Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy fizessem ki a rokonaim...

Hogy fizessem ki a rokonaim tartozását?

Figyelt kérdés

Nem szeretném, hogy tudják, tőlem van a pénz. Nem is szeretném visszakérni.


Az a gond, hogy nem igazán tudják rólam, hogy tehetősebb vagyok (semmi illegális, vagy sötét dolog, mielőtt ezt hinnétek). Nagyon szeretnék nekik segíteni. 4 millió forintról lenne szó, amivel egy magánszemélynek tartoznak.


2022. máj. 10. 09:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/78 A kérdező kommentje:

Nem költenék el csak úgy a pénzt, ebben biztos vagyok.


"Maganszemely kolcsone hogy kapcsolódna ide?"

Ha jól értettem, mikor mondták, akkor akinek ezzel a 4 millióval tartoznak, végrehajtást szeretne kérni erre a pénzre. De ha megteszi, a banknál lévő kölcsönszerződést felmondja a bank és a házon lévő hitelt is egy összegben kell visszafizetniük a bank részére.

2022. máj. 10. 09:37
 12/78 anonim ***** válasza:
94%
Kár ennyit maceráskodni ezzel. Mondd meg, azt is hogy ajándék, ezzel szeretnéd megköszönni az ő törődésüket,stb.. Hidd el örülni fog neki. Nem kell ebbe belevonni ügyvédet (jó pénzért) , meg senkit.
2022. máj. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/78 anonim ***** válasza:
96%

Hát ha én csak úgy pénzt találnék a postaladamban, pláne ennyit azonnal a rendőrségre vinne az utam.

Még mindig a leulsz és beszélsz velük a legjobb megoldás.

2022. máj. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/78 anonim ***** válasza:
95%
Inkább érezzék magukat lekötelezve, minthogy elveszítsék a házukat. Ha semmiképpen nem akarod elmondani, akkor megkeresheted akiknek tartoznak és kifizetheted neki a pénzt. De azt mindenképpen ügyvéd jelenlétében.
2022. máj. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/78 anonim ***** válasza:
87%

Uzsorásnak tartoznak? Vagy kölcsönszerződéssel vettek fel pénzt magánszemélytől? Remélem az utóbbi.

Tudod, pontosan ki az? Személyesen, közvetlenül vele rendezed a tartozást, kérsz tőle valamilyen papírt (már ha az ér valamit ebben az esetben...) hogy a tartozás letudva, és ennek a papírnak a másolatát elküldöd nekik levélben.

2022. máj. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/78 anonim ***** válasza:
84%
Nekem az a hátam mögött való intézkedés nagyon xarul esne, ha én lennék a rokon....
2022. máj. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/78 Kései Sirató ***** válasza:
44%
El kell mondanod nekik. Mondd nekik azt, hogy azt álmodtad, hogy 4 millió Ft-ra van szükségük és álmodban adtál nekik és amikor felébredtél rájöttél, hogy a való életben is adni szeretnél nekik ennyit. Így ajánld fel és mondd, hogy fontosak neked és adni szeretnél és fogadják csak el.
2022. máj. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/78 anonim ***** válasza:
90%

Mondd nekik hogy szeretnél segíteni, mert ez neked fontos, és majd ha egyszer te kerülsz hasonló helyzetbe akkor tudod hogy ők is segítenének.

Feleslegesen megbonyolítanád, ha más utakat próbálnál....de persze ezt te tudod.

2022. máj. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/78 anonim ***** válasza:
19%
Ilyen nagy összegű pénzt nem lehet csak úgy odaadni neki. A pontos lépéseket nem tudom, de ekkora összegű csere csak úgy megoldható, ha bejelented valahol.
2022. máj. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/78 anonim ***** válasza:
0%
sehogy.
2022. máj. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!