Amúgy hogy lettél terhes? Elmondanád hogy mivel védekeztetek, hogy esetleg mások tanulhassanak belőle?


Köszi!

17L

2010. szept. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 A kérdező kommentje:

Senki nem áll úgy anyagilag, hogy segíteni tudjon.

Ruhákat meg néhány dolgot talán mi is kapnánk használtan. De a pelenka, törlőkendő meg a többi amiből mindenképp újat kell venni?!

2010. szept. 22. 10:02
 9/69 anonim ***** válasza:
71%

Én hasonló helyzetben voltam és megtartottam. Az én páromnak is ez volt az első reakciója, és sokáig így is vélekedett. De együtt maradtunk, és mára példás apuka. Sőt! Még sok olyannál is jobb, akik tudatosan tervezték. De ez az én példám, és számíthattam a szüleim segítségére is, ha a párom meglépett volna.

Ha meg szeretnéd tartani, ne habozz, egy akaratod ellenére elkövetett abortusz örökre ott lesz a lelkedben.

Ha a szüleid tudnak nektek egy szobát biztosítani, egyelőre az is elég, aztán 2 éves kora körül már el tudsz menni dolgozni, és a saját lábadra állni.

Sok sikert! és semmi sem megoldhatatlan...

2010. szept. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
92%
Vázold fel neki azt is, hogy lehet ha elveteted, később majd mikor szeretnétek családot alapítani, már nem fogtok tudni. Egy abortusznak sajnos megvan ez a veszélye, egy barátnőm így járt.
2010. szept. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!