Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy fizessem ki a rokonaim...

Hogy fizessem ki a rokonaim tartozását?

Figyelt kérdés

Nem szeretném, hogy tudják, tőlem van a pénz. Nem is szeretném visszakérni.


Az a gond, hogy nem igazán tudják rólam, hogy tehetősebb vagyok (semmi illegális, vagy sötét dolog, mielőtt ezt hinnétek). Nagyon szeretnék nekik segíteni. 4 millió forintról lenne szó, amivel egy magánszemélynek tartoznak.


2022. máj. 10. 09:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/78 anonim ***** válasza:
11%

Aki megérti a kérdezőt és segíteni szeretne: jutalma "0%" és minden el van követve válaszainak hiteltelenítése érdekében, aki azt mondja hogy "nem lehet" meg hogy "nincs értelme" az mind 100%

Ez az amiért az oldalon egyre kevesebb a látogató, kérdéseknél a fekete-fehér látásmód, a két táborra szakadás, meg az érzelmi alapon történő le-felpontozás.

2022. máj. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/78 anonim ***** válasza:
70%

Nem kérnék magánban minősíthetetlen privát üzeneteket sem.

Én se bántottam senkit, ellenben engem (a véleményem miatt) bántottak és lepontoztak.

Én nem tettem ezt az ellenvéleményen lévőkkel.

2022. máj. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/78 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom nekik is van azért valamennyi már a 4 millából. Tapintatosan kérdezz rá, hogy hogy állnak, mennyi kellene, mert neked nemrég volt fizeésemelésed és van félretett pénzed, amiből a fizetésemelés miatt tudnál nekik kölcsön adni. Nyugtasd meg, hogy neked az ráér több évre is, hogy visszaadják.

Meg ha mész vendégségbe, akkor vigyél ajándékként csomagot (persze ne túl szeretetcsomag legyen, de pl minőségibb csoki, tészta, különleges kávé stb, hogy tényleg ajándéknak nézzen ki, nehogy megsértsd őket). Az is nagy segítség tud lenni egy nagyobb családnak.


Te ismered amúgy őket, az biztos, hogy én megbeszélném velük, nem csak úgy elküldeném vagy bedobnám a postaládába. Főleg nem ilyen nagy összeget. Szépen komolyan és határozottan nyílt lapokkal megbeszélném velük, ahogy itt leírtad, hogy miért szeretnél segíteni és hogyan.

2022. máj. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/78 anonim ***** válasza:
84%

Sehogy! Nem is bizos, hogy igaz a "tartozás" a magánszemélynek.


A kérdés valóságosságával is vannak kétségeim, mert éppeszű ember ilyesmit nem kérdez.


Ráadásul anélkül tartozást rendezni SEMMI ÉRTELME, hogy arról senki sem tud, és senki sem tudja igazolni (még hivatalosan sem) a pénz meg csak "gazdát cserél" !

2022. máj. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/78 anonim ***** válasza:
63%

Plusz még illegális is, mivel rokonok között is 150.000 ft-nál nagyobb összegű készpénzmozgás SZJA köteles, csak jó ha tudod.


Vannak jó kis törvényeink (de minek).

2022. máj. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/78 A kérdező kommentje:

Nyilván ők hivatalosan rendeznék a tartozást, nem én ballagnék oda ahhoz, akinek tartoznak, hogy "tessék, itt a pénz".


Hol kéne kérdeznem ilyet, hogyha még sosem voltam ilyen helyzetben, sosem csináltam ilyesmit és szeretném, ha nem tudna róla mindenki a családban, ismerősök között? Ez az oldal erre van, nem?

2022. máj. 10. 14:38
 57/78 anonim ***** válasza:
71%

"Nyilván ők hivatalosan rendeznék a tartozást, nem én ballagnék oda ahhoz, akinek tartoznak, hogy "tessék, itt a pénz". "


Na és ha még téged is átvernek? Letagadják, hogy találtak volna bármit is a "postaládába".. Na akkor mi van?


Ezt úgy kellene intézni, hogy berángatod a rokonodat, meg a hitelezőjét is egy közjegyzőhöz aztán a hitelező bocsásson ki a rokonod nevére egy fizetési meghagyást, te meg mint készfizető kezes, rendezed a tartozást ott a helyszínen.


Közjegyző mindent dokumentál, és mindenkinek jónapot.

2022. máj. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/78 anonim ***** válasza:
72%

"szeretném, ha nem tudna róla mindenki a családban, ismerősök között? Ez az oldal erre van, nem?"


Erre van, csak ne veszítsd el a fejed, meg a pénzed se.


Mindenki nem fog tudni a dologról, de az érintetteknek muszáj.


A közjegyzői dokumentum meg hivatalosan is igazolja a tartozás kiegyenlítését esetlegesen felmerülő más követelők felé (pl: már megbízott behajtócég). Ha ezt suttyomba intézed 99%-hogy a pénzedet elbukod, és a helyzet változatlan marad!

2022. máj. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/78 anonim ***** válasza:
0%
Én nem vagyok biztos benne hogy ügyvéd nem tudná megmondani miképpen, hogyan lehet ezt anonim módon, megnyugtatóan rendezni.
2022. máj. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/78 anonim ***** válasza:
83%

Ügyvéd is megmondja, hogy anoním módon sehogy.

Ha anoním módon rendezed az igazolhatatlan tartozásrendezés marad.

Ennyi erővel a Dunába is dobhatnád a pénzt.


Ha a tartozó nem ismeri el a tartozást akkor a hitelező mindenképpen közjegyzőhöz vagy bírósághoz fordulhat és fordítva is, tökmindegy kinek milyen pénzt adtatok a kezébe, vagy a postaládájába.


Mindkét félnek el kell ismernie a tartozást és a tartozás rendezését is, ez jogilag csak így kerek.

Anoním módon sehogyan. Vagy marad a "probléma".

2022. máj. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!